Homocysteina

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Homocysteina

Post autor: LukCD » 26 cze 2019, 19:07

Witam Drodzy Forumowicze,

Chciałem zapytać czy mierzył sobie Ktoś z Was poziom homocysteiny nie wiem czy to u nas normalne ( czytałem że przy chorobach CU , CD jest wyższa ) ale w kwietniu miałem jeszcze 45 umol/l zszedłem na 30 umol/l w czerwcu dla zakresu referencyjnego 5,10 - 15,40, miałem dosyć wysoki cholesterol LDL z 160 mg/dL zszedłem na 116, a HDL zwiększyłem z 37 mg/dl na 41 mg/dl, zmiany dzięki innemu trybowi życia i ograniczeniu mięsa większej ilości zielska...

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Homocysteina

Post autor: atabe » 27 cze 2019, 15:29

Ja mierzyłam , mam 16 . Podobno najlepiej mieć wynik jednocyfrowy, wtedy jest mniejsze zagrożenie zawałem serca . Cholesterol za to mam wybitny, bo w granicach 300. Niestety nie chce spadać, chyba taka moja uroda, przepływy w tętnicach na razie ok

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Homocysteina

Post autor: Noelia » 28 cze 2019, 10:39

LukCD pisze:
26 cze 2019, 19:07
Chciałem zapytać czy mierzył sobie Ktoś z Was poziom homocysteiny
Nie, mąż chyba nigdy nie oznaczał...
A to gastro/rodzinny Ci zleca to badanie ze względu na NZJ, czy własna decyzja prywatnie?
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Homocysteina

Post autor: LukCD » 28 lip 2019, 16:01

Noelia pisze:
28 cze 2019, 10:39
LukCD pisze:
26 cze 2019, 19:07
Chciałem zapytać czy mierzył sobie Ktoś z Was poziom homocysteiny
Nie, mąż chyba nigdy nie oznaczał...
A to gastro/rodzinny Ci zleca to badanie ze względu na NZJ, czy własna decyzja prywatnie?
Sam prywatnie sprawdzam bo czuję się gorzej od jakiegoś czasu i rzadko jaki lekarz zaleca to badanie a powinno się badać normę homocysteiny, wpływ ma na pewno też cholesterol o tym że wyniki są wyższe czytałem po badaniu już że przy chorobach CU i CD się zdarza...

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Homocysteina

Post autor: LukCD » 28 lip 2019, 16:05

atabe pisze:
27 cze 2019, 15:29
Ja mierzyłam , mam 16 . Podobno najlepiej mieć wynik jednocyfrowy, wtedy jest mniejsze zagrożenie zawałem serca . Cholesterol za to mam wybitny, bo w granicach 300. Niestety nie chce spadać, chyba taka moja uroda, przepływy w tętnicach na razie ok
Ale ten cholesterol 300 to ogólny? a HDL i LDL jak wygląda? zwiększając HDL obniżyć można ten zły LDL i podejrzewam że ogólny też... ja zwiększam HDL poprzez jedzenie warzyw i picie oleju lnianego przez co spada mi LDL i tryb życia na bardziej ruchliwy zmieniłem... ( piję też olej z pestek dyni, zalecił mi go kiedyś nie oficjalnie lekarz ale nie jako pacjentowi tylko w rozmowie prywatnej ) ...

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Homocysteina

Post autor: atabe » 28 lip 2019, 21:20

Tak ,ogólny. HDL mam około100 , tak , że procentowo nieźle. Gastrolog stwierdził, że prawdopodobnie moja wątroba produkuje w nadmiarze . Byłam od zawsze szczupła i nigdy nie jadam tłusto, bo nie lubię . Też staram się więcej ruszać i wspomagać wątrobę ,ale cholesterol ani drgnie. Za to trójglicerydy w normie. 😄

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Homocysteina

Post autor: Noelia » 29 lip 2019, 07:09

LukCD pisze:
28 lip 2019, 16:01
Sam prywatnie sprawdzam bo czuję się gorzej od jakiegoś czasu i rzadko jaki lekarz zaleca to badanie a powinno się badać normę homocysteiny, wpływ ma na pewno też cholesterol o tym że wyniki są wyższe czytałem po badaniu już że przy chorobach CU i CD się zdarza...
Dzięki za odpowiedź, mąż oznaczy to sobie kiedyś przy okazji, póki co faktycznie żaden lekarz o tym nie wspomniał ani nie zlecił.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Homocysteina

Post autor: LukCD » 07 sie 2019, 18:19

atabe pisze:
28 lip 2019, 21:20
Tak ,ogólny. HDL mam około100 , tak , że procentowo nieźle. Gastrolog stwierdził, że prawdopodobnie moja wątroba produkuje w nadmiarze . Byłam od zawsze szczupła i nigdy nie jadam tłusto, bo nie lubię . Też staram się więcej ruszać i wspomagać wątrobę ,ale cholesterol ani drgnie. Za to trójglicerydy w normie. 😄
LDL aby nie była za wysoki bo ogólny nie jest taki zły a HDL chciałbym mieć taki niestety zazwyczaj poniżej normy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”