ponowna ocena obrazu MRI - enterografii?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
variovorax
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2017, 15:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Trójmiasto/Warszawa

ponowna ocena obrazu MRI - enterografii?

Post autor: variovorax » 24 paź 2017, 16:49

Hej hej,

na własny koszt wykonałam w prywatnej placówce enterografię MRI. Dostałam opis, który wskazuje na "podejrzenie miernie nasilonych zmian zapalnych w obrębie ściany jelita krętego". Płytę CD pokazałam potem innemu radiologowi, który stwierdził, że jego zdaniem to, co określono mianem "miernie nasilonych zmian zapalnych" jest normalną persytaltyką i choroby Crohna on w moim jelicie nie widzi. Jednak - jak sam zaznaczył - on na co dzień interpretuje obrazy z innego sprzętu i robione w innych projekcjach i nie da mi swojej interpretacji na piśmie.

Wycinki pobrane w kolonoskopii Crohna nie potwierdziły. Więcej w moim watku: viewtopic.php?f=137&t=20153

Czy możecie podpowiedzieć, czy jest gdzieś możliwość skonsultowania (prywatnie) wyniku enterografii MR z radiologiem specjalizującym się w diagnostyce obrazowej NZJ?
CD w dystalnym odcinku jelita krętego + być może w kątnicy i okolicy ujścia zastawki Bauchina rozpoznane 09/17.
LEKI:
w związku z CD: tylko Lakcid Forte i Pentasa granulat od 2 do 4 g (boję się sterydów)
na inne straszności: Novothyral, Efectin ER, Lamitrin, Glucophage XR
dodatkowo: Mind Care Protect, Revalid, Czynniki lipotropowe

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: ponowna ocena obrazu MRI - enterografii?

Post autor: Anette28 » 31 paź 2017, 14:26

variovorax pisze:Czy możecie podpowiedzieć, czy jest gdzieś możliwość skonsultowania (prywatnie) wyniku enterografii MR z radiologiem specjalizującym się w diagnostyce obrazowej NZJ?
uważam że najlepszym badaniem aby zdiagnozować CD jest kolonoskopia z wycinkami
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

variovorax
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2017, 15:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Trójmiasto/Warszawa

Re: ponowna ocena obrazu MRI - enterografii?

Post autor: variovorax » 31 paź 2017, 14:55

Pandziaaku, generalnie się zgadzam, ale ja mam zmiany w jelicie krętym, a tylko jego dystalna część jest dostępna w kolonoskopii.

U mnie w ogóle nie udało się przeprowadzić endoskopu przez zmienioną zapalnie zastawkę Bauchina, więc gastroenterolog zalecił mi wykonanie enterografii MR.
CD w dystalnym odcinku jelita krętego + być może w kątnicy i okolicy ujścia zastawki Bauchina rozpoznane 09/17.
LEKI:
w związku z CD: tylko Lakcid Forte i Pentasa granulat od 2 do 4 g (boję się sterydów)
na inne straszności: Novothyral, Efectin ER, Lamitrin, Glucophage XR
dodatkowo: Mind Care Protect, Revalid, Czynniki lipotropowe

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: ponowna ocena obrazu MRI - enterografii?

Post autor: Anette28 » 01 lis 2017, 17:27

variovorax pisze:na własny koszt wykonałam w prywatnej placówce enterografię MRI. Dostałam opis, który wskazuje na "podejrzenie miernie nasilonych zmian zapalnych w obrębie ściany jelita krętego".
skonfrontuj to badanie z kilkoma osobami, bo inaczej zwariujesz z niepewności;a po drugie jeśli ten Pan pracuje na innym sprzęcie i nie dał Ci na piśmie swojej interpretacji to nie brałabym tego na poważnie co powiedział.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”