Modulen IBD

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamuza
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Modulen IBD

Post autor: Kamuza » 30 maja 2016, 20:29

Karolka91 pisze: Miałam nadzieję, że jest na forum ktoś, kto jak ja, m. in. ze względu na wysoki koszt stosuje Modulen wyłącznie wspomagająco i jest w stanie ocenić czy cokolwiek to pomogło :)
witam, ja próbowałam go zastosować jak tylko wyczytałam, że może chociaż trochę mnie wspomóc, jednak w moim przypadku wypicie zaledwie jednej pełnej porcji skończyło się parotygodniowymi biegunkami do upadłego..
kontaktowałam się z osobą, która dawała dziecku ten IBD i była aż zdziwiona, że tak mnie to wykończyło, bo u dziecka za każdym razem pomagało "wyzdrowieć" a u mnie modulen stał się bodźcem do takiej awarii, ponowiłam próbę dwukrotnie, jak udało mi się ominać szpital i zlikwidować biegunki, jednak ponownie efekt kierunek toaleta, pozdrawiam;)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Modulen IBD

Post autor: alate » 30 maja 2016, 20:43

wszystkie takie "gęste żywieniowo" preparaty wprowadza się powoli, ja zaczynałam od 1 miarki 3 razy na dobę, potem stopniowo zwiększałam do 5. Piję szczególnie w zaostrzeniu i nie ma problemu. Czasami tylko jak "wydudlę" za szybko porcję to się przelewa....
ale co brzuch, to reakcja inna..
Crohn ? Z tym da się żyć !

Kamuza
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Modulen IBD

Post autor: Kamuza » 30 maja 2016, 21:37

hmm u mnie raczej jest problem ze wszystkim co w proszku, co modyfikowane, co mleczne itp. wczesniej reperowały mnie nutridrinki, które tez saczylam powoli, a ktorych na chwile obecna juz nie moge wcale, modulen tez saczylam ta sama metoda, i fakt, wypiłam te pełna porcje, ale sie nie powiodlo, co racja to racja, czasami wprowadza się coś mniejszymi dawkami, te mniejsze miarki zastosowałam później dwukrotnie, nie zdecydowałam sie wtedy na pełne porcje, efekt ten sam, moze to chwilowo nie moj czas na modulen;)

elvirka91
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 10:43
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Modulen IBD

Post autor: elvirka91 » 21 sty 2017, 23:50

Czy ten modulen jest pomocny też przy CU?
Grunt to pozytywne myślenie :)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Modulen IBD

Post autor: alate » 23 sty 2017, 11:57

to jest kompletny odżywczo preparat, może być stosowany jako wyłączne źródło pożywienia. Stosowany w ten sposób u dzieci z CD dawał efekty remisji. Nie wiem nic o skuteczności wywoływania remisji w CU, ale na pewno wzmocni organizm i uzupełni ewentualne niedobory żywieniowe
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Modulen IBD

Post autor: Karaoke » 21 lip 2017, 23:30

Jak już było napisane w innej części forum, Modulen IBD od 1 VII 2017r jest refundowany dla dzieci i młdzieży powyżej 5 r.ż. w indukcji remisji (dotyczy kompletnej diety - leczenie żywieniowe - w domu).

Druga dobra wiadomość to, że cena (bez recepty) również spada - w każdym razie powinna.
Tak jest np. w Twojej aptece na Borowskiej nieopodal kliniki /wrocław/
cena jak w aptece internetowej 74,35zł, ale kilka okolicznych aptek dalej ma około 120
Farmaceutka mówi, że to cena urzędowa ??? /czy coś takiego jeszcze funkcjonuje ???/ i nie można podwyższać - obowiązuje jak refundacja od 1.07
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

anus271
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2017, 18:02
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Modulen IBD

Post autor: anus271 » 09 wrz 2017, 14:51

Modulen znalazłam w jakieś internetowej aptece za 69 zł z groszami.

W szpitalu wprowadzano mi go właśnie od mniejszych dawek, aktualnie lekarz zalecił mi kurację przez 8 tyg. Spore koszty, no ale właśnie u dzieci i młodzieży pomaga. Tak czy tak ważne, że dostarcza te wszystkie składniki odżywcze :)

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Modulen

Post autor: kwakwa » 17 lut 2019, 10:59

Witam,mam pytanie odnośnie Modulenu .Po rozpoznaniu u mnie choroby Crohna byłam na 6 tygodniowej diecie Modulenem i moje wyniki kalprotektyny obniżyły sie do 119.Teraz czekam na wyniki kalprotektyny ,lekarz powiedział,że jeżeli będzie podwyższony wynik to przepisze steryd .Zastanawiam się, czy nie lepiej było by znowu przejść na Modulen ,nie ma skutków ubocznych ,tylko czy można tak często przechodzić na tę dietę ?

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Modulen

Post autor: -Ania- » 18 lut 2019, 10:28

niektórzy żyja na modulenie wiele tygodni. Mój rekord to 3 miesiące (aczkolwiek wtedy nie znano modulenu i pilam co innego)

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Modulen

Post autor: kwakwa » 18 lut 2019, 16:49

Będąc na Modulenie dodatkowo zażywałaś jakieś leki ?a póżniej jakie miałaś dalsze leczenie ?

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Modulen

Post autor: -Ania- » 19 lut 2019, 10:06

Wowczas mialam mega zaostrzenie wiec bylam na sterydach, potem pentasa, potem entocort

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Modulen

Post autor: kwakwa » 19 lut 2019, 20:57

I po Entocorcie weszłaś w remisje? ja zdecydowałam sie na Modulen- jutro zaczynam,mam nadzieje że pomoże ,jeżeli nie to tez czeka mnie Entocort.Mam nadzieje ,że nie będzie konieczny

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Modulen

Post autor: -Ania- » 20 lut 2019, 10:01

Tak, remisja
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Modulen

Post autor: kwakwa » 20 lut 2019, 19:22

A będąc w remisji zażywasz jakieś leki,suplementy?Stosujesz dietę ,czy jesz "wszystko"

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Modulen

Post autor: -Ania- » 21 lut 2019, 10:10

Ja mam nieco inna sytuacje. Obecnie karmie piersia dziecko i jestem na scislej diecie eliminacyjnej. Ta dieta pomaga przy crohnie, takze mam remisje i spokoj.
Od operacji (2002) rok stosuje diete lekkostrawna i ubogoresztkowa, ale to jest zwiazane z brakiem jelita grubego.
Stosuje suplementy dla mam karmiacych :)
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”