Peptamen junior

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 10 lip 2006, 22:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: Peptamen junior

Post autor: anisr » 06 kwie 2007, 13:15

Eee...kiedy się gdzie wybieram??? :wink: Bo rozumiem że to do mnie było? :)
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

bynio
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 22 mar 2007, 13:16
Choroba: CU
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: bynio » 08 kwie 2007, 13:10

znalazłem tani Peptamen w ...............Wrocławiu!?! :cry:
bynio

listz
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2007, 07:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: listz » 13 kwie 2007, 09:24

witam w rybniku jest dostępny peptamen junior w cenie37 zł !!! z bespłatną dostawą do domu bez wzgłędu na miejsce zamieszkania(cała polska)
listz

bynio
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 22 mar 2007, 13:16
Choroba: CU
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: bynio » 13 kwie 2007, 10:23

Jeszcze jestem zaspany :neutral: ,nie wierzę ale zaraz to sprawdzę........ jak sie coś dowiem to napiszę na forum............listrz a jak jest to z clinutrenem!!!!!!!!!
bynio

listz
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2007, 07:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: listz » 14 kwie 2007, 13:53

to samo sprawdzałem i nają najtańszy na tych samych zasadach !!!!bardzo sympatyczny kontakt i dostawa naprawde na terenie rybnika w tym samym dniu
listz

bynio
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 22 mar 2007, 13:16
Choroba: CU
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: bynio » 14 kwie 2007, 19:36

Niesamowite, zamówiłem 6 puszek na próbę i dziś otrzymałem........dzięki listz.
dzięki za sheiker, doskonale miesza mleko:Aniu proszę o kontakt
hopex@vp.pl
bynio

gravioramanent
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:04
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Czy zadziała Peptamen Junior ??

Post autor: gravioramanent » 29 kwie 2007, 11:26

Witam !!!!

Chodze do lekarza tak średnio co 2 m-c'e ostatnio ustaliłem z nim, że mam remisje, ale biegunki sie nie zmniejszyły, brak tylko bóli, sluzu i krwi.
No i tu pytanie, zacząłem jeździć na rowerku, ale bardzo mnie krempuje jak musze leciec w krzaki, tak na oko latam 10-15 razy dziennie.

Czy jeśli np. przygotowuje sobie wyjazd na 3-4h w sobote, to nie jem już kolacji w piątek, zjadam proszek (Peptamen Junior), w sobote na śniadanie proszek czekam np 1-2h żeby się wylatać i jade na spacerek.

Czy tak ma to szanse działać ??

Ale namieszałem i skomplikowałem ...

Pozdrawiam!

Misia

Re: Peptamen junior

Post autor: Misia » 29 kwie 2007, 11:34

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Peptamen junior

Post autor: Tomy » 29 kwie 2007, 13:01

gravioramanent pisze:Chodze do lekarza tak średnio co 2 m-c'e ostatnio ustaliłem z nim, że mam remisje,
a dalej:
gravioramanent pisze:ale bardzo mnie krempuje jak musze leciec w krzaki, tak na oko latam 10-15 razy dziennie.
He he, a tak w ogóle, to chodzisz do lekarza, czy do jakiegoś zaklinacza rzeczywistości. Bo pierwsze słyszę, że można z lekarzem ustalić, kiedy jest remisja :wink: To chyba raczej lekarz może stwierdzić remisję, na podstawie obserwacji, które przekazuje chory i badań lekarskich. Ale to na pewno taki Twój skrót myślowy. W każdym razie fajnie to brzmi :)
Ale jak dla mnie, jeżeli się biega do kibelka (lub w krzaki :) ) 10-15 razy dziennie, to jak by się nie upierać, to o remisji mówić nie można. Nie wiem, może ktoś ma jakieś bardziej fachowe informacje w tym temacie :roll:

