Nutrimed

Jedna z form leczenia żywieniowego, które polega na podawaniu energii (substancji odżywczych), wody, białka, elektrolitów, pierwiastków śladowych drogą dożylną

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misia

Nutrimed

Post autor: Misia » 15 lis 2010, 22:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: izo.sim » 16 lis 2010, 09:48

Ja odsłuchałam i mam nadzieję, że Nutrimedowi uda się to wszystko wyjaśnić.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Misia

Re: Nutrimed

Post autor: Misia » 17 lis 2010, 11:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: Marky » 18 lis 2010, 18:00

Misiu, czy ty jesteś zwolenniczką wojny polsko - polskiej ??

Nie specjalnie rozmumiem w czyim interesie ty występujesz i od kiedy bronisz interesów najbardziej szkodliwej instytucji jaką jest NFZ ??

Z tego co wiem to jak dotąd jako J-elita cały czas z nimi walczymy, o wieksze dofinansowanie naszych terapii czy leków a ich absurdalne zapisy można mnożyć !!!

Czy którys z Pancjentów w materiale narzekał na Nutrimed ?? WRĘCZ PRZECIWNIE !!! W przesłanym przez Ciebie materiale, PACJENCI SĄ ZADOWOLENI z opieki Nutrimedu

Więc o co Ci chodzi ??

Jeśli który z lekarzy czy ośrodków nagina rzeczywistość tylko po to by nam pomóc i możliwie obejść chore zasady finansowania przez NFZ, to tylko można im dziękować !!

Sam wiem, że gdyby nie naginanie zasad przy leczeniu biologicznym podczas drugiego roku terapii większość z nas byłaby pozbawiona tej skutecznej dla niektórych jedynej metody leczenia ! Nie chcę się wgłębiać w szczegóły bo mógłbym tylko nam zaszkodzić, ale zainteresowani wiedzą o czym mówię.

Dlatego proszę następnym razem zastanów się zanim coś umieścisz czy robisz to we własnym interesie, tylko po to by zdyskredytować Nutrimed, czy umieszczasz coś w interesie pacjentów, o czym w tym przypadku nie może być mowy - bo w żaden sposób nie wynika to z materiału !
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 21:37 przez Marky, łącznie zmieniany 1 raz.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nutrimed

Post autor: obyty.z.cu » 18 lis 2010, 19:07

Podkreślił, że kontrola prowadzona przez fundusz nie jest zakończona, dlatego przesądzanie o jej wynikach już teraz jest "nagannym zachowaniem" ze strony funduszu.
czyli nadgorliwy urzednik zrobil sobie "reklame".
W przypadku NFZ zrobia wszystko by pokazac ze wogole cos robia :mad:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: Gośka » 18 lis 2010, 19:54

Ja napiszę tylko tyle - Dzięki lekarzom z Nutrimedu żyję do dzisiaj! Gdyby nie oni dzisiaj bym tego nie pisała.Wiem, też i znam osobiście osoby, które były lub są leczone przez Nutrimed i było lub jest to dla nich jedyna możliwość egzystencji. I choćby nie wiem co mówiono to i tak - ja wierzę tym lekarzom a nie NFZ. Misiu bardzo dobrze, że podałaś ten link - myślę,że my leczeni tą metodą z wielką chęcią staniemy w obronie Nutrimedu choćby przed sądem!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: Mamcia » 18 lis 2010, 21:39

Marku Misia zamieściła informację i jej nie komentowała, więc przybastuj. Problemem jest to, że pacjenci w Podlaskim modą stracić możliwość leczenia. Czy wolno nam zamieszczać tylko linki do przychylnych wiadomości.
Ja oczywiście życzę, aby wątpliwości zostały wyjaśnione na korzyść Nutrimedu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: Nutrimed

Post autor: Misia » 18 lis 2010, 21:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: Marky » 18 lis 2010, 22:37

Mamciu czy tak samo byłoby Ci to obojętne jeśli ktoś umieściłby informację o tym, że zamknięto lub odmówiono kontraktu jakiemuś oddziałowi ze względu na to że nadużywał leczenia biologicznego i NFZ dopatrzył się nadużyć w kierowaniu osób na leczenie biologiczne ??

Wiesz że taka sytuacja może się zdarzyć w każdej chwili, dlatego myślę że we wspólnym interesie jest nie dyskutować o tym na publicznym forum !

Z materiału wynika, że Dr. Kłęk zobowiązał się do tego że pomimo braku refundacji będzie kontynuował żywienie pacjentów !
A skoro uważasz że ta informacja może pomóc Pacjentom z Podlasia to jestem ciekawy w jaki sposób ?? A tak na marginesie to jestem ciekawy ilu jest na forum pacjentów NZOZ Nutrimed Ziemia Podlaska, chyba niewielu o ile w ogóle jakiś się znajdzie... :neutral: Moim skromnym zdaniem to ten materiał został umieszczony nie dla Pacjentów z Podlasia, tylko wszystkich innych którzy mogą sobie poczytać takie "rewelacje" rodem z niczym z Faktu.

