ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

Post autor: mimcia » 01 wrz 2018, 07:06

Hej kochani :) Łupka nie wyszukała mi takiego wątku ,wiec zakładam nowy .(Jeżeli był to proszę adminów o przeniesienie ). Dostałam skierowanie na Enterografie na cito w ramach NFZ. Sęk w tym ze u mnie w Trojmiescie chyba tylko UCK to robi ,a terminy są megaaaa odległe :( A ja żeby zacząć leczenie musze to zrobić asap :( Na badanie prywatne brak kasy :( . Moje pytanie jest następujące : Gdzie w Polsce zrobię to badanie ??? Pojadę wszędzie ,byle w miarę szybkim terminie... Oprócz tego mam mega klaustrofobię i zdecydowanie wolałabym rezonans otwarty. Niestety na Pomorzu ciężko znaleźć pomoc w tej sprawie ,a trochę miejsc już obdzwoniłam. Pomocy :(
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

Post autor: Noelia » 01 wrz 2018, 21:38

mimcia pisze:
01 wrz 2018, 07:06
A ja żeby zacząć leczenie musze to zrobić asap Na badanie prywatne brak kasy
Najlepiej byłoby, gdybyś poprosiła o skierowanie do szpitala, np. na kilkudniowy pobyt w celu poszerzenia diagnostyki (masz objawy, a nadal nie wiadomo, co Ci jest - taka argumentacja) - może je wystawić każdy lekarz, również rodzinny POZ.
Szpital możesz wybrać dowolny, w dowolnym mieście.
Wtedy miałabyś wszystkie potrzebne badania od razu - od ręki - i to w ramach NFZ.
Bo tak ambulatoryjnie to możesz miesiącami czekać na bezpłatny termin.

PS Na dole widzę, że chyba masz dziś urodzinki :mrgreen: Jeśli to prawda, to wszystkiego najlepszego! :urodziny:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

Post autor: mimcia » 02 wrz 2018, 07:55

Moja Pani gastro nie czuła potrzeby wysłania mnie do szpitala ( bo ja o to zapytałam ) :( W czwartek znowu do niej idę. Zobaczymy czy coś ruszy się w mojej sprawie. Póki co ,ręce związane :( Ps. Tak - miałam urodziny wczoraj :) I dziękuje za życzenia 😘
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

Post autor: Mjk » 09 wrz 2018, 11:41

Poza UCK, możesz enterografię jeszcze zrobić w przychodni Affidea na terenie szpitala Copernicus (Nowe Ogrody w Gdańsku). Ja miałem termin na ''cito'' - ale czas oczekiwania przez NFZ to i tak kilka miesięcy.

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

Post autor: mimcia » 10 wrz 2018, 12:29

Dziękuje za informację :) Już załatwiłam sobie prywatne w UCK. Ale tak informacyjnie - dla innych - najszybszy termin znalazłam w Rumii w Radiologice.( w ramach NFZ ) - 2 miesiace oczekiwania. Gdybym nie miała problemów z jedzeniem to bym poczekała... A tak to musze zrobić to badanie na tzw " wczoraj " .
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”