Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Straszek
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 lis 2020, 21:29
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Re: Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Post autor: Straszek » 26 maja 2021, 07:07

Ja znów dziś przygotowania do kolonoskopii. W listopadzie tamtego roku rak w polipie. Teraz anemia i trzeba sprawdzić. Nie chcę mówić w jakim jestem stresie. Pocieszcie bo się okropnie boje tego sra... Badanie pod narkoza. I tego że mam anemię i te biegunki wykończą mi organizm.

Riva
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2022, 15:19
Choroba: ch. Behceta
województwo: małopolskie
miasto: Wadowice

Re: Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Post autor: Riva » 09 maja 2022, 00:07

Witam wszystkich. Za dwa dni mam kolonoskopię. W ubiegłą sobotę po zatwardzeniu i bolesnej defekacji pojawił się bolący fałd skórny. Nie mogę tego zdiagnozować czy to hemoroid czy cos związanego ze szczeliną odbytu. Jedno i drugie zostało wcześniej zdiagnozowane. Pozdrawiam.
Załączniki
Zdjęcie.jpg
Zjecie czegoś hemoroid guzek wartowniczy szczeliny?

treeev
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2023, 08:52
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Re: Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Post autor: treeev » 13 wrz 2023, 09:00

Cześć,
Miałem wczoraj kolonoskopię, czy to normalne, że w brzuchu cały czas się przelewa, ciurka.
Na chłopski rozum chyba tak, znaczy że "fabryka" pracuje.

Poza tym nie jest najgorzej, trochę brzuch obolały (nie jest nadęty, twardy itp. ).
Jadłem wczoraj kilka małych posiłków (ryż gotowany, chudy kurczak 2 palsterki), piłem rumianek.Ponadto brałem espumisan i no-spa.
Jakieś tam skąpe luźne stolce i czasem wiatry z kleksem ;)
Myślałem o Enterol w kapsułkach, chociaż piszą, że przygotowanie do kolonoskopii nie wypłukuje flory, jakoś nie chce mie się w to wierzyć.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Post autor: romek » 13 wrz 2023, 12:17

Przez 2-3 dni to normalka. Przelewa się + gazy wychodzą. Przecież jelito było mocno napompowane. Potem powinno przejść. Enterol to są grzyby - raczej nie, ale jakiś probiotyk (z odpowiednimi bakteriami) to zawsze się przydaje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”