Interpretacja wyników - jaka diagnoza?

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
saszaw90
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:25
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Interpretacja wyników - jaka diagnoza?

Post autor: saszaw90 » 18 sty 2022, 17:29

Witam,
Dzisiaj odebrałem wyniki z badania histopatologicznego. Wiem, że nie jesteście lekarzami. Może ktoś z Was miał podobne wyniki. Czy ktoś mi pomoże wyjaśnić? Lekarza mam dopiero w marcu (prywatnie). To jakiś koszmar. Chcę się skonsultować i zacząć leczenie, a muszę czekać ponad miesiąc. Aktualnie biorę czopki Salofalk (na noc).

Moje jedyne objawy: to wypróżnienia (max. 3) i małe ilości krwi w kale, czasem śluz. Zero bólów brzucha.

Kalprotektyna: 247,29
CRP, ilościowo: 7,9 [zakres 0-5]

Opis mikroskopowy:
(1) Ileostomia pętlowa
(2) Odbytnica

Wynik mikroskopowy:
(1). Błona śluzowa jelita cienkiego o zachowanej budowie kosmków bez limfocytów śródnabłonkowych z umiarkowanym niespecyficznym naciekiem limfo-plazmocytów i eozynofilów w podścielisku.
(2). Błona śluzowa jelita grubego z nasilonym, aktywnym wrzodziejącym zapaleniem i ropniami krypt

Na co wskazuje wynik? Ogólnie dobrze się czuję. Kalprotektyna i CRP nie wysokie. Nie wiem, co o tym myśleć.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Interpretacja wyników - jaka diagnoza?

Post autor: atabe » 20 sty 2022, 18:07

Myślę ,że czopki to za mało , próbuj dobić się szybciej do gastro, bo wygląda, że zapalenie jest .Mimo ,że objawy nieuciążliwe , ale mogą się rozkręcić. Mądry rodzinny też powinien coś przepisać . Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”