Testy na nietolerancję pokarmową

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: michal_mg » 10 mar 2015, 13:23

Jam robił podstawową 40-tke z opisem wyniku przed dietetyka. Pobierasz krew sam/a - lub w laboratorium i odsyłasz. Wynik masz po paru dniach, opis i w cenie jest konsultacja dietetyka. Ostatnia cena to chyba 480 pln. Jest drożej, ale jak podałem z opisem wtajemniczonego dietetyka, no i dodatkowa porada w cenie.
Testy oczywiście na przeciwciała klasy IGG.

Można taniej, bezpośrednio i bez porad dietetyka - ale to już jak kto woli.
Obrazek

Anonymous_13ece955

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: Anonymous_13ece955 » 10 mar 2015, 16:23

Ja również polecam.

Marfinka
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:10
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: Marfinka » 12 mar 2015, 21:14

No ja chyba tez sie na to zdecyduje...ciekawa jestem czy odczuje jakas zmianę:) dziekuje za odpowiedzi:)

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: hary125 » 05 sty 2016, 09:20

A jaki test robiliście? Imupro czy Food detective? Czy może jeszcze jakiś inny? No i jakie macie efekty po zastosowaniu diety wg testów? No i jeszcze czy wystarczy ten podstawowy na 40 alergenów?

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: alex0101 » 05 sty 2016, 11:49

Ja robię co pół roku Food Detective bo wyniki cały czas się zmieniają. Bardzo polecam, za pierwszym razem okazało się, że prawie wszystko w jedzeniu u mnie odpada. Teraz jest na szczęście lepiej ale tak jak wspomniałam, nieustannie się to zmienia.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: michal_mg » 05 sty 2016, 11:50

hary125, większośc jest tu: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16940
Ja z żonką robiłem FoodDetective z opisem dietetyka na 40 alergenów. Tylko ograniczenia dietetyczne obowiązują na 100% - łącznie z lekami - jeśli nie masz zamiaru diety stosować to nie ma co wyrzucać pieniędzy.
Są przeciwnicy tych testów, że nie działają itp, ale to są znawcy "zza komputera" - my je zrobiliśmy i efekty są.
Obrazek

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: hary125 » 08 sty 2016, 12:49

Zrobiłem ImuPro100. Za dwa tygodnie wyniki. Dam znać co będzie się działo jak wprowadzę dietę.

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: topost » 08 sty 2016, 21:09

Sam jestem ciekaw jakie będą Twoje odczucia. Ja robiłem imupro300, jestem już jakieś 6 miesięcy (chyba nawet dłużej) na diecie opartej na jego wynikach. Początkowo jakoś poprawiła mi się cera, ale tylko na niedługi czas. Jelitowo nie odczułem kompletnie żadnej różnicy. Na dzień dzisiejszy sam nie wiem co o tym myśleć, ale z pewnością drugi raz tak drogiego testu już bym nie zrobił. Natomiast trzeba pamiętać aby przed testem na alergie Igg zależne zrobić test przeciwciał Igg całkowite - to bardzo ważne bo u autoimmunologicznych może byc zbyt niski poziom Igg całkowite i wtedy wynik imupro jest fałszywy i generalnie sens robienia testów na nietolerancje jest wątpliwy.
Jeśli nie zrobiłeś takiego badania to dzwoń to laboratorium niech nie ruszają Twojej próbki krwi i zrób szybko Igg całkowite - w razie złego wyniku odwołasz imupro. Ja tak zrobiłem tylko że było juz za późno (tzn. jak dzwoniłem to moja krew już była przygotowania do badania) ale wstrzymali wszystko, poczekaliśmy na wynik Igg całkowite (wyszedł OK) i wysyłałem krew raz jeszcze - już bez dodatkowych opłat za kolejne pobranie bo zawaliła firma diagnostyka która nie poinformowała mnie o tym.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: michal_mg » 08 sty 2016, 22:12

