KOLONOSKOPIA A OKRES

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EZ
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2007, 17:33
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: EZ » 04 lip 2007, 12:21

Witam wszystkie kobietki
Mam do Was pytanie:
jak to jest z kolonoskopią jeśli ma się w tym czasie okres?
Czy to nie jest przeciwwskazaniem do wykonania badania?
Jeśli nie jest to czy można spojkojnie używać tamponu?
Proszę o pomoc.

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Posty: 469
Rejestracja: 27 sty 2007, 14:49
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Aniijjaa » 04 lip 2007, 13:42

Nie mam najmniejszego pojęcia. Ale rozkładając to na czynniki pierwsze wydaje mi się, że nie powinno być badania. Ponieważ kolonoskopii nie zrobią nigdzie indzieja, jak tylko w miejscu odpowiednim do tego badania czyli musi to być szpital. Ponieważ istnieje bardzo niewielkie ryzyko, że jelito może zostac przedziurawione, poza tym też jest ono wykonywane czasami na śpiocha.
Jeżeli operację wykonuje się a dzień okresu Ci wypadnie jest ona przesuwana. Dlatego wydaje mi się, że to badanie nie powinno być wykonane w tych dniach.
Ale poczekaj na specjalistów lub zadzwoń tam, gdzie ma być wykonana kolonoskopia i dowiesz się więcej.
Aniijjaa

ESka

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: ESka » 04 lip 2007, 13:51

Aniijjaa pisze:Ponieważ kolonoskopii nie zrobią nigdzie indzieja, jak tylko w miejscu odpowiednim do tego badania czyli musi to być szpital.
Nie tylko w szpitalu robią kolonoskopie, ale także w poradniach gastrologicznych, które oczywiście są przygotowane do tego typu badań. A co do okresu to wydaje mi się, że jednak jest przeciwskazaniem do zrobienia kolonoskopi (mogę się mylić).

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Posty: 469
Rejestracja: 27 sty 2007, 14:49
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Aniijjaa » 04 lip 2007, 14:02

Edyta83 pisze:Nie tylko w szpitalu robią kolonoskopie, ale także w poradniach gastrologicznych, które oczywiście są przygotowane do tego typu badań

odpowiednie warunki muszą być spełnione aby można było ją wykonać, napewno psychicznie człowiek lepiej się czuje jeżeli nie jest to w szpitalu:roll:

Może znasz taki gabinet gdzie wykonują kolonoskopie, proszę napisz mi na pv gdzie, kto i w jakich warunkach?
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Linda123 » 04 lip 2007, 14:29

Okres nie jest przeciwskazaniem do wykonania kolonoskopii. Ale ze względów czysto sanitarnych odradza się wykonywanie tego badania w tych dniach kobietom.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: ranka » 04 lip 2007, 14:48

tak sredniow sumie.jesli ma sie okres i wykonywana jest wtedy kolonoskopia,moga byc mocniejsze doznania bolowe.ja uzyskalam wlasnie taka informacje od lekarza.
Obrazek

EZ
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2007, 17:33
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: EZ » 04 lip 2007, 14:51

Linda123 pisze:Okres nie jest przeciwskazaniem do wykonania kolonoskopii. Ale ze względów czysto sanitarnych odradza się wykonywanie tego badania w tych dniach kobietom.
o ludzie
najpierw na wizytę u gastrologa czekałam 3 miesiące
na badanie czekam kolejne 2 miechy a teraz jak się okaże że mi przepadnie ten termin to załamka normalnie
przedzwonię jeszcez do nich
dzięki za odpowiedzi

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Mamcia » 06 lip 2007, 14:14

Koniecznie zadzwoń. Wg moich informacji nie ma bezwzględnego przeciwwskazania. Ale po za wzmożoymi reakcjami bólowymi (tampax teź może powodować zwiększenie dyskomfortu), jest zmniejszona krzepliwość krwi, co ma znaczenie szczegolnie w aktywnym stadium choroby.
Jak się dzowni i popłacze to z rególy znajdą inny nieodległy termin.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: kasinp » 06 lip 2007, 14:16

a mi robili kolonoskopie jak mialam okres i nikt nie pytal czy mam czy nie i ja im tez nie powiedzialam , mialam znieczulenie dozylne wiec spalam jak mopsik

acha...to byl trzeci dzien krwawienia jesli to istotne (a mam z reguly 4-5)

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: fairy » 06 lip 2007, 14:25

a ja mialam robiona kolonoskopie w pierwszy dzien okresu, ktorego dostalam doslownie godzine przed badaniem...nie wiem czy to mialo jakis wplyw, ale bolalo bardzo,moze to przez to (???)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: kasinp » 06 lip 2007, 14:27

bo to badanie w ogole boli a czy bardziej czy mniej w okresie to nie wiem ja jak pisalam wczesniej mialam w znieczuleniu wiec spalam..

ESka

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: ESka » 06 lip 2007, 15:10

To wszystko jest dziwne nie wiem po co przy ustalaniu terminu kolo mnie pytali o okres przecież i tak miałam w znieczuleniu ogólnym więc nic nie czułam. Pomyślałam, że okres jest przeciwwskazaniem, a okazuje się, że nie. Zawsze można czegoś nowego się dowiedzieć :wink:

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: kasinp » 06 lip 2007, 15:15

Mnie sie wydaje ze tu moze chodzic o krzepliwosc krwi ale moge sie mylic , moze krew jest zbyt rozrzedzona w okresie menstruacji ??

ESka

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: ESka » 06 lip 2007, 16:20

Może poprostu chodziło o moje dobre samopoczucie bo pewnie mieć kolo w czasie okresu to nic przyjemnego. Ponadto pytali mnie jeszcze czy nie mam przypadkiem tyłozgięcia macicy. Generalnie taki wywiad przeprowadzali było tam więcej pytań ale już ich nie pamiętam.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: goniusia » 06 lip 2007, 17:09

Ja jak miałam robioną rektoskopię to lekarz też nie pytał czy mam tyłozgięcie macicy?W czym to przeszkadza bo ja właśnie mam ten problem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”