Videogastroskopia przeznosowa

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kubae50
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2018, 15:46
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie

Re: Videogastroskopia przeznosowa

Post autor: kubae50 » 06 sie 2018, 17:35

Okej,dziękuję bardzo za informację :)

kubae50
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2018, 15:46
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie

Re: Videogastroskopia przeznosowa

Post autor: kubae50 » 10 sie 2018, 15:08

Już jestem po :),czy 2 h po badaniu mogę napić się wody gdy miałem znieczulenie gardła i czy gorący posiłek będę mógł zjeść dopiero za dobe,bo miałem pobierany wycinek?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Videogastroskopia przeznosowa

Post autor: Noelia » 26 paź 2018, 09:40

kubae50 pisze:
10 sie 2018, 15:08
Już jestem po :),czy 2 h po badaniu mogę napić się wody gdy miałem znieczulenie gardła i czy gorący posiłek będę mógł zjeść dopiero za dobe,bo miałem pobierany wycinek?
Mąż mógł jeść 2 godz. po gastroskopii, na początek jakiś lekkostrawny posiłek.
Gorące napoje czy potrawy to dopiero dzień później.

Ja będę miała gastroskopię w listopadzie i tak przy okazji załatwiania formalności dowiedziałam się kilku rzeczy:
- Na NFZ znieczulają ogólnie tylko dzieci do 6 r.ż. oraz jakieś szczególne przypadki.
Starsze dzieci oraz dorośli tylko znieczulenie miejscowe, czyli spray z lidokainą do gardła, ew. lek uspokajający (benzodiazepiny).
- Dopłata za "ultracienki gastroskop przez nos" to ok. 40 zł, ale dotyczy to tylko badań prywatnych, czyli na NFZ nie można tych 40 zł dopłacić - całe badanie musiałoby być prywatnie.
- Za znieczulenie ogólne również nie można dopłacić "na życzenie" - można jedynie wtedy, gdy badanie jest robione prywatnie.

Tytułowa gastroskopia przez nos ultracienkim gastroskopem jest nazywana "gastroskopią bezstresową".
Trochę dziwne, bo człowiek to się raczej stresuje wynikiem badania, a nie samym badaniem, no ale ok.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”