Pasaż jelit-badanie obrazowe

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 07 lut 2006, 20:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Maciek » 19 wrz 2006, 18:58

Niunia! Poproś o tzw. "głupiego Jasia". Zrobią Ci zastrzyk i spokojnie wytrzymasz. Mnie nic a nic nie bolało.
Pozdrawiam, Maciek
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: niunia » 19 wrz 2006, 19:36

no ja miałam głupiego jasia i w trakcie musieli mi kolejne dawki podawać bo nic mi to nie pomagało!! wyłam z bólu a oni mieli to w ... nosie!! miałam robioną 2 razy i w obu przypadkach było tak samo !! pod koniec nie miałam siły wydać z siebie jakiegoś dźwieku choć i tak mnie bolało :cry:

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 07 lut 2006, 20:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Maciek » 19 wrz 2006, 19:58

No to musisz zasponsorować ogólne. Nie widzę innego wyjścia.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Raysha » 20 wrz 2006, 07:07

pozycznąć sie od rodzinki i w nastepnym miesiącu spłacić..wiem że to głupie pozyczać sie al jeśli masz cierpiec to po co ci to?

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: niunia » 21 wrz 2006, 15:12

no tak tylko niepotrafie zrozumieć że musimy cierpieć bo nie chcą nam zrobić tego bezpłatnie!! powinni dbać o pacjenta nie?? straszny ten świat :cry:

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 07 lut 2006, 20:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Maciek » 21 wrz 2006, 15:14

oj straszny ten świat, Niuniu.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Raysha » 21 wrz 2006, 15:33

:mrgreen: ekhym wyczuwam zła aurę pemizmu
cieszmy się że ow gólę istnieją takie badania dokładniejsze niż 40 lat temu :mrgreen: , jak moja babcia sie leczyła nie znano nic prócz endospii i kolonoskopii a ma CU

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: niunia » 22 wrz 2006, 13:27

Wkońcu świat się rozwija więc badania są coraz leppsze, ale i tak nie rozumiem tego że na niektóre sprawy kasa sie znajdzie (posłowie i ich zachcianki) a zwykli ludzie,którzy zachorowali muszą cierpieć z powodu braku kasy!! juz nie chodzi tylko o nas ale o wszystki choroby!! poprostu szkoda słów na to co się dzieje!!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Raysha » 22 wrz 2006, 16:04

niunia pisze:ale i tak nie rozumiem tego że na niektóre sprawy kasa sie znajdzie (posłowie i ich zachcianki) a zwykli ludzie,którzy zachorowali muszą cierpieć z powodu braku kasy!! juz nie chodzi tylko o nas ale o wszystki choroby!! poprostu szkoda słów na to co się dzieje!!
Żyjemy w Rzeczpospolitej Polsce :] :razz:
:neutral:

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 07 lut 2006, 20:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Maciek » 23 wrz 2006, 19:35

Nie wiem, jakim cudem lekarz Anki to zalatwil, ale dostala 3 dawki Infliximabu (Remicade), placone z NFZ. Chwała mu za to !
Niestety, ze znieczuleniem ogólnym bywa różnie, choć Anka też miała narkozę przy kolo.
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Raysha » 24 wrz 2006, 07:37

Maciek pisze:Nie wiem, jakim cudem lekarz Anki to zalatwil, ale dostala 3 dawki Infliximabu (Remicade), placone z NFZ.
ja tez :razz:
Maciek pisze:Niestety, ze znieczuleniem ogólnym bywa różnie, choć Anka też miała narkozę przy kolo
ja zawsze miałam narkoze i boje sie jk nie bda chcieli mi jej dac bo przeraza mnie to co piszecie :cry:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Patryśka » 24 wrz 2006, 14:29

No to ja wam powiem jeszcze cos ciekawszego...Jak juz wspominalam trafilam do prywatnego i pierwsza kolonoskopie zrobil mi z niby znieczuleniem za ktore zaplacilam 50 zl a za cala kolo 450 i co najlepsze w trakcie badania myslalam ze umre bo mialam zbyt duza spastycznosc jelita a on na sile druga wygladala tak samo wzial tyle samo a nie doszedl nawet do esicy bo sie nie dalo.Ostatnia mialam robiona w klinice i cieszylam sie bo mialam byc usypiana no ale coz okazalo sie ze mialam zbyt niskie cisnienie i moglabym miec zapasc wiec znowu na zywca z czesniejsza wlekwka po ktorej siedzialam 2 godz na klopiku:P Bardzo ciekawe ale przynajmnej lekarza mam teraz rewelka i troszczy sie i jest mi coraz lepiej:)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Raysha » 24 wrz 2006, 15:06

Aleś odważna :oops:

Beata G.
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:18
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Beata G. » 03 maja 2008, 23:55

Witam Wszystkich!

Pomimo, iż temat ten juz dawno nie był poruszany, a bardzo mnie interesuje.
Czytając wcześniejsze wypowiedzi na temat pasażu odnioslam wrażenie, iż osoby, ktore go mialy maja dosc dobre wspomnienia. Niestety ja nie. Dwa razy probowali mi zrobic to badanie z niepowodzeniem, dla mnie to był horror. Za pierwszym razem lekarze chcieli zrobic 2 w 1, ale im nie wyszlo. Najpierw zrobili mi gastro z pobraniem wycinkow, a pozniej zabrali sie za zakladanie sondy przez nos, wrrr! Jak by tego było mało musieli ja ułożyc endoskopem wiec ala gastro po raz drugi. Mordowali mnie tak ok. 40 min i porażka. Ta sonda jest do dupy albo endoskop za gruby, gdyż przy jego wyjmowaniu sonda tez wychodziła. Nie życze nikomu!!!!
Za drugim razem kazali mi samej połknąc sonde, takze 6 godzin chodzenia i lezenia spedzone na lykaniu, tym razem tez porazka, gdyż sonda zawijala sie w żoładku i nie chciała iśc dalej.
Także dwa podejscia nie udane.
Gdy zapytalam lekarza czy nie moge wypic samego kontrastu dostalam odp ze to calkiem inne badanie. Halo chyba cos tu mi nie gra???
Co o tym sądzicie?
Beata G.

Deniro_RS

Re: Pasaż jelit-badanie obrazowe

Post autor: Deniro_RS » 04 maja 2008, 10:04

Pasaz to coś zupełnie innego od załozenia sondy :roll: Pasaz polega na wypiciu błotka z kontrastem i robi się fotki co kilka godzin który sobie przechodzi przez jelita, a sonda to taka cienka rureczka z metalową koncówką która po wejsciu w odpowiednie miejsce ma za zadanie pobrać zółtą przeżroczystą postać soku trawiennego :razz: tez trwa to kilka czasem godzin ale jest to dość znosne. Jak sonda nie chce wejsc na odpowiednie miejsce najlepszym sposobem jest schodzenie i wychodzenie po schodach tak z przytupem ocięzale :roll: i zapewniam ze wejdzie tam gdzie trzeba sprawdzone :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”