Sigmoidoskopia

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: patkaas » 08 gru 2014, 20:24

chrzanovy, podziękować :)

Maatylda, gdzieś nawet wyczytałam, że sigmoidoskopia nie wymaga zazwyczaj przygotowania :P no to pewnie na jedno wyjdzie jak nie będę jadła dzień wcześniej i jedna wlewka przed badaniem. Też mam nadzieję, że obejdzie się bez problemów ;)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 20:36

patkaas pisze:Też mam nadzieję, że obejdzie się bez problemów
nie wiem czy to pocieszy, ale wczoraj miałam akcję " :shit: -śluz-krew", a dziś, przy turbo czyszczeniu do kolono jest niewiarygodnie czysto, w sumie to nic oprócz cieczy się nie pojawiło. tego samego życzę i Tobie :*

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: patkaas » 08 gru 2014, 20:51

Anonymous_13ece955 pisze:" :shit: -śluz-krew"
no ja mam już dość tej kombinacji, bo ostatnio znowu zaczęła się nasilać :mad: nie zdziwię się jeśli żelazo znowu spadło poniżej minimum, a Sorbifer mi nie służył za bardzo ostatnim razem, chociaż po krótkim stosowaniu podniósł wystarczająco poziom. mam nadzieję, że obie poznamy przyczynę tych akcji :przytul:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 21:22

też na to liczę! :*

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: patkaas » 10 gru 2014, 21:27

Uff już po :roll: Była narkoza także o bólu nie ma mowy, wszystko przebiegło zgodnie z planem, obudziłam się już po wszystkim. "Obsługa" medyczna u mnie również na medal i nawet gdyby wynik był zły, to człowiek by wyszedł z uśmiechem na twarzy. Naprawdę miło przechodzić takie badania z takimi ludźmi :) A co w środku? W porównaniu do ostatniego badania sprzed ośmiu tygodni(stan zapalny średniego stopnia) jest lekka poprawa w końcowym odcinku, brak już owrzodzeń, są nadżerki, które są przyczyną "czerwonych akcji". Czy bardzo powoli nadchodzi lepsze jutro? Mam taką nadzieję... ;) Podwyższyli mi dawkę mesalazyny do 4,8g/dzień, walka trwa :!:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: chrzanovy » 10 gru 2014, 23:31

patkaas pisze:Uff już po :roll: Była narkoza także o bólu nie ma mowy, wszystko przebiegło zgodnie z planem, obudziłam się już po wszystkim. "Obsługa" medyczna u mnie również na medal i nawet gdyby wynik był zły, to człowiek by wyszedł z uśmiechem na twarzy. Naprawdę miło przechodzić takie badania z takimi ludźmi :) A co w środku? W porównaniu do ostatniego badania sprzed ośmiu tygodni(stan zapalny średniego stopnia) jest lekka poprawa w końcowym odcinku, brak już owrzodzeń, są nadżerki, które są przyczyną "czerwonych akcji". Czy bardzo powoli nadchodzi lepsze jutro? Mam taką nadzieję... ;) Podwyższyli mi dawkę mesalazyny do 4,8g/dzień, walka trwa :!:
Ha ledwie już oczy otwieram, ale jak sie do takiego postu dojdzie to odrazu cieszy się mordka. Super ciesze sie że takie wieści, do przodu patkaas!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: patkaas » 10 gru 2014, 23:37

chrzanovy pisze:do przodu patkaas!
oczywiście byle do przodu, dzięki!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: Anonymous_13ece955 » 11 gru 2014, 02:34

patkaas, dzielnaś! Brawo Bejbe! :*

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sigmoidoskopia

Post autor: Mamcia » 11 gru 2014, 20:53

W porównaniu do ostatniego badania sprzed ośmiu tygodni
Kolonko po takim okresie leczenia?? Dla mnie dość dziwne, bo są inne, mniej inwazyjne i tańsze, metody badania skuteczności terapii. A mesalazyna tylko doustnie??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”