Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Jedna z form leczenia żywieniowego polegająca na podaży substancji odżywczych drogą bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: wtyku » 04 cze 2012, 10:29

Witam!
Od prawie 3 lat choruje na CU i prawdopodobnie na PSC :(
Choroba zjadła ze mnie jakieś 15kg.
Chciałbym zostać ojcem, ale mój obecny stan mi na to nie pozwoli, bo co to za ojciec co nie będzie mógł nawet dziecka na rekach potrzymać przez pol godziny.

Mam 188cm wzrostu i ważę 69,5kg :( Wyglądam i czuję się SŁABO.

Pomimo tego ze chodzę do toalety właściwie wyłącznie po wstaniu ze 2-3razy to nie mogę przytyć. Nie pomagają nutridrinki ani siemię lniane. Jem aż na silę i nic.

Już mam tak mało mięśni ze nawet kreatyninę mam poniżej normy :(

Proszę o informację jakie preparaty białkowe można przy naszych chorobach stosować i ew jakie ćwiczenia?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: Baby » 04 cze 2012, 12:22

wtyku, hej nie przejmuj się będzie dobrze. Poczytaj sobie kilka wątków.

Tu masz o wspólnym nabieraniu masy: viewtopic.php?t=10802
O suplementach: viewforum.php?f=10
Odżywki: viewtopic.php?t=1283
O sporcie: viewforum.php?f=47

Poczytaj także o leczeniu żywieniowym: viewforum.php?f=42

Pozdrawiam cieplutko :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: Orzelek » 04 cze 2012, 23:47

Będąc w trakcie zaostrzenia miałem bardzo niski poziom albumin we krwi. Porada chirurgów u których przebywałem na oddziale to jedzenie 10 jajek dziennie. Pomyślałem sobie, że to raczej niewykonalne.

Kiedyś dawno temu miałem okres treningów na siłowni. Wtedy stosowałem odżywki, aby zwiększyć podaż kalorii w codziennym pożywieniu. I wpadłem na pomysł, aby zaryzykować i zastosować jakąś odżywkę wysokobiałkową. Tak też zrobiłem.

Na rynku odżywek te białkowe występują w wielu formach: hydrolizaty, koncentraty, izolaty, sojowe, jajeczne i mieszanki. Ja stosowałem izolat. Stosuję go nawet teraz, kiedy nie mam radykalnych objawów chorobowych. Co do firm produkujących odżywki, to trochę ich jest na rynku.

Mam zamiar napisać co nieco o moim doświadczeniu z odżywkami w odpowiednim temacie, ale nie mogę się zebrać.

Jedzenie na siłę nie przyniesie pewnie jakichś rewelacyjnych wyników. A poza tym jest szkodliwe (przynajmniej dla mnie).

Co do ćwiczeń, to zależy jak się czujesz. Jeśli jesteś osłabiony, to może lepiej nie nadwyrężać na wyrost organizmu.

Życzę Ci, aby było lepiej :)
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: marcin820201 » 07 cze 2012, 16:53

Ja stosuję regularnie izolat bialka serwatkowego - to odnosnie uzupelniania taniego niedoborow bialka. Mozna tez sprobowac koncentat bialka serwatkowego- ale ten juz zawiera laktoze. Na priv moge ewentualnie napisac jaki zeby nie robic krypto reklamy.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: wtyku » 31 lip 2012, 23:52

a to bardzo proszę o podpowiedz na priv

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: Linda123 » 01 sie 2012, 14:48

Rok temu w szpitalu dostałam przykaz kupienia w aptece proszku Protifar. Uzupełnia on braki białka w organiźnie i u mnie się sprawdził (przestałam puchnąć). Jest bez recepty.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: Jarczyslaw » 01 sie 2012, 14:54

marcin820201 pisze:Mozna tez sprobowac koncentat bialka serwatkowego- ale ten juz zawiera laktoze.
To nie jest zasada, że koncentrat musi mieć laktozę. Widziałem WPC które nie mają. Dla wszystkich z problemami jelitowymi jednak lepiej byłoby wspomagać się chociażby Nutridrinkami niż odżywkami, które z reguły przeznaczone są dla zdrowych...
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Jelitko
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:11
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: Jelitko » 14 lis 2012, 22:57

Linda123 pisze:Rok temu w szpitalu dostałam przykaz kupienia w aptece proszku Protifar. Uzupełnia on braki białka w organiźnie i u mnie się sprawdził (przestałam puchnąć). Jest bez recepty.
Z protifarem bym uważał. Jadłem rano do śniadania i po trzech miesiącach mocno mi skoczył wapń, aż miałem w szpitalu dwa razy pobieraną krew. Odstawiłem to i wszystko wróciło do normy. Teraz zamówiłem sobie Fresubin. W firmie mam tyyyyle pracy, że nie zawsze jest czas na obiad i w ciągu miesiąca zgubiłem 2kg, napój będzie w sam raz i do popicia przy biurku i na spotkaniach :)

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: wtyku » 14 lis 2012, 23:02

ale na Fresubin nie chudniesz? to zdrowe jest?

Awatar użytkownika
Jelitko
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:11
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białko - Jaki preparat na przyrost masy?

Post autor: Jelitko » 15 lis 2012, 19:29

wtyku pisze:ale na Fresubin nie chudniesz? to zdrowe jest?
Fresubin podają również w szpitalu i z tego co widziałem, to są jelitkowcy na forum, którzy go spozywali. Przesyłka dotrze do mnie w poniedziałek i dopiero wtedy będę mógł powiedzieć, czy jest mi po nim źle/dobrze/bez zmian.

Póki co od dóch dni czuję sie rewelacyjnie i chyba wiem, co w jesiennym sezonie mnie rozstroiło - jablka. Jak tylko zacząłem je jeść, zacząłem się gorzej czuć. Teraz próbowałem pić sok jabłkowy i też kiepsko. Od weekendu zero jabłek i soku - jest super. Od razu uprzedzę, że może ktoś powiedzieć, że pewnie chemiczne jabłka i sok. Otóż nie - jabłka z własnego sadu i sok również z własnych jabłek. A tak je lubię...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Dojelitowe”