Neocate Advance

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Neocate Advance

Post autor: OlgaAK » 06 wrz 2015, 11:31

Czy żywienie dziecka tylko i wyłącznie Neocate Advance można uznać za leczenie żywieniowe?

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Neocate Advance

Post autor: kalka_96 » 06 wrz 2015, 12:37

OlgaAK, a ile dokładnie Dziecko przyjmuje tego preparatu ?
z tego co wiem Neocate to dieta elementarna, która może być stosowana m.in przy NZJ.

Nie wiem dokładnie co masz na myśli... Czy jest to żywienie tylko i wyłącznie tym czy stosujecie tą dietę jako dodatek ?

Może być ona stosowana wyłącznie, bo jest kompletna pod względem odżywczym.

OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Neocate Advance

Post autor: OlgaAK » 06 wrz 2015, 13:48

W tym momencie Neocate jest jej jedynym posiłkiem. I pije wodę. Jak ma dobry dzień to nawet 1,5 litra wypija. Teraz ma pogorszenie stanu i gorzej z apetytem. A czy przyjmowane leki mogą zaburzać leczenie żywieniowe? Np żelazo (Ferrum), Dekapivit (wit. D)?

Ja się przymierzam do diety SCD dla niej, ale muszę jeszcze z lekarzem kilka spraw uzgodnić.

Corka ma 18 miesięcy.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Neocate Advance

Post autor: kalka_96 » 06 wrz 2015, 18:00

OlgaAK pisze: A czy przyjmowane leki mogą zaburzać leczenie żywieniowe? Np żelazo (Ferrum), Dekapivit (wit. D)?
raczej nie

najlepiej jeśli uzgodnicie wszystko z lekarzem albo dietetykiem

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Neocate Advance

Post autor: Mamcia » 06 wrz 2015, 19:40

Jeśłi jest to jedyne żywienie to tak. Nie wiem dlaczego wybrano ten preparat, ale może stwierdzono alergię na białko mleka krowiego, a może zastosowano to jako najmniej alergizujące jedzenie. Co do podawania doustnego żelaza to u wielu chorych owoduje objawy ze strony przewodu pokarmowego. Rozumiem, że to żelazo zapisał gastrolog.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

elagatta
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2015, 22:24
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Neocate Advance

Post autor: elagatta » 27 gru 2015, 13:43

Hej, mój Adam też na Neocate Advance od 8 dni. Wprowadzono ten preparat ze względu na wymioty po Modulenie i Pepti Sorb. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie załatwia sie normalnie po tym mleczku-jak nie dostanie Folrlaxu to za nic nie ruszy do kibelka, jak wypije Forlax to kupa wodnista na maksa. Już nie wiem, czy faszerować go Forlaxem, czy dac czas, aby jelita same podjeły pracę, do której są stworzone:) A może na żywieniowym taka konsystencja wypróżnienia to normalka...Podpowiecie coś...
elagatta
elagatta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”