Peptamen junior

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregtech

Re: Peptamen junior

Post autor: gregtech » 04 lut 2011, 23:19

Odświeżę temat Peptamenu Junior. Kto brał i jakie efekty ??? Przytył ktoś po tym ??? Lepiej gorzej sie czul ??? I jaki w smaku, czy podobny do Ensure ???

del
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2011, 18:11
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Silesia

Re: Peptamen junior

Post autor: del » 05 lut 2011, 18:41

Ja piłam Peptamen przy każdym zaostrzeniu będąc w szpitalu 1-2 kubki dziennie, a po powrocie ze szpitala 1 kubek dziennie przez około miesiąc.
Czy przytyłam pijąc to? Prawdę mówiąc nie zauważyłam, ale przynajmniej nie chudłam bardziej ;) Chociaż pewnie duża zasługa też tego, że przy zaostrzeniu jestem na sterydach i jem wszystko co się da ;)
Pijąc Peptamen czułam sie ok, żadnych rewelacji jelitowych.
Co do smaku - według mnie bardzo dobry jak sie zrobi w odpowiednich proporcjach i rozpuści w ciepłej wodzie. Trochę przypomina mi mleko waniliowe ;)

gregtech

Re: Peptamen junior

Post autor: gregtech » 05 lut 2011, 20:31

del pisze:Ja piłam Peptamen przy każdym zaostrzeniu będąc w szpitalu 1-2 kubki dziennie, a po powrocie ze szpitala 1 kubek dziennie przez około miesiąc.
Czy przytyłam pijąc to? Prawdę mówiąc nie zauważyłam, ale przynajmniej nie chudłam bardziej ;) Chociaż pewnie duża zasługa też tego, że przy zaostrzeniu jestem na sterydach i jem wszystko co się da ;)
Pijąc Peptamen czułam sie ok, żadnych rewelacji jelitowych.
Co do smaku - według mnie bardzo dobry jak sie zrobi w odpowiednich proporcjach i rozpuści w ciepłej wodzie. Trochę przypomina mi mleko waniliowe ;)
Dzięki za informację DEL :)

[ Dodano: 06-02-2011 ]
No i skusiłem się na szklaneczke Peptamenu. Teraz wrażenia:

Po wypiciu 250ml lekkie pieczenie żołądka. Potem pojawiło się jakby pieczenie jelit, do tego wzdęcia i gazy. Na drugi dzień znalazłem się w kibelku :wc: z kurczowym bólem jelita grubego. Myślę sobie nie to nie to :neutral: , przecież to produkt dla dzieci powinien być delikatny i dobrze sprawdzony i przebadany. Mówię zaryzykuje na drugi dzień drugi kubeczek 250ml, efekt 2 razy gorszy od poprzedniego, bóle brzucha, mdłości, gazy, wzdęcia :!: . Co za shit !! !!!!

Przerażony i wkurzony :mad: sprawdzam datę ważności do 2012 roku. Nie rozumiem co jest grane albo jakaś partia skażona jakąś bakterią albo mój organizm tak zaaregował na Peptamen. Chociaż czuje się jak zatruty :wc: Nigdy więcej nie weznę ani łyka tego shitu do ust. I to w dodatku produkt dla dzieci, polecany jako leczenie żywieniowe przy chorobie CD. Chyba antyleczenie prowadzące do pogorszenia stanu chorobowego :lol:

P.S Do tej pory piłem Portagen (najlepszy z wszystkich - wycofany), Ensure, Humana MCT, Nutridrinki. Po Nutridrinku czułem pieczenie w żołądku i jelitach. Reszta była OK. Ale PEPTAMEN okazał się wielką porażką !! !!!! i stratą kasy!! NESTLE BLEEE !!! :twisted:

Info :
Piłem powoli nie wlewałem do siebie jak wody ;) , nawet starałem się troche to pomielić w buzi jak pokarm żeby zmieszało się z enzymami w jamie ustnej. PEPTAMEN = PORAŻKA !! !

terabait
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:03
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Tani peptamen

Post autor: terabait » 22 lis 2015, 10:04


ewamajcher
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2016, 10:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Peptamen junior

Post autor: ewamajcher » 19 sie 2016, 11:26

jak ktoś potrzebuje Peptamen junior to jest tutaj za 41.54zł z długą datą ważności. to jest chyba najtaniej w Polsce,
https://dzieckoimy.pl/peptamen-junior-400.html zamowienia dochodzą po 2dniach wiec spoko. apteki stacjonarne tez czasem mają ale nie znalazłam taniej niż za 52zł. na necie jednak sie oplaca

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”