Modulen IBD

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Modulen IBD

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 13:46

wszystkie takie "środki" załatwiam blenderem.
Są różne końcówki,ale i ta podstawowa załatwia temat.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Modulen IBD

Post autor: alate » 10 cze 2015, 08:53

dziś zalałam dziada nieco cieplejszą wodą, taką ok. 40 st., dalej normalnie, słoikiem potrząsnęłam. Zero grudek ! Tylko że z tego co pamiętam, to wysoka temperatura szkodzi Modulenowi ??? Na opakowaniu nic w ogóle nie ma nt. dawkowania i przygotowania. Mam dwie wersje polską i niemiecką i na żadnej nic nie napisano, jaka ta woda ma być..
Crohn ? Z tym da się żyć !

Evilove
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 29 sie 2014, 12:22
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Ostrowiec Św

Re: Modulen IBD

Post autor: Evilove » 10 cze 2015, 14:14

Z tego co mi mówiła Pani, która że tak powiem promowała Modulen na dniach edukacji nie można go rozrabiać z wodą o zbyt wysokiej temp bo coś tam się wtedy niszczy( ja rozrabiam w przegotowanej wodzie o temperaturze pokojowej).
Jeśli chodzi o dawkowanie to na mojej puszce była taka mała ulotka na której jest napisane, że na jedną porcje należy użyć 6miarek proszku i wychodzi wtedy 250ml roztworu :)
Na grudki też nie mam sposobu :evil:
Asamax 500mg 2x3
Debutir: 2x1
Azathioprine: 75mg

Inflectra
I dawka: 2.04.2015
II dawka:16.04.2015
III dawka 15.05.2015
IV dawka: 10.07.2015
V dawka: 4.09.2015
__
Leczenie: Warszawa Szpital MSWiA

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Modulen IBD

Post autor: Raysha » 10 cze 2015, 17:27

Grudki można albo odcedzić albo blenderem.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Modulen IBD

Post autor: alate » 10 cze 2015, 18:17

Evilove pisze:nie można go rozrabiać z wodą o zbyt wysokiej temp bo coś tam się wtedy
no własnie ja tez coś takiego pamiętam, ale nigdzie nie mogę znaleźć, jaka max, temp. tej wody może być
jeśli chodzi o dawkowanie, to razem z tym niemieckim dostałam w przesyłce rozpiskę, która określa dawkowanie 1 miarki na 35 ml wody, czyli na 6 miarek wychodzi 210 ml, ale to przecież tylko woda, najwyżej nieco rzadsze będzie i tyle
napisałam do Nestle z pytaniem o temp. tej wody, czekam na odpowiedź
Crohn ? Z tym da się żyć !

Anonymous_13ece955

Re: Modulen IBD

Post autor: Anonymous_13ece955 » 10 cze 2015, 19:22

Evilove pisze:nie można go rozrabiać z wodą o zbyt wysokiej temp bo coś tam się wtedy niszczy
to tak jak z wszelkimi kaszkami czy mlekiem modyfikowanym dla dzieci- maxymalna temp. wody (po ugotowaniu i ostudzeniu) to 40 stopni. inaczej niestabilne, a bardzo cenne związki- witaminy i minerały, ulegają zniszczeniu.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Modulen IBD

Post autor: kalka_96 » 10 cze 2015, 19:41

ja, kupując niemiecki Modulen jakieś 2 lata temu przez prawie pół roku mieszałam go z gorącą/wrzącą wodą. nie polecam
a zastanawiałam się potem, czemu nie działał :neutral:
człowiek młody był i głupi :smutny:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Modulen IBD

Post autor: alate » 11 cze 2015, 09:26

nieeee, no wrzątek to odpada całkowicie.
Ja wczoraj wieczorną porcję rozrabiałam w moim słoikowym shakerze :wink: Wodę mierzyłam termometrem ! Miała 37 stopni, grudek zero. Dziś rozrobiłam w wodzie przegotowanej, co cała noc w czajniku od wieczora stała, więc chłodna była. Grudy jak diabli! Przelałam dziada do blendera, dodałam kefirku, banana i mam koktajl na II śniadanko
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Modulen IBD

Post autor: alate » 26 cze 2015, 22:05

już wiem co trzeba zrobić, żeby nie było grud ! Ciepła woda nie może być, Pani z Nestle napisała mi, że powinna mieć do 25 st. On musi postać, wtedy wszystko się pięknie rozpuszcza. Rozrabiam sobie w moim słoiku i odstawiam na jakieś pół godzinki, w temp. pokojowej może stać do 2 godzin. I problem grudek rozwiązany :mrgreen:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Modulen IBD

Post autor: Raysha » 29 cze 2015, 14:00

Czytałam o przypadku, że dziewczyna była na żywieniu pozajelitowym i pijac codziennie kubeczek modulenu całkowicie z niego zeszła po 3 miesiacach. Ciekawe.

