Test TPMT

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Test TPMT

Post autor: obyty.z.cu » 05 kwie 2016, 15:33

Becia111 pisze:No i bardzo często jakaś restauracja
nawet niepamiętam kiedy jadłem w restauracji :smutny: Aż tak odważny to ja nie jestem.
Becia111 pisze: dużo w jednym z nich o Bogu a nie każdy tego potrzebuje
akurat taka strona wpadła.Chodziło o odnoszenie się do chorego i częste pytania przypominające chorobę.
Becia111 pisze:Jednak choroba CU i CD to nie to samo .
pewnie tak ,tylko zasady "chorowania" takie same.
A podróżowac jak najwięcej, aby było co wspominać !
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2016, 15:38 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Becia111
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2016, 15:02
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Test TPMT

Post autor: Becia111 » 05 kwie 2016, 15:42

Jacekx pisze:Becia111 sorry ja wiem, że mąż to Twoje Słońce ale...i człowieka można troskliwością zagłaskać i nadopiekuńczością trochę zamęczyć.
Gdyby moja
:girl2: każdy dzień zaczynała --> jak się czujesz...Co dziś ciebie boli to byłoby mi co najmniej nie fajnie... ból jest w głowie a słowem można go też wywołać

Ja bym wolał gdy boli czy przed chwilą bolało by ktoś bliski mnie potrzymał za rękę, powiedział dobre słowo a czasami przytulił...ale to ja.

To bywanie zaś z mężem u lekarza ... gdyby mnie to tyczyło to byłoby mi nie fajnie jako facetowi...Mama to co innego ale tylko wtedy gdy byłem mały.

To moje wątpliwości po przeczytaniu Twego postu ...ale może Twój mąż tego potrzebuje ...Czy jesteś pewna, że Twoje szczęście tego potrzebuje bo uczucie nakłada czasami okulary przez które źle widać świat
Jacekx aż tak widać ... hihihi. Wiadomo jest dla mnie wszystkim jakby tak nie było to nie byłby moim mężem :wink:

Twoje spostrzeżenia są bardzo ciekawe i cenne. Faktycznie może lepiej nie pytać się ciągle o samopoczucie jednak w kwestii lekarzy to niestety już przerabialiśmy sytuację kiedy sam chodził do lekarza - nie sprawdziła się. Niestety często jest tak że u lekarza dowiaduję się więcej niż mi mówi ... A wiadomo, że nie chodzi o to że jestem ciekawym jajem czy coś ... tylko do samopoczucia dobieram to co jemy i planuje nasz czas wolny.
CD od 2011 roku.

Becia111
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2016, 15:02
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Test TPMT

Post autor: Becia111 » 05 kwie 2016, 15:49

obyty.z.cu pisze:Becia111 napisał/a:
No i bardzo często jakaś restauracja
nawet niepamiętam kiedy jadłem w restauracji :smutny: Aż tak odważny to ja nie jestem.
Trzeba wybierać te, które się zna i ma się do nich zaufanie. Teraz jest trend zdrowego jedzenia i restauracji jest cały wysyp.

obyty.z.cu ciekawe co jesz w podróży skoro nie jesteś tak odważny co do restauracji.
CD od 2011 roku.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Test TPMT

Post autor: obyty.z.cu » 05 kwie 2016, 16:13

swoje, albo sprawdzone i wybrane.
Jedzenie nie jest problemem, problemy są od jedzenia nieodpowiedniego :wink: więc lepiej luzik.
Loda nie jadłem już chyba z 10 lat.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Test TPMT

Post autor: Anette28 » 05 kwie 2016, 19:54

Becia111 pisze:.. no tak ale Ty też nie poddałaś się od razu leczeniu biologicznemu tylko po dość długim czasie? :)
W Polsce nie dostałam propozycji, w ogóle nie było mowy, a w Holandii pomagały sterydy i mój tryb chorowania też był trudny, dlatego tak późno dostałam propozycję. :smutny:
Becia111 pisze:Dziękuję, że mi tak odpowiadałaś na wszystkie pytania. Trochę jestem już spokojniejsza :grin:
Do usług, pytaj zawsze pomożemy czy doradzimy :roll: :roll: :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

drabiu
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2017, 09:10
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Człuchów

Re: Test TPMT

Post autor: drabiu » 07 gru 2017, 09:12

Cześć trochę odświeżę temat, czy ktoś ostatnio robił badanie S-metylotransferaza Tiopuryny w trójmieście albo wie gdzie bo jedyna rzecz jaką znalazłem na necie to jest to https://sklep.alablaboratoria.pl/badani ... ty_id=9330
ale najbliższy wyznaczony punkt jest w krakowie więc trochę daleko ;/

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Test TPMT

Post autor: Orzelek » 07 gru 2017, 14:55

Co prawda to nie Trójmiasto, ale teraz zobaczyłem gdzie na mapie jest Człuchów. W wyszukiwarce tego laboratorium sprawdziłem miejscowość Tuchola , ul. Nowodworskiego 14/18, która jest niedaleko Człuchowa. Pokazało mi, że to badanie jest dostępne. Natomiast w całym Trójmieście i okolicach są na mapie czerwone punkty, czyli niedostępność badania.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”