Co do diety, to Misia jest dla mnie ekspertem. Ja też bym uważał, że albo rybka, albo akwarium. To znaczy albo normalne przyjemne jedzonko zmodyfikowane o to, czego jeść nie możemy, albo dieta przemysłowa. A już zupełny nonsens dla mnie, to jest kombinowanie dietą zależnie od tego, co chce się robić - czy iść na spacer, czy pojeżdzić na rowerku. Z własnego doświadczenia wiem, że takie kombinacje, że jeżeli jutro mam gdzieś wyjść, to dzisiaj nie jem, więc jutro nie będę biegał do kibelka - to nie jest skuteczne, a na pewno można sobie wszystko tak rozregulować, że już potem długo się nie wie, dlaczego boli, co szkodzi, a co nie i jak to z powrotem wyregulować. Dlatego nie polecam takich eksperymentów. Lepiej regularne odżywianie bez szaleństw i niepotrzebnych ograniczeń, a bardziej skoncentrować sie na leczeniu jelit, a nie tylko maskowaniu objawów. Czyli dobry lekarz, dobrze ustawione leki, do tego pro- i prebiotyki i dużo optymizmu. Niestety na CU nie ma dobrych sztuczek, aby można było coś w leczeniu ominąć. Chociaż chyba większość z nas takie próby podejmowała. Ja też.

Real
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2007, 20:07
Choroba: CU
Lokalizacja: szczecin

Re: Peptamen junior

Post autor: Real » 29 kwie 2007, 14:08

tez tak latałem do kibla 10-15 razy ale teraz wiem jak sie bronic.Wez garnek wlej wody jak sie zacznie gotowac wsyp torebke ryzu i zetrzyj 2 duze jabłka na tarce i tez wsyp.Gotuj razem jakies 25 minut az ten ryz bedzie sie rozwalał prawie 25 min jest okey.Potem to zmiksuj na papke taki kleik dołóz banana do smaku i tez zmiksuj.Pij co godzine kubek 200 mililitrów jakies 6 kubków na cały dzien i nie jedz nic.Zeby było lepiej idz do apteki i kup suszone jagody wsyp łyzeczke do garnuszka i zagotuj jakies 2 minuty i wypij jedna szlanke na dzien-Zobaczysz bedziesz jak nowy pozdrawiam

Real
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2007, 20:07
Choroba: CU
Lokalizacja: szczecin

Re: Peptamen junior

Post autor: Real » 29 kwie 2007, 14:31

i jak bierzesz jakies tabletki na wstrzymanie i inne proszki to czytaj ulotki wiekszosc jast zabroniona na cu wiec uwazaj zeby nie pogorszyc-pisze naprzykład przeciwskazane przy biegunce z krwia itp uwazaj na to pa

gravioramanent
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:04
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: gravioramanent » 29 kwie 2007, 15:43

Dzięki za rady.

Faktycznie troszke źle się wyraziłem, przy ostatniej wizycie, pyta jak się czuję, ja mówię , że bardzo dobrze nie ma krwi itd., ale nadal latam, lekarz mówi, że straszne na twarzy wyglądam, no to badania krwii. Po badaniu mówi, że wyniki wmiare dobre i jak moje samopoczucie jest dobre to mam remisje kliniczną :wink: :?: .
A jak mam wyglądać na twarzy, jak w nocy ciągle wstaje, jak o 20 nafutruje się jak świnia po całym dniu, bo wiadomo do pracy jade, to zeby nie latac nic nie jem a w pracy to samo.
Musze to zmienić i zacząć pracować nad tym !

Biorę teraz 2x2tabletki Sulfofalazyny.

ech mama zrobiła domową pizze na obiad, nie mogłem sie powstrzymać :glupek: już dzisiaj nie ruszam się z domu...
Wielkie dzięki za rady! Kleik napewno wypróbuje !

Misia

Re: Peptamen junior

Post autor: Misia » 29 kwie 2007, 17:25

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: ranka » 29 kwie 2007, 17:59

remisja to znaczy ze nie ma objawow klinicznych i objawow choroby w badaniach.a z tego co piszesz to mi na remisje nie wyglada.biegunki w remisji?niekoniecznie.a co to znaczy wyniki w miare normalne?sa w porzadku albo nie.tak ja Tomy powiedzil-albo rybka albo akwarium :wink:
zgadzam sie z Tomym i Misią.o remisji mozemy mowic jak zostanie potwierdzona w badaniach,a nie na "oko"lekarza.No i ten Peptamen junior-to jest dla dzieci,sprobuj dla doroslych :)
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peptamen junior

Post autor: Mamcia » 29 kwie 2007, 19:13

W Cu remisję stwierdz się endoskopowo, a nie tylko klinicznie. jak są biegunki to napewno remisj nie ma. jekkie leki obecnie przyjmujesz? C odo żywienia to Misia Ranka napisaly już to co trzeba
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”