Refundacja Modulen ibd przy CU

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Refundacja Modulen ibd przy CU

Post autor: Endrion » 18 sie 2018, 21:11

Cześć :)
Mam takie pytanie odnoście udzielania refundacji przez lekarza rodzinnego.

Refundacja Modulen ibd przysługuje osobom, które są w trakcie czynnej postaci CD. Czy jest szansa, że lekarz rodzinny wyda receptę z refundacją osobie która choruje na CU a nie CD ? Zastanawiam się czy lekarze są jakoś rozliczani z tego komu udzielają refundacji czy raczej zależy od ich widzi mi się ?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Refundacja Modulen ibd przy CU

Post autor: Noelia » 18 sie 2018, 23:26

Endrion pisze:
18 sie 2018, 21:11
Zastanawiam się czy lekarze są jakoś rozliczani z tego komu udzielają refundacji czy raczej zależy od ich widzi mi się ?
Są z tego rozliczani - podczas kontroli NFZ.
Niestety.
Po pierwsze nakładane są kary za błędne wypisanie recepty (nasza rodzinna mówi, że taka kara to 200 zł za jedną receptę! :shock:), a po drugie NFZ może dodatkowo żądać od lekarza zwrotu pieniędzy za nieprawidłowe określenie refundacji.
Lekarze od lat walczą o zniesienie tych kar, ale póki co tak to właśnie wygląda.
Jedyną możliwością, żebyś zdobył Modulen IBD za 3,20 zł, jest umówienie się z jakąś osobą poniżej 18 r.ż. chorą na CD, której ta refundacja przysługuje (oczywiście jeśli ta osoba sama nie pije Modulenu, więc nie korzysta z tej refundacji).
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Refundacja Modulen ibd przy CU

Post autor: Endrion » 19 sie 2018, 22:22

Noelia pisze:
18 sie 2018, 23:26
Endrion pisze:
18 sie 2018, 21:11
Zastanawiam się czy lekarze są jakoś rozliczani z tego komu udzielają refundacji czy raczej zależy od ich widzi mi się ?
Są z tego rozliczani - podczas kontroli NFZ.
Niestety.
Po pierwsze nakładane są kary za błędne wypisanie recepty (nasza rodzinna mówi, że taka kara to 200 zł za jedną receptę! :shock:), a po drugie NFZ może dodatkowo żądać od lekarza zwrotu pieniędzy za nieprawidłowe określenie refundacji.
Lekarze od lat walczą o zniesienie tych kar, ale póki co tak to właśnie wygląda.
Jedyną możliwością, żebyś zdobył Modulen IBD za 3,20 zł, jest umówienie się z jakąś osobą poniżej 18 r.ż. chorą na CD, której ta refundacja przysługuje (oczywiście jeśli ta osoba sama nie pije Modulenu, więc nie korzysta z tej refundacji).
Tak własnie myślałem :/ Przygodę ze służbą zdrowia zacząłem od niedawna i jestem praktycznie we wszystkich kwestiach zielony. Wcześniej jak raz do roku byłem u lekarza to był najwyższy wynik jaki mogłem mieć, dlatego wiedza jak i co funkcjonuje nie była mi potrzebna.
Tak własnie myślałem, czy nie udałoby mi się znaleźć kogoś kto "po cichu" nie załatwiłby mi tego proszku, bo oczywiście sprzedaż leków na receptę jest nielegalna :ups: :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”