Nadżerki przełyku. Ból pod mostkiem przy przełykaniu

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Galek
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2017, 19:44
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Nadżerki przełyku. Ból pod mostkiem przy przełykaniu

Post autor: Galek » 20 sie 2017, 20:00

Od 2 miesięcy mam bardzo silny ból pod mostkiem i w okolicy pleców, łopatek w momencie przełykania pokarmu
[najłatwiej przyrównać do stanięcia chipsa w przełyku. Ogromny, skręcający ból, przy każdym przełknięciu. Niemijający].
Od dwóch tygodni występują też wieczorne dreszcze, problemy z termoregulacją, bóle głowy. Brak biegunek.
Badanie endoskopowe pokazało liczne (kilkanaście), owalne, kraterowate nadżerki, zmiany aftowe. Kolonoskopia zaplanowana jest na wrzesień.
Przeprowadzone histpaty z biopsji, z badań endoskopowych, nic nie wykazał. Badania w kierunku wirusów, chorób zakaźnych również.
Nie wiem do kogo się zwrócić. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?

Dla googla:
Nadżerki przełyk podobne do Herpes Simplex HSV CMV EBV IgG IgM ujemne ból pleców ból pod mostkiem chudnięcie 75kg

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Nadżerki przełyku. Ból pod mostkiem przy przełykaniu

Post autor: ulka1986 » 03 wrz 2017, 22:38

Cześć, u mojego syna niedawno w gastrosopii wyszła 1 nadzreka w klasie la A
Czekam na wyniki z histpatu. Od dawna syn narzekał na bóle brzucha. Teraz jest na polprazolu i jest trochę lepiej.ciężko mi go tylko z dietą upilnowac... ciągle gdzieś coś czekoladowego zje lub inną rzecz z tych zakazanych. Musisz dobrego gastrologa znaleźć odbierze Ci leki i pamiętaj o diecie lekkostrawnej.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Nadżerki przełyku. Ból pod mostkiem przy przełykaniu

Post autor: ulka1986 » 03 wrz 2017, 22:42

A i zrób jeszcze tolerancję pokarmowe czy też panel alergii pokarmowych to możesz u alergologa i gastro chyba też
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”