Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: agnieszkad » 15 gru 2020, 20:06

Bardzo proszę o podpowiedź jak się leczyć....

Moja historia tu na forum dostępna. W skrócie....Przed laty proctitis chronica non specifica (ok 15 lat temu). Leczona on nastu lat na ibs, trochę sibo, dysbioza.
Wzdęcia, potworne pieczenie, ból w odbycie (sucha, pękająca śluzówka), szczególnie po wypróznieniu. Generalnie ból jelita brzucha w dzień i w nocy. Dziesiątki wizyt u specjalistów, badań. Nic nie pomaga , raczej drażniące - pieczenie, ból wywołują maści, czopiki, także asamax w czopkach, wlewka pentasa, czopki z hydrokortyzonu , antybiotykami, kwaśne maści, leczenie ibs. Nie ma reakcji nasilonego pieczenia jedynie po solcoseryl i sukralfat, ale tez nie leczą problemu.
Podpowiedzcie proszę jak się leczyć, straszne dolegliwości, że żyć się nie da. Dolegliwości się nasilają.

Kolonoskopia z listopada 2020
obejrzano całe jelito grube i końcowy odcinek jelita krętego, odbyt obejrzano w inwersji. Błona śluzowa jelita grubego gładka z widoczna siatką naczyniowa bez ubytków ani krwawliwości kontktowej . W dystalnej części odbytnicy polip sr 3 mm usunięty kleszczykami but I. Pobrano wycinki z dystalnej odbytnicy tuz nad linią grzebieniastą but II . Nie stwierdzono obecności innych makroskopowych zmian patologicznych.

Mikroskopowo
1. Śladowy strzępek błony śluzowej jelita bez wyraźnych oznak patologii.
2. błona śluzowa odbytnicy z intensywnym , przewlekłym procesem zapalnym z tworzeniem grudek chłonnych.


pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: agnieszkad » 16 gru 2020, 14:32

Może jednak Ktoś, coś wie, podpowie....Proszę
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: agnieszkad » 16 gru 2020, 15:52

Do Leo - trans

Dziękuję za wsparcie. Widzę, że masz niesklasyfikowane NZJ. Na czym polega Twoje leczenie, jeśli mogę?

Pozdrawiam
agnieszkad

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: mari » 16 gru 2020, 21:23

Czy miałaś tylko badanie jelita grubego,czy oprócz kolonoskopii były inne badania typu gastroskopia,tomograf .W poradni rozmawiałam kiedyś z pacjentką której w postawieniu właściwej diagnozy pomogło dopiero badanie mikroflory jelitowej - ja nigdy tego badania nie miałam więc się nie wypowiadam ,ale może warto dopytać lekarza.Czy przez cały okres leczenie prowadzi ten sam gastrolog może warto poznać opinię innego lekarza.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: agnieszkad » 16 gru 2020, 22:30

Tak , robiłam. Cała teczka wyników. Kilka rektoskopii (tam nie pobierali wycinków, gdyż tylko lekkie zaczerwienienie śluzówki stwierdzali). Dopiero lekarz z polecenia wykonał kolonoskopię z wycinkami i wyszło, że jest przewlekłe, intensywne zapalenie. Gastroskopia ok. Małe nieaktywne zapalenie w części przedoddzwiernikowej. Tomogarfia brzucha ok. Kalprotektyna 16. Wymazy posiewy grzyby , bakterie - brak. Badanie mikroflory w Instytucie MIkroekologii - deficyt bifidobakterii. Troszeczkę za dużo clostridium, ale niewiele. Ja biegunek nie mam. Miesiącami przyjmowane probiotyki i nic. Badanie w Instytucie na alergie opóźnione, tylko ananas i banan. Test sibo - sporo metanu. Przyjmowałam antybiotyki - efektem było pogorszenie. Dysbioza też jest. Mam bóle brzucha, wzdęcia, pieczenie. Przeszłam wiele diet , w tym bezglutenową. Nie jem cukru, unikam glutenu i fodmap.
Jutro idę do kolejnego lekarza, może zaproponuje jakieś leczenie. Nie wiem dlaczego tak nadwrażliwie reaguję na czopki, wlewki itp.

Pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: romek » 17 gru 2020, 12:54

Jak nie masz nic do stracenia to spróbuj się zapisać do dr. Andrzeja Bermana.
Lokalizacja: 01-044 Warszawa ul. Spokojna 5
Telefon: (22) 255 90 50

Nie miałem z nim do czynienia osobiście, ale mój znajomy go poleca. facet ma niesamowitą intuicję. U tego znajomego też nikt nie mógł stwierdzić choroby, bo wyniki były niejednoznaczne, a Berman stwierdził, że to Crohn i rzeczywiście był to Crohn

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: romek » 17 gru 2020, 12:56


agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: agnieszkad » 17 gru 2020, 13:55

Dziękuję!

Oczywiście będę wdzięczna za dalsze sugestie, rady itp.

Pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: agnieszkad » 17 gru 2020, 22:42

Dobry wieczór

Po wizycie u dr Kałużyńskiego w Primie.
Zalecił ; cortiment, xifaxan, neomycynę, debutir, tribux , sanprobi. Co o tym sądzicie?
agnieszkad

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Wynika badania - kolonoskopia, histopatologia????

Post autor: romek » 18 gru 2020, 12:03

Dr Andrzej Kałużyński (jeżeli to ten sam oczywiście) pracuje w MSWiA u prof. Rydzewskiej. Ma tam bardzo dobre opinie.
A stwierdził co Ci dolega? Czy tylko przepisał leki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”