KOLONOSKOPIA A OKRES

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Kolonoskopia, a okres

Post autor: BlackRose » 15 paź 2017, 23:36

Ja właśnie miałam robioną kolonoskopię podczas okresu. Dostałam miesiączkę za wcześnie, myśle ze czyszczenie Fortransem to przyspieszyło. Zadzwoniłam do nich z pytaniem co teraz i pani sekretarka w rejestracji powiedziała, ze skoro mam badanie bez znieczulenia (bez uśpienia) to nie ma problemu, tylko mam na wszelki wypadek przypomnieć lekarzowi o tym fakcie przed badaniem. Lekarz w ogóle się nie przejął i chyba nic ten mój okres nie zmienił, jeśli chodzi o przebieg kolonoskopii. Tu jeszcze kwestia, ze ja byłam przyzwyczajona do podpasek, wiec musiałam dla odmiany kupić tampony i tyle :)
Gdybym nie powiedziała o okresie to gastrolog nawet by tego nie zauważył, bo dostałam ciemnozielone spodenki z rozcięciem i przypuszczam ze żadnego sznureczka to nawet nie było widać ;)
Z tym ze ja ogólnie to raczej bezproblemowo przechodzę miesiączki, tylko lekkie skurcze. Nie mam mdłości, nie boli mnie głowa itd.
Podobno nawet w ciąży robią kolonoskopię, jeśli trzeba.

A tak btw to wszędzie dają takie spodenki? :D

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Noelia » 16 paź 2017, 12:36

BlackRose pisze:Tu jeszcze kwestia, ze ja byłam przyzwyczajona do podpasek, wiec musiałam dla odmiany kupić tampony i tyle :)
Gdybym nie powiedziała o okresie to gastrolog nawet by tego nie zauważył, bo dostałam ciemnozielone spodenki z rozcięciem i przypuszczam ze żadnego sznureczka to nawet nie było widać ;)
Tu idealnie by się sprawdziły tzw. niewidoczne tampony bez sznurka - takie miękkie i chłonne gąbeczki.
Są kompletnie niewyczuwalne i niedostrzegalne z zewnątrz.
Używałam wielokrotnie i polecam jak najbardziej - rewelacja, Nobla powinni za to dostać :mrgreen:
Są różne firmy, różne kształty i rozmiary, ja kupowałam przez internet, bo stacjonarnie nigdzie nie widziałam.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: BlackRose » 16 paź 2017, 17:42

Noelia pisze:Tu idealnie by się sprawdziły tzw. niewidoczne tampony bez sznurka - takie miękkie i chłonne gąbeczki.
Są kompletnie niewyczuwalne i niedostrzegalne z zewnątrz.
Nawet nie wiedziałam, że cos takiego istnieje! Ale dzięki, ciekawa sprawa. Na kolonoskopie już mi się na szczęscie nie przyda (jakos mi niespieszno do kolejnej), ale wypróbuję na bank, bo w tych tradycyjnych tamponach z drogerii to właśnie nigdy nie lubiłam tego, ze sa dosyć wyczuwalne (no przynajmniej dla mnie - wiem, że nie powinno się ich czuć, ale co poradzić, tak mam i już). Na basen to pewnie jak znalazł takie gąbeczki. Albo na saunę, którą uwielbiam. Albo...;) :D

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Noelia » 17 paź 2017, 22:18

BlackRose pisze:Albo na saunę, którą uwielbiam. Albo...;) :D
No dokładnie :roll: - podczas seksu to jest idealne rozwiązanie, a w każdym razie lepszego to chyba nie ma.
Jeśli to sauna, do której wchodzi się nago - to oczywiście też się sprawdzą, bo nie mają żadnych sznurków i nic nie widać.
Widzę, że ktoś nawet filmik nagrał na ten temat:
Tampony bez sznurka - na basen, do sauny i podczas seksu

A tak w ogóle to ja np. pierwszego dnia okresu jestem zazwyczaj tak obolała, że nie wyobrażam sobie takiego badania w tym stanie.
Musiałabym poczekać do drugiego dnia.
Ale gdyby trzeba było z powodu okresu rezygnować z kolonki, to co chwilę jakaś kobieta musiałaby przesuwać termin i niezły bałagan by się zrobił.
BlackRose pisze:A tak btw to wszędzie dają takie spodenki? :D
Czy wszędzie to nie wiem, ale mężowi dali takie zarówno przed kolonką, jak i przed rekto- oraz sigmoidoskopią (NFZ - poradnia specjalistyczna oraz szpital).
Jeśli komuś zależy, to można wcześniej zapytać - i jeśli nie mają takich wynalazków, to ewentualnie samemu sobie kupić, np. w necie - to zapewne jakieś groszowe sprawy.
Albo może samemu zrobić z jakichś luźnych, męskich bokserek - rozciąć z tyłu na odpowiednio długim odcinku i tyle :lol:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Lolcia_Karolcia » 19 paź 2017, 14:16

Po prostu zadzwoniłam do Gastromedu i zapytałam o sytuację z miesiączką. Pani powiedziała że nie ma problemu, tylko żeby się zaopatrzyć w tampon. Także 6 listopada zniknij :roll:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Noelia » 19 paź 2017, 14:33

Lolcia_Karolcia pisze:Pani powiedziała że nie ma problemu, tylko żeby się zaopatrzyć w tampon.
A będziesz miała badanie z uśpieniem czy bez :?:
Czy to nie ma jednak znaczenia w przypadku okresu?
Co prawda mężowi się ta wiedza oczywiście nie przyda, ale tak z ciekawości pytam - kto wie, co mnie np. w życiu spotka ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Lolcia_Karolcia » 19 paź 2017, 14:47

Bez uśpienia. Po raz kolejny będę badana 'na żywca'.
Nie przeszkadza, brak medycznych przeciwwskazań, chociaż wiadomo komfort mniejszy.
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: KOLONOSKOPIA A OKRES

Post autor: Noelia » 19 paź 2017, 15:33

Lolcia_Karolcia pisze:Bez uśpienia. Po raz kolejny będę badana 'na żywca'.
Pooglądasz sobie własne flaczki na żywo :cool2: :D
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”