EDYTAK29
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2015, 13:16
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Modulen IBD

Post autor: EDYTAK29 » 04 wrz 2015, 13:44

...
Ostatnio zmieniony 03 paź 2015, 21:41 przez EDYTAK29, łącznie zmieniany 2 razy.

apetka
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2015, 10:54
Choroba: CU u rodzica
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Modulen IBD

Post autor: apetka » 04 wrz 2015, 14:31

EDYTAK29 - bardzo współczuję...

małami13
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2015, 22:16
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ...

Re: Modulen IBD

Post autor: małami13 » 11 sty 2016, 18:17

asienka, Czy brane przez Ciebie leki nie dawały żadnych efektów, nawet samych skutków ubocznych? Jak się po nich czułaś? Czy próbowałaś każdej grupy leków (sterydy, mesalazynę itd.)? Po jakim czasie lekarze stwierdzili, że leki nie działają?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź,
trzymaj się i życzę Ci jak najszybszej i długiej remisji ;)
"Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi, coś kocha i coś stracił."
— Ernest Hemingway

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modulen IBD

Post autor: Mamcia » 11 sty 2016, 19:11

Modulen nie jest finansowany, ale leczenie żywieniowe przez sondę tak. Stanowi też standard w leczeniu ch.L-C u dzieci.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Modulen IBD

Post autor: Nibiru » 18 sty 2016, 21:49

Na stronach J-elity znalazłem informację o tym specyfiku. Co prawda mam w domu jeszcze sporo ENSURE, więc muszę zużyć, ale potem spróbuje to cudo. Ciekawe czy czymś to się różni konkretnie. Składowo na pierwszy rzut oka bardziej przypomina stary, dobry poczciwy PORTAGEN (zawiera MCT), który nie wiadomo czemu wycofali.
Gdzie to kupić bo tutaj szukam i nie widzę ceny i koszyka
https://www.nestlehealthscience.pl/products/modulen

Karaoke pisze:Nie ma co kupować w aptece, bo to jawne złodziejstwo z tą ceną, a internetowa jest super /kupowałem i OK/, a do tego szybko - najdłużej 48h, a płatność może być przy odbiorze
Podaj link do źródła.


Aha i taki coś ze stronki e-jelita :

"Po 8 tygodniach wyłącznego dojelitowego leczenia żywieniowego w oparciu o Modulen wygojenie śluzówki jelitowej uzyskano u 74% dzieci, natomiast w grupie leczonej kortykosteroidami u 33% pacjentów. Ponadto Modulen IBD znamiennie wpływał na poprawę endoskopowych i histologicznych wskaźników aktywności choroby. Obserwowano również korzystny wpływ na mikrobiom jelitowy oraz na zmniejszenie aktywności cytokin prozapalnych. "

Czyżby lepsze niż sterydy ;) ?

Dojelitowego czyli przez rurkę do jelita ? A pijąc to tak nie działa dobrze ? Może wygojenie było lepsze od sterydowców bo nie jedli nic innego co im pogarszało sprawę, nie wiadomo co oni tam wcinali ;) Jedna grupa tylko modulen a druga nie wiadomo co (może batony jedli i same słodycze i trans tłuscze) ;)

P.S
Myślę, że guma-guar i acesulfam K są w składzie zbędne. Mogli już stewie dać lub ksylitol, przynajmniej zdrowsze. W ogóle po co to słodzili, każdy mógł sobie dosłodzić do smaku. potem ;)

Nie jest zalecany u pacjentów z galaktozemią, alergią na białka mleka krowiego i objawami niedrożności przewodu pokarmowego.

To trzeba zrobić drugą wersję z białkiem sojowym.

Chciałem to zamówić ale się rozmyśliłem, może ujemna temperatura szkodzi temu produktowi, no bo chyba w zamrażarce go trzymać nie można a temp -10 na zewnątrz.

Poczekam aż będzie nieco cieplej przynajmniej na plusie jakieś dwa stopnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”