Nutridrinki

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: CatAnn » 14 lut 2010, 12:38

Słonko pisze:Czy Wy też miewacie taką straszną zgagę po nutridrinkach? Ja po kilku godzinach od wypicia czuję jak znowu do mnie powraca ten smak... i piecze :/
Pieczenia nie miałam, ale smak był przed długi czas i owszem, wracał. Ale dało się to przeżyć... Zresztą i tak nie piłam ich od... no, bardzo dawna ;) Nie lubię ich smaku (oprócz czekoladowych), cóż...
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Natuśka » 14 lut 2010, 13:35

Słonko pisze:Czy Wy też miewacie taką straszną zgagę po nutridrinkach? Ja po kilku godzinach od wypicia czuję jak znowu do mnie powraca ten smak... i piecze :/
Hmmm... Mnie się zgaga i pieczenie zawsze zdarzało; potem doszły wymioty :cry: ,wiec już tego nie piję i resztę oddałam babci, której baaardzo posłużyły :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Misia

Re: Nutridrinki

Post autor: Misia » 14 lut 2010, 15:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Natuśka » 14 lut 2010, 16:12

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Misia, mimo wszystko nie da rady :smutny: Ja już ich nie stosuję... ;/
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nutridrinki

Post autor: Słonko » 14 lut 2010, 19:20

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Zrobiłam wszystko jak trzeba, piłam nawet dłużej, np. po kilka powolnych łyków na przerwach między zajęciami. Mimo to po kilku godzinach wrócił smak i zgaga. Wypróbuję coś innego.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: maggie0278 » 15 lut 2010, 12:52

Moja córka również nie miała takich dolegliwości jak zgaga lub pieczenie po spożyciu nutriidrinków ( z resztą póżniej to już nie tylko po nich ) ale do czasu.

Otóż gdy jakiś czas temu, takie właśnie objawy się pokazały, nie wiedzieliśmy zupełnie od czego aż tu w badaniu gastro wyszło zapalenie żołądka i 12-stnicy na skutek zakażenia bakterią Helicobacter Pylori i myślę, że to właśnie ta bakteria dawała takie objawy.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Lorema

Re: Nutridrinki

Post autor: Lorema » 05 mar 2010, 12:39

Po nutridrinkach można ładnie przytyć. Mój syn przez miesiąc, może trochę dłużej, pił 5 dziennie, przytył około 10 kg, oprócz tego jadł wszystkie posiłki. Poprawiły się również wyniki badań krwi. Syn pije zawsze zimne nutridrinki i może dlatego lepiej smakują.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Bartek » 05 mar 2010, 13:43

Lorema pisze:Po nutridrinkach można ładnie przytyć.
Potwierdzam, aczkolwiek w moim wypadku to akurat dobrze :).
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Lorema

Re: Nutridrinki

Post autor: Lorema » 10 mar 2010, 12:51

Gdyby ktoś chciał i miał możliwość zakupienia większej ilości nutridrinków to można to zrobić poprzez aptekę internetową, znalazłam w cenie 5,55 (duży wybór smaków).

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Bartek » 10 mar 2010, 12:59

Tak też ostatnio zakupu dokonałem. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to polecam aptekę, do której link znajdziecie na oficjalnej stronie Nutricii. Sprawnie i bezproblemowo. Przy zamówieniach powyżej 3 stów mają darmowy dowóz.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Lorema

Re: Nutridrinki

Post autor: Lorema » 10 mar 2010, 13:09

Nie napisałam jaka to jest apteka, żeby nie wyglądało na reklamę.

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2010, 10:50
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Bartek » 11 mar 2010, 13:09

A to tylko opinia, a nie reklama ;). Spoko, sądzę, że tutaj możemy śmiało sobie polecać miejsca, gdzie po prostu jest tanio.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutridrinki

Post autor: Natuśka » 12 mar 2010, 23:04

Po ostatnim okresie czasu- DOZGONNIE i skutecznie chyba znienawidziłam "driny"... Do ust już ich nie przyłożę! Zaczęłam gwałtownie chudnąć i z premedytacją, na siłę wciskałam w siebie te preparaty...
Teraz mnie pali, jakbym się jakiegoś kwasu napiła... A na samą myśl o nich, ciarki po plecach mi latają :neutral:
( Dziś stałam w aptece, a że kolejka była dłuuuga, to się po półkach rozejrzałam. Ojj, jak się wzdrygnęłam na widok nitrików :cry: )
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Lorema

Re: Nutridrinki

Post autor: Lorema » 13 mar 2010, 10:14

Mój syn też był zniechęcony do nutridrinków, powodem było to co stało się kiedyś w szpitalu, bardzo szybko wypił nutridrinka i reakcja była prawie po kilku minutach, nieciekawie to wyglądało. Na długi czas zapomniał, że coś takiego istnieje ale kiedy zobaczył, że Jego waga spada znowu spróbował i są dobre efekty, przybiera na wadze.

Misia

Re: Nutridrinki

Post autor: Misia » 13 mar 2010, 10:38

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”