topost pisze:Natomiast trzeba pamiętać aby przed testem na alergie Igg zależne zrobić test przeciwciał Igg całkowite - to bardzo ważne bo u autoimmunologicznych może byc zbyt niski poziom Igg całkowite i wtedy wynik imupro jest fałszywy i generalnie sens robienia testów na nietolerancje jest wątpliwy.
Nieprawda. Aby test przeciwciał IGG całkowity miał sen trzeba by też zrobić KOLEJNY test jakościowy tych przeciwciał - co jest bezsensem jak i kobylastym kosztem.
Jak pisałem wcześniej "gdzieś na forum" - POZNAŃ próbuje naciągać na dodatkowe koszty (jednak w granicach rozsądku), które i tak nic by nie dały. Same testy, co też pisałem, bez opisu dietetyka nie dają Ci gwarancji, że diete trzymasz tak jak powinieneś.
Niepotrzebnym też kosztem jest - co też pisałem - wywalanie kasy na największy panel, lepiej wydać na najmniejszy z opisem kumatego dietetyka.

To jest temat o testach, to jak możecie topost i hary125 opublikujcie wynik lub listę tego co musicie unikać wraz z poziomami.

Mój wynik jest tu: https://www.dropbox.com/s/3i2mqhibq9bpb ... _.pdf?dl=0 - długo się otwiera.
Obrazek

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: hary125 » 09 sty 2016, 00:36

michał_mg czyli Ty robiłeś FoodTest? To chyba co innego niż FoodDetective tzn. lepsze? I nie oznaczałeś tych przeciwciał IgG całkowite? Ja też tego nie robiłem bo w sumie nie mam stwierdzone CU tylko jakieś "przewlekły zapalenie" więc uznałem że nie muszę robić tego dodatkowego testu. Szukam po prostu przyczyny tego zapalenia narazie.
No ale może nie mam racji. Sam już nie wiem. Ciekawe ile kosztuje te dodatkowe badanie :/
Jak pisałem wcześniej "gdzieś na forum" - POZNAŃ próbuje naciągać na dodatkowe koszty (jednak w granicach rozsądku), które i tak nic by nie dały.
No rzeczywiście na stronie testów Foodtest nic o tym nie piszę(dodatkowe badanie) a to chyba te same testy co nie?

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: michal_mg » 09 sty 2016, 12:12

hary125, są zwolennicy i przeciwnicy - jednych i drugich. Są zdania, że FoodDetective jest nic nie warte - ja zrobiłem i dieta działa. Nikogo na siłę przekonywać nie będę - "sekretem" jest ułożenie diety uwzględniając też alergie krzyżowe - a to już niestety nie jest temat popularny i łatwy do zgłębienia dlatego często przechodzenia na dietę "na własną rękę" bardzo często nie przynosi efektów.

Nie robiłem nic innego dodatkowego poza badaniem w kierunku celiakii dlatego, że wyszedł mi gluten. To badanie trzeba zrobić zanim przejdzie się na dietę, bo odstawiając gluten i robienie badań potem może wyjść zafałszowane.
Obrazek

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: hary125 » 09 sty 2016, 12:17

michal_mg ale Ty robiłeś FoodTest a nie Food Detective. Tak wychodzi po Twoich wynikach

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: michal_mg » 09 sty 2016, 12:28

:d Ty jeden dostrzegłeś różnice.

Testy do zrobienia w domu nie są zbyt precyzyjne, bo nie podają dokładnie wartości. Ale ogólnie różnica między FoodTest a Food Detective to nie wiem, czy to tylko nie nazwa na papierkku. Chodzi o ilościowy wynik - no i dietetyk, bo sam możesz nie być w stanie wyeliminować wszystkiego.
Obrazek

hary125
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 10 lis 2015, 00:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: hary125 » 09 sty 2016, 12:37

michal_mg
Ale ogólnie różnica między FoodTest a Food Detective to nie wiem, czy to tylko nie nazwa na papierkku.
Z tego czytałem na stronie producenta jest różnica. FoodTest to to samo co ImuPro a Food Detective to co innego. Ja bym Food Detective nie zrobił.
no i dietetyk, bo sam możesz nie być w stanie wyeliminować wszystkiego.
No do wyników ma być dołączona cała instrukcja postępowania. Zobaczę co to. Całe życie interesowałem się dietetyką więc może poradzę sobie sam. Pomyślę jeszcze nad tym.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Testy na nietolerancje pokarmową

Post autor: michal_mg » 10 sty 2016, 22:56

Cały szkopuł w tym jaką tą instrukcję Ci dołączą - oby na coś się przydała :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”