NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: PRINT » 04 mar 2014, 16:18

Jak w temacie, czy już ktoś tego próbował?
Nowy produkt od olimpa skierowany mdz inn dla chorych na CU i CD. Zastępnik kompletnego posiłku z należytą kalorycznością ..Dla mnie super bo nie posiada w składzie laktozy i błonnika.
W smaku b przyjemny i dobra rozuszczalność, dzisiaj poszła pierwsza saszetka..,zobaczymy co jutro moje jelitka na to powiedzą :razz:
Aaa..Cena 59 pln
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: Tubisia » 04 mar 2014, 16:20

Raczej inna cena jest http://www.olimp-labs.com/11,13,426/Pro ... RAMIL.html :) no chyba, że kupiłeś gdzieś taniej?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: PRINT » 04 mar 2014, 16:40

Kuzynka zakupiła dla mńie gdzieś w Katowicach,mam paragon.
..... cenami na stronach producenta bym sie nie sugerował :wink: apteki mają zdecydowanie lepsze..a najlepsze są w internetowych witrynach tych aptek lub alledrogo :mrgreen:
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: izo.sim » 04 mar 2014, 18:56

7 saszetek (po 300 kalorii) za 59 zł. - drogie to. Resource 2.0 ma 400 kalorii w jednej butelce, a kosztuje 6-8 zł. za sztukę (nawet czasem można upolować za mniej niż 6 zł.).
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: PRINT » 04 mar 2014, 19:24

Tak, tylko resource to sam cukier pod postacią syropu glukozowego i cukru ..-podstawowe skladńiki tanich słodyczy , mniej o 30 proc białka , brak MCT , zawiera laktozę ...próbowałem podchodzić wielokrotnie, mega strzały i ferment :razz: niestety nie dla mnie :cry:
Kalorie głownie pochodzą z cukrów prostych i oleju roślinnego...i same w sobie nic konkretnego jeszcze nie znaczą, dobrze jesli taki produkt ma odpowiednie składniki z których wynika odpowiednia kalorycznosc, jak patrzylbym tylko na kalorycznosc to do takiego mixu mozna zawsże dolać łyżeczkę oliwy lub oleju MCT :wink:
.zobaczymy jak pójdzie z tym nowym patentem :wink:
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: PRINT » 05 mar 2014, 00:48

To zanim poradzisz ......nie ośmieszaj się stwierdzeniami ze maltodekstryna jest równoważna sacharozie i syropowi glukozowemu;)
Syrop glukozowy i cukier są wykorzystywane jako najtańsze źrodła w produkcji wyrobów cukierniczych , kosztowo to jakieś 30 proc. wartości maltodekstryny , przynajmniej tej z najniższym stopniem scukrzenia .
Wiele źródeł weglowodanowych to tylko cukry...I co ,...?mam na szali wartościowej zważyć tak samo np Rybozę i cukier? Lub laktozę i maltodekstrynę?
Lubię konkret ....i nigdzie nie porównałem produktu gotowego do słodyczy a jedynie najtańsze źrodła cukrowe z których są wykonane te produkty.
Nie mowię ze ten preparat jest tani ..bo tak nie jest ,w niektórych aptekach mozna go dostać taniej ...
a jesli nie potrząśnie tak mną jak inne wynalazki tego typu wtedy już warto ...przynajmniej dla mnie .

Peace:)
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: NUTRAMIL posiłek dla chorych na CU i CD

Post autor: PRINT » 06 mar 2014, 18:36

Droga Misiu:) ja zawsze uważnie czytam, nie wszystko każdemu odpowiada, chyba się zgodzisz?
Pisząc o czymkolwiek na tym forum wyrażam swoje zdanie oraz swój pogląd , oceniam to co mi pasuje a nie osobom chorym na jadłowstręt ...o tym traktuje chyba rownież to forum , poszukujemy odpowiednich rozwiązań dla nas , chorych na CU, CD .
Co również nie oznacza ze coś dobrego dla mnie już nie jest takie extra dla innej osoby .
Wszelkie moje wypowiedzi dotyczą mojego punktu widzenia i nie znajduję powodu aby od razu oponować :roll:
Osobiście cieszę się,że na rynku jest coraz większy wybór produktów i już dzisiaj mogę stwierdzić ,że to co Tobie odpowiada i tolerujesz dobrze za 16 pln na receptę osobiście odchorowuję kilka dni , odwrotnie zupełnie ... na plus nastawiony teraz jestem do produktu z tego tematu, póki co żadnych sensacji , wszystko w najlepszym porządku i co dla mnie ważne smaczne to jest
Tak więc z gustami nie dyskutując ...PEACE :razz:
A odnośnie cen, ładnie idą w dół :roll:
http://m.tanie-leczenie.pl/item/3137313432
Jesli jest to zabroniona reklama , proszę usunąć .
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”