Wyniki

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mirek.bie4778887
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2021, 07:39
Choroba: nie ustalono
województwo: świętokrzyskie

Wyniki

Post autor: mirek.bie4778887 » 22 wrz 2021, 07:40

Witam mam pytanie czy owe wyniki mogą sugerować chorobę NZJ mianowicie z kolonoskopii wyszło mi, że mam zatarte jelito miejscami niewidoczny rysunek naczyniowy i śluzówkę kruchą z wyniku histpatu przewlekle aktywne zapalenie błony śluzowej jelita grubego z mikroropniami dodatkowo zdiagnozowano u mnie łuszczyce odwróconą w okolicy odbytu i moszny i silne bóle stawów. Konsultowałem wyniki u profesora Mroza w Warszawie i opisał mi, że błona śluzowa jelita grubego o względnie zachowanym układzie krypt. W blaszce właściwej obfity naciek zapalny złożony głownie z neutrofili. Liczne ropnie krypt. Do wykluczenia przede wszystkim zapalenie infekcyjne. Rozpoznanie NCHZJ na tym etapie jest mniej prawdopodobne. Biorę sulfalazynę cały czas. Ostatnio w usg miałem stwierdzony obrzęk jelita krętego z 4 mm ścianą błony śluzowej. W szpitalu wykryli mi Escherichia colii, candida alibicans oraz citrobacter koseri, klebsiella pneumoniae i Enterococcus faecalis. W ziołem już na to biseptol ale bóle jelit mam na dal czy to może być choroba NCHZJ jeśli profesor wykluczył zapalenie infekcyjne w sensie wirusowe, bakteryjne i tego typu wspomnę cze dwa miesiące temu w żołądku wykryto u mnie przewlekły naciek zapalny błony śluzowej i stwierdzono gastopatię obrzękową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”