Misiu a Tobie nie powinno być przykro nic osobistego nie napisałem, a forum nie jest miejscem dyskusji między członkami Towarzystwa o jakiś tarciach, tym bardziej wydumanych. (Mamciu chyba się ze mną zgodzisz...tego nauczyłem się od Ciebie )

Misiu a jeśli już powołujesz się na jakiś materiał i uważasz go za coś o czym warto informować sprawdź najpierw jego wartość merytoryczną, chyba że jest Ci to obojętne.
Powiedz mi jak kogoś można żywić pozajelitowo poprzez sondę założoną do nosa która później trafia do żołądka ?? A tak wedle autorki materiału jest żywiona starsza Pani.

NFZ nie robi mi żadnej łaski że płaci za moje żywienie ! Każdy ma konstytucyjnie zagwarantowane prawo do życia, tak się składa że tylko żywienie pozajelitowe mi je zapewnia więc jeśli dobrotliwy NFZ nie chciałby go finansować to przegrałby w każdym sądzie i na dodatek musiałby zapłacić DUŻE odszkodowanie.
A lista nagannych praktyk i absurdów NFZ na codzień przyprawia mnie o wzmożoną perystaltykę pozostałych jeszcze flaczków.

I na koniec skoro Misiu jesteś taka bezstronna jak piszesz to czy w Twojej opinii ten materiał jest bardziej korzystny czy mniej korzystny dla Nutrimedu ? Bo moim zdaniem to łatwo jest komuś nakleić łatkę a później niech się dzieje co chce, przecież nikt nie będzie już czytał wyjaśnień. Samo życie...
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Misia

Re: Nutrimed

Post autor: Misia » 19 lis 2010, 05:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Nutrimed

Post autor: mf » 19 lis 2010, 11:32

MArky, wyluzuj. kazdy ma swoj rozum i nic sie nie stanie jak cos przeczyta albo obejrzy. a co do wojny polsko polskiej jak to nazywasz, chyba bardziej przeszkadzaja posty emocjonalnie cos komus zarzucajace na wyrost niz te linki, ktorych zawartosc merytroyczna jest, wiemy o tym, rozna.
pozdrowienia,

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: Marky » 19 lis 2010, 14:30

Misiu, możemy jeszcze tak jeszcze długo pisać, dlatego też nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji.

Nie chcę już komentować tego co napisałaś, ale w żadnym punkcie mojego posta (jak to określiłaś) nie wyżywałem się na Tobie i zareagowałbym podobnie w przypadku umieszczenia takiej "rewelacji" o wątpliwej wartości merytorycznej, przez kogokolwiek innego, dlatego nie rozumiem o co Ci chodzi.

A chyba zrozumiałe jest to że nie chcę uczestniczyć w pogoni za sensacją dotyczącą ośrodka w którym się leczę i z którego opieki jestem zadowolony.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Nutrimed

Post autor: biedronka24 » 19 lis 2010, 23:08

Marky pisze: A skoro uważasz że ta informacja może pomóc Pacjentom z Podlasia to jestem ciekawy w jaki sposób ?? A tak na marginesie to jestem ciekawy ilu jest na forum pacjentów NZOZ Nutrimed Ziemia Podlaska, chyba niewielu o ile w ogóle jakiś się znajdzie... :neutral: Moim skromnym zdaniem to ten materiał został umieszczony nie dla Pacjentów z Podlasia, tylko wszystkich innych którzy mogą sobie poczytać takie "rewelacje" rodem z niczym z Faktu.


I na koniec skoro Misiu jesteś taka bezstronna jak piszesz to czy w Twojej opinii ten materiał jest bardziej korzystny czy mniej korzystny dla Nutrimedu ? Bo moim zdaniem to łatwo jest komuś nakleić łatkę a później niech się dzieje co chce, przecież nikt nie będzie już czytał wyjaśnień. Samo życie...
Marky - ja jestem mieszkanką Białegostoku i osobiście nie mam leczenia żywieniowego w jakiejkolwiek formie. Ale uwierz mi, że gdyby nie link Misi - to nawet nie wiedziałabym o problemie. Po prostu wiadomości lokalnych nie mam czasu śledzić. A dzięki temu wiem, co sie zadziało.
I generalnie nie chodzi o to, czy materiał pomaga czy nie. Jest to po prostu zasygnalizowaniem problemu.
A według mnie materiał pomaga - bo na forum są osoby z Podlasia i informacje na temat dostępności leczenia żywieniowego są dla nas ważne. Ja obecnie nie potrzebuję żywienia, ale może nadejdzie kiedyś taki dzień, że będę go potrzebować. I wolę wiedzieć, co w tej materii się dzieje.

Uważam, że Twój komentarz, jest za ostry. Ale to moje prywatne zdanie.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nutrimed

Post autor: Marky » 19 lis 2010, 23:23

Biedroneczko a czego na temat żywienia pozajelitowego dowiedziałaś się z tego materiału ?

Może poza tym że podaje się je przez nos :o
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Nutrimed

Post autor: biedronka24 » 19 lis 2010, 23:33

Marky pisze:Biedroneczko a czego na temat żywienia pozajelitowego dowiedziałaś się z tego materiału ?

Może poza tym że podaje się je przez nos :o
Marky - dowiedziałam się, że została zerwana umowa z NFZ. I o tej informacji mówiłam.A moja wiedza o żywieniu pozwala mi odróżnić żywienie pozajelitowe od dojelitowego. I wiem, że w materiale jest błąd.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie Pozajelitowe”