podróżowanie z żywieniem pozajelitowym

Jedna z form leczenia żywieniowego, które polega na podawaniu energii (substancji odżywczych), wody, białka, elektrolitów, pierwiastków śladowych drogą dożylną

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

podróżowanie z żywieniem pozajelitowym

Post autor: aga210 » 27 cze 2012, 21:47

Witam mam pytanie odnośnie podróżowania na żywienu pozajelitowym. Słyszałam, że istnieją jakieś specjalne plecaczki,które umożliwiają przetacanie worka np. podczas podrózy pociągiem. Czy może mi ktoś zorientowany wytłumaczyć na czym to polega i czy są jakieś instytucje czy miejsca, w których można np. wypożyczyć coś takiego na kilka dni?? Podejrzewam, że cena takiego urządzenia jest kosmiczna. Proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: podróżowanie z żywieniem pozajelitowym

Post autor: Raysha » 27 cze 2012, 22:01

Dla dorosłych te plecaki trochę inaczej wyglądają, ponieważ worki dla dorosłych są duże pojemnościowo i mogą nie utrzymać te plecaki z linku magdalene.

Mocuje się tam pompę i worek normalnie, zawsze jest instrukcja obsługi, ew. odpowiednia pielęgniarka pokaże co i jak.

Więcej może powie Marky, bo ja dostałam od szpitala.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: podróżowanie z żywieniem pozajelitowym

Post autor: Marky » 27 cze 2012, 22:21

Hej Aga !

Dzięki Madziu za info na mail'a to znacznie przyspieszy moją odpowiedź choć jedno oko spogląda na "Euro spoko" drugie operuje na kompie :)

Odnośnie plecaczka to owszem jestem szczęśliwym posiadaczem takiego plecaczka i samej pompy, który bez niej zupełnie traci na wartości. Spokojnie można powiedzieć, że pompa jest ważniejsza w tym "układzie".

Wracając jednak do sedna sprawy. Przesłany przez Magdalene link jest jak najbardziej trafiony ale odnosi się do plecaczków dla dzieci, lub osób których worki pojemnościowo nie przekraczają 1,5 l. Osobiście używam troszkę większego, który jest dostępny łącznie z pompą
http://www.fresenius-kabi.de/files/Fold ... st2009.pdf
Na marginesie jestem w kontakcie z bardzo miłym przedstawicielem fundacji "Żyć z pompą" więc jeśli ten plecaczek którego link przesłała Magdalene z różnych względów by Ci pasował jestem w stanie poprosić o niego dla Ciebie.

Przechodząc jednak do możliwości wypożyczenia... Niestety póki co nic takiego nie funkcjonuje nie znaczy to jednak że nie można spróbować tego załatwić :wink:
Jednym z celów nowo utworzonego Stowarzyszenia "Apetyt na Życie" jest zwiększenie dostępności tego typu urządzeń dla wszystkich osób, które tego potrzebują. Niestety jak większość rzeczy w Polsce, wszystko rozbija się o koszty... Właśnie z tego powodu 16 września będziemy organizować mecz charytatywny by zebrać fundusze na zakup przynajmniej jednej lub dwóch takich pomp, które później będziemy mogli wypożyczać.

Aga, skontaktuj się proszę ze mną pod adresem mail'owym info@apetytnazycie.org lub telefonicznie 600 744 882 i jeśli podasz mi dokładniejsze informację na temat swoich planów postaram się skontaktować z przedstawicielem firmy Fresenius, dystrybutora tych pomp i poproszę by wypożyczył ci tą pompę na określony czas. Oczywiście ze swojej strony opowiem możliwie najdokładniej jak to funkcjonuje ale powiem tylko, że bez niej nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek podróżowania a uwierz mi że podróżuje dużo :)
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Pozajelitowe”