Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Jacekx » 19 lut 2017, 18:57

E. pisze:A na sorze dostanę jakieś dodatkowe leki? czy zostawią mnie w szpitalu?

Wczoraj zjadłam tylko jedną kajzerkę bez niczego i dziś w wc byłam tylko 3 razy rano. Brzuch boli wciąż. Więc w sumie juz nie wiem czy to zaostrzenie?
Nie wiem E. zależy od lekarza i ewentualnie badań które Ci wykonają tzw. kwalifikacja na Oddział...
ale nie zastanawiaj się zasuwaj zaraz...na SOR

Przepraszam za Ja...
Ja tak 12 lat temu znalazłem się w szpitalu i wykonali tam większość diagnostyki
a tak trwało by to parę miesięcy.
Pani DR rekawiczką zrobiła per rectum a ona cała we krwi...
usłyszałem Pan u nas zostaje. Cóż mimo, że nie przygotowany byłem to zostałem i nie żałuję swojej decyzji do dziś :idea:

E.
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2016, 23:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: E. » 19 lut 2017, 23:21

Przekonałeś mnie :) Rano idę na sor. Tym bardziej, że czuję się gorzej i na dodatek mam 39 stopni temperatury...

Dziękuję za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Luki36 » 20 lut 2017, 09:42

Zdrówka!

Ps. Napisz potem, co i jak po tym SORze
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Jacekx » 27 lut 2017, 23:16

E. pisze:Przekonałeś mnie :) Rano idę na sor. Tym bardziej, że czuję się gorzej i na dodatek mam 39 stopni temperatury...

Dziękuję za odpowiedzi :)
Jeśli E. możesz pisać przepraszam to napisz czy trafiłaś na SOR i co z Tobą...

E.
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2016, 23:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: E. » 03 mar 2017, 21:56

Hey :) nareszcie udało się przypomnieć hasło. Dziękuję Wam bardzo, poszłam na sor :) Przyjęli mnie do szpitala, okazało się, że mam zapalenie na połowie jelita juz, dostałam antybiotyk, sterydy i wypisali juz w piątek, z crp 34. Po szpitalu czułam się słabo, ale myślałam, że to normalne, od soboty temperatura 39, ja ledwo żywo. W niedziele jeszcze gorzej, w pon od rana tak samo temperatura. W niedziele crp juz 158. W pon zadzwonilam rano na oddział, lekarz kazał przyjechac . Mogłam dopiero wieczorem się zgłosić, bo byłam daleko od wawy. Crp wczoraj miałam już 216, zrobili tez usg, okazało się ze zrobił się ropien. Przez weekend??? :( Dziś na szczęście czuje się lepiej, crp spadło do 20. W poniedziałek mają zdecydowac o operacji, czy zrobią drenaż czy usuną ropnia. Lekarz tez mnie postraszyl ze może kawałek jelita albo całe. A przecież to pierwszy rzut choroby :( Brzuch tylko czasami mnie boli, wc byłam dziś 3 razy, wiec chyba lepiej? Czy możliwe ze ten głupi ropien sam zniknie?? Miał ktoś podobna sytuacje? Jestem załamana :( I ogólnie dziwne to, że ropień , a mam cu... Biorę caly czas antybiotyk i sterydy, moze pozwoli to obejść się bez operacji? Strasznie się boje, tej stomii i tego wszytskiego :(

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Luki36 » 04 mar 2017, 11:15

E. pisze:Hey :) nareszcie udało się przypomnieć hasło. Dziękuję Wam bardzo, poszłam na sor :) Przyjęli mnie do szpitala, okazało się, że mam zapalenie na połowie jelita juz, dostałam antybiotyk, sterydy i wypisali juz w piątek, z crp 34. Po szpitalu czułam się słabo, ale myślałam, że to normalne, od soboty temperatura 39, ja ledwo żywo. W niedziele jeszcze gorzej, w pon od rana tak samo temperatura. W niedziele crp juz 158. W pon zadzwonilam rano na oddział, lekarz kazał przyjechac . Mogłam dopiero wieczorem się zgłosić, bo byłam daleko od wawy. Crp wczoraj miałam już 216, zrobili tez usg, okazało się ze zrobił się ropien. Przez weekend??? :( Dziś na szczęście czuje się lepiej, crp spadło do 20. W poniedziałek mają zdecydowac o operacji, czy zrobią drenaż czy usuną ropnia. Lekarz tez mnie postraszyl ze może kawałek jelita albo całe. A przecież to pierwszy rzut choroby :( Brzuch tylko czasami mnie boli, wc byłam dziś 3 razy, wiec chyba lepiej? Czy możliwe ze ten głupi ropien sam zniknie?? Miał ktoś podobna sytuacje? Jestem załamana :( I ogólnie dziwne to, że ropień , a mam cu... Biorę caly czas antybiotyk i sterydy, moze pozwoli to obejść się bez operacji? Strasznie się boje, tej stomii i tego wszytskiego :(
Trzeba być dobrej myśli. Nie myśl o najgorszych scenariuszach.
Trzymam kciuki i życzę zdrówka!
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Tubisia » 04 mar 2017, 11:30

E., a kto Ciebie prowadzi na oddziale?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

E.
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2016, 23:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: E. » 04 mar 2017, 12:27

Doktor Kadej- Lipka mnie prowadzi. Wydaje się być bardzo w porządku.

E.
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2016, 23:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: E. » 04 mar 2017, 17:52

Myslicie, że może sam zniknąć/wchłonąć ten ropien? Ogólnie ja czuję się zdecydowanie lepiej, brzuch juz nie boli, do WC bardzo rzadko chodzę, nie ma krwii. Normalnie mogę jeść już.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Tubisia » 05 mar 2017, 03:53

E., skoro szybko wykryto go to może się udać, trzeba myśleć pozytywnie, a nawet jeśli nie, to operacja nie musi się skończyć stomią - wszystko zależy od usytuowania ropnia. A skoro się lepiej czujesz, może już po strachu? :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

E.
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2016, 23:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: E. » 05 mar 2017, 22:24

No właśnie mam nadzieje, ze juz po strachu :) Był niedawno lekarz, powiedział, że crp spadło do 12,5 :) Zrobią jeszcze usg i może obejdzie się bez operacji :) Ja czuję się bardzo dobrze, apetyt wrócił, nawet jadlam dziś owoce i biegunka mnie nie męczy :)

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Zaparcia oraz krew podczas wypróżniania

Post autor: Rozmeline » 19 kwie 2024, 13:37

No w sumie coś w tym jest. Aczkolwiek moim zdaniem nie chodzi tutaj o długie przesiadywanie na toalecie a problem z zaparciami. Im bardziej się prze, tym większy problem z hemoroidami. W przypadku okazjonalnych zaparć ryzyko nie jest dużę, ale jeśli ktoś zmaga się z zaparciami często, dobrze jets zastanowić się nad dietą bo coś takiego możę mieć swoje powikłania. Czyli w diecie błonnik plus picie pokrzywy:

https://loremvit.pl/herbaty-na-odchudzanie/

Można sobie poczytać o ziołach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”