Peptamen junior

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gravioramanent
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:04
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: gravioramanent » 29 kwie 2007, 20:55

Biore 2 tabletki Sulfofalazyny dwa razy dziennie.
Właśnie o tym piciu czasami zapominam do tego jak wstaje w nocy to wiadomo jak później wyglądam.
Wcześniej latałem dużo wiecej, więc teraz myślałem, że to już tak ma być, a w dodatku lekarz tak fajnie powiedział "remisja kliniczna" :)
3-4 razy rano przed wyjazdem do pracy
0-1 po drodze
1 zaraz po przyjeździe
2-6 razy w ciągu 8-10 godzin pracy
3-4 wieczorem/w nocy

przy tym, bardzo dużo jem, nie chudne i nie czuje osłabienia takiego jak wcześniej.

Pozdrawiam

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Peptamen junior

Post autor: Tomy » 29 kwie 2007, 21:10

Chyba zasłużę sobie na ksywkę "kiler lekarzy", ale jak czytam, że lekarz mówi o remisji przy mega biegunce 10-15 razy i w takim stanie zostawia pacjenta z 2x2 Sulfy i nic więcej, to naprawdę nie mogę nic innego powiedzieć, jak tylko: zmień lekarza, bo ten się skompromitował (jeżeli oczywiście o tej biegunce został poinformowany) :neutral:

Magda M
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2007, 11:12
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: Boguszowice

Re: Peptamen junior

Post autor: Magda M » 01 maja 2007, 10:07

bynio proszę o kontakt na PW.To co piszesz jest ciekawe. Ja potrzebuję 10 szt. Peptamenu miesięcznie.
Magda M

Magda M
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2007, 11:12
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: Boguszowice

Re: Peptamen junior

Post autor: Magda M » 10 maja 2007, 14:12

Dzieki bynio za pomoc w uzyskaniu Peptamenu, szybko go dostałam. Tylko nie wiem co mam zrobić z Clinutrenem , bowiem zostało mi trochę za dużo i nie wiem co mam z nim zrobić.
Magda M

bynio
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 22 mar 2007, 13:16
Choroba: CU
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: bynio » 11 maja 2007, 13:12

Polecam stronę pomoc i giełda , moze będą chętni by odkupić od ciebie Clinutren....
bynio

listz
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2007, 07:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: listz » 30 maja 2007, 20:13

witam mam dobrą wiadomość peptamen junior staniał do 35zł :)
listz

Awatar użytkownika
Pyzol
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:50
Choroba: CU
Lokalizacja: Poznań

Peptamen Junior

Post autor: Pyzol » 27 lip 2007, 19:58

Mam pytanie czy ktos z was byl kiedys na peptamenie junior , jesli tak to jak sie po nim czul i w jakich dawkach go przyjmowal . :mrgreen:

Pyzolu, scaliłam Twój tematy z powyższym, gdyż nie ma sensu otwierać tego samego, skoro już było. Wszystko na temat Peptamenu, innych diet przemysłowych szukaj w dziale Leczenie Żywieniowe. Misia
Ostatnio zmieniony 27 lip 2007, 20:36 przez Pyzol, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Misia

Re: Peptamen junior

Post autor: Misia » 27 lip 2007, 20:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
BeataW
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:37
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Peptamen junior

Post autor: BeataW » 19 lut 2010, 11:30

Czy peptamem Junior jest hipoalergiczny ?
Czy znacie ewentualnie jakieś inne specjały, które nie uczulają, tzn. kiedy jest na coś alergia a nie wiadomo na co, a trzeba zastosować jakąś dietę, żeby móc zejść ze sterydów ?
Wiem, że działanie tych środków służy innym celom, ale co można jeść jak nie wiadomo na co się jest uczulonym - chcę wykluczyć lub potwierdzić alergię pokarmową ?

Misia

Re: Peptamen junior

Post autor: Misia » 19 lut 2010, 15:27

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
BeataW
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:37
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Peptamen junior

Post autor: BeataW » 19 lut 2010, 17:02

dopóki są w organizmie sterydy, wykonywane testy nie są wiarygodne - tak mi powiedział lekarz

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: CatAnn » 20 lut 2010, 20:20

Co do tego Peptamenu Junior - w smaku i konsystencji przypomina mi Smectę, tylko trochę waniliowate. Pyszne nie jest, ale jak się pije powoli - to jakoś idzie. Nie bardzo wiem dlaczego to piję, no ale cóż... Mama i lekarze mądrzejsi ode mnie ;)
Podobno to JEDYNY hipoalergiczny preparat - mama mówi, że kontaktowała się z lekarzem prowadzącym, a ten z jakimiś alergologami - i tak twierdzą. Więc mimo że mam więcej niż 10 lat (a to jest dla dzieci do lat 10) - to piję właśnie to...
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Misia

Re: Peptamen junior

Post autor: Misia » 21 lut 2010, 09:37

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: CatAnn » 21 lut 2010, 20:38

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Cóż, aktualnie jem trzy składniki na krzyż, no, cztery - pieczywo, ziemniaki, ryż, a raz dostałam takie kopytka z ziemniaków bez jajka... Więc ogólnie pewnie brakuje mi pewnych składników ;)
Pijąc dzisiaj trzeci kubek "peptamenka" doszłam do wniosku, że nawet jestem w stanie przekonać siebie, że to smakuje jak gorąca biała czekolada (tylko w temperaturze pokojowej)... ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

w.koczy
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2010, 00:00
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Peptamen junior

Post autor: w.koczy » 13 gru 2010, 00:28

Witam

40zł za puszkę Peptamenu to bardzo dużo. Zapraszam do zakupu w mojej aptece - specjalizujemy się w mlekach modyfikowanych, prowadzimy sprzedaż przez allegro z konta aptekanadlugiej. A tutaj link do aukcji Peptamenu w promocyjnej cenie 33.33zł. Przy większych/regularnych zakupach ceny są jeszcze bardziej okazyjne, mój nr kom: 663 69 00 69. Pozdrawiam i życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”