zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

Jedna z form leczenia żywieniowego, które polega na podawaniu energii (substancji odżywczych), wody, białka, elektrolitów, pierwiastków śladowych drogą dożylną

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

Post autor: aga210 » 30 wrz 2015, 22:55

Witam, czy będąc na żywieniu pozajelitowym w warunkach domowych można posiadać w domu jakieś zwierzęta?? Chodzi mi o to czy nie stanowią one zagrożenia ze względu na bakterie i możliwość zakażenia wkłucia centralnego??

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

Post autor: -Ania- » 01 paź 2015, 11:55

Moja koleżanka ma kota i psa. I stół, na którym miesza składniki do żp przykrywa czystym prześcieradłem i kot/pies nie moga na nim spać, stawac etc. To się da nauczyć. Zanim przyszykuje sobie jedzonko to spryskuje stół spirytusem w aereozolu, myje ręce etc a oba zwierzątka nie moga na ten czas wejść do tego pokoju.
Żp szykuje na noc, a śpi często z kotkiem i to jej nigdy nie przeszkadzało i nigdy nie było źródłem porblemów, zakażeń- wiadomo koty sa różne więc uważać trzeba żeby nie przegryzł "kabelka" albo nie kładł się na centralce.

Jesli chodzi o zakażenie wkłucia - i tak je okrywasz plastrem, a wszystko przy nim zmieniasz w rękawiczkach, w tym również nie towarzyszą Ci zwierzątka. Trzeba uważać by one nie miały kontaktu z tym miejscem.

Ania

p.s. nie jestem lekarzem, pisze tylko to co się działo u koleżanki
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

Post autor: Raysha » 08 paź 2015, 05:24

Nic dodać i nic ująć.
Sama mam żywienie pozajelitowe od 2009roku i posiadam beagla. :-)
Miałam łącznie trzy sepsy, ale lekarz zawsze powtarzał, że nie znana jest etiologia seps. Czasem różne paprochy się znajdują w powietrzu.

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: zwierzęta w domu a żywienie pozajelitowe

Post autor: aga210 » 08 paź 2015, 23:20

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Ja jestem na żp 4, 5 roku i od tej pory nie miałam w domu żadnego zwierzaczka, bo boję się zakażenia i fakt faktem nie przytrafiło mi się do tej pory. Chciałabym zaryzykować, bo uwielbiam zwierzęta...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Pozajelitowe”