dojście centralne

Jedna z form leczenia żywieniowego, które polega na podawaniu energii (substancji odżywczych), wody, białka, elektrolitów, pierwiastków śladowych drogą dożylną

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: dojście centralne

Post autor: aga210 » 21 sty 2013, 19:58

Nikt mi nie pobierał posiewu ze skóry, ponoć jeśli jest zakażenie to objawia się zaczerwieniem, a u mnie czysto. Za to podzielę się koszmarem, który dzisiaj przeżyłam. Nikomu nie życzę takiego doświadzczenia. Tydzień temu złapała mnie jakaś infekcja, a niestety nie mogę przyjmować antybiotyków doustnie i tak męczę się z wysoką gorączką i choróbskiem, więc chodzę trochę ,, zakręcona''. Wstaję rano do łazienki podłączona do worka i zahaczyłam kabelkiem o drzwi. Nie szarpnęłam nim mocno, nawet tego nie poczułam,a tu trzask i cewnik w kawałku. Został tylko mały kikucik. Obwiązałam go jak kazali nitką i jadę do szpitala ponad 50 km. Już dawno nie najadłam się tyle strachu. Doktor zrobil akcję- reanimację posklejał cewnik- trochę mi ulżyło i czekam do jutra aż klej wyschnie. Ale lekarz kazał mi się nie cieszyć na zapas i był dosyć sceptycznie nastawiony do naprawy. Nie wiadomo czy port nie będzie przeciekł, czy będzie drożny, noi przede wszystkim czy krew, która się cofnęła do cewnika nie zakaziła go moimi wirusami, bakteriami- nie wiadomo do końca co tam mam:( Jutro czeka mnie ciężki dzień.

Karcia19833
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2009, 16:13
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: dojście centralne

Post autor: Karcia19833 » 07 wrz 2013, 15:22

Hej!!
Niewiem czy tutaj moge napisac, ale potrzebuje pomocy, czekam na podlaczenie centarlne do żyly szyjnej zeby moc przyjmowac jedzenie pozajelitowe poniewaz mam zaostrzenie choroby :((( tak strasznie sie tego boje..... pomozcie czy to jest bolesny zabieg??????????????????
Barzdo dziekuje z gory :))
Karolina

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: dojście centralne

Post autor: kalka_96 » 07 wrz 2013, 15:45

Karcia19833 pisze:czy to jest bolesny zabieg?
nigdy tego nie miałam, ale lekarz wykonuje go w znieczuleniu, więc nie powinno boleć.

Karcia19833
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2009, 16:13
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: dojście centralne

Post autor: Karcia19833 » 19 wrz 2013, 16:19

Witam ponownie, pisze bo znowu potrzebuje rady :(( załozeyli mi to dojscie centralne na szyji wszytsko jest ok ale okazalo sie ze cale to jedzenie pozajelitowe bedzie trwalo troche dluzej niz przewidywali i chca zmienic wklucie na podobojczykowe lub w reke czy ktos moze opisac ktore lepsze jak to wyglada i przedewszystkim czy to boli???? :((( aha i jeszcze jedno jak odbywa sie wyciagniecie tego z szyji czy to tez jest robione pod znieczuleniem??? :(((
Karolina

Karcia19833
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2009, 16:13
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

Re: dojście centralne

Post autor: Karcia19833 » 19 wrz 2013, 16:45

Elwirka dziekuje za rady jakos mi odrazu lepiej :)) faktycznie to w szyji nie bolala no moze troszke pozniej jak znieczulenie poscilo i kwestia przyzwyczajenia sie do tego...
ale i tak nie zmienia to faktu ze znowu sie boje :((( ale coz jak trzeba to trzeba.

Pozdrawiam serdecznie
Karolina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Pozajelitowe”