Mój wynik gastroskopii

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Mój wynik gastroskopii

Post autor: agnieszkad » 30 maja 2019, 19:55

Witam,,

Dziś byłam na gastroskopii w Luxmedzie. Jako ciekawostkę przekażę, iż podczas (majowej) wizyty w przychodni MSWiA w Wawie pan doktor poświęciła mi 3 minuty twierdząc, że jestem klasycznym przykładem ZJD i tyle. Mam wrażenie, że kilka lat temu lepiej traktowano pacjentów, a teraz....
Ale do rzeczy. Mój dzisiejszy wynik:

Przełyk i wpust prawidłowe. Okolica podwpustowa, dno i trzon żołądka prawidłowe. W cz. przedodźwierniiowej śluzówka zmieniona zapalne - wyc. Oddźwiernik i opuszka 12 cy prawidłowe. Test ureazowy ujemny.

Co o tym sądzicie. Czy powinnam się martwić? Czy to niepokojące?

Pozdrawiam
Aga D.
agnieszkad

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Mój wynik gastroskopii

Post autor: Noelia » 31 maja 2019, 07:59

agnieszkad pisze:
30 maja 2019, 19:55
Ale do rzeczy. Mój dzisiejszy wynik:

Przełyk i wpust prawidłowe. Okolica podwpustowa, dno i trzon żołądka prawidłowe. W cz. przedodźwierniiowej śluzówka zmieniona zapalne - wyc. Oddźwiernik i opuszka 12 cy prawidłowe. Test ureazowy ujemny.

Co o tym sądzicie. Czy powinnam się martwić? Czy to niepokojące?
Miałam praktycznie identyczny opis gastroskopii.
Poczekaj na wynik hist-pat tego wycinka śluzówki, ale nie masz się czym martwić, w opisie nie ma żadnych poważnych zmian jak nadżerki, owrzodzenia czy wybroczyny, więc najprawdopodobniej nie jest to żadna przewlekła choroba - takie zapalenie zazwyczaj spowodowane jest braniem leków (np. popularnych NLPZ jak aspiryna, Ibuprom czy Ketonal, sterydów itd.), stresem, paleniem, nieprawidłową dietą (np. nadmiar kawy, ostrych przypraw, alkoholu), alergią, przebytą infekcją H. pylori itp.
Z mojej biopsji wyszło właśnie, że to nieokreślony stan zapalny małego stopnia - po rozmowie lekarz stwierdził, że przyczyną u mnie jest stres + nadmiar kawy i energetyków (taka prawda niestety).
Ja akurat nie choruję na NZJ ani ZJD, ale miałam wtedy sporo problemów (choroba męża i różne inne takie codzienne) i strasznie bolał mnie żołądek (lub coś innego w okolicach mostka, bo w sumie do tej pory nie mam pewności), wyniki z krwi były ok, więc dostałam skierowanie na gastroskopię.
U męża ostatnio też był stan zapalny w tym badaniu, gastro stwierdziła, że od leków (bardzo prawdopodobne, bo dużo ich bierze na CU).
Przepisała mu Polprazol (20 mg 1 raz dziennie) na jakiś czas (leków z tej grupy IPP nie powinno się brać stale, m.in. ze względu na ich negatywny wpływ na mikroflorę jelitową).
No i oczywiście lekkostrawna, nie podrażniająca żołądka, dieta.

Test ureazowy również mieliśmy ujemny, oznacza to brak aktywnego zakażenia bakterią H. pylori, czyli ok :)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój wynik gastroskopii

Post autor: agnieszkad » 01 cze 2019, 13:47

Dziękuję za odpowiedź! Czuję cały czas kwas w ustach. Przyjęłam drugi dzień dexilant 60, ale po tym zupełnie nie mogę jeść, więc odstawiam...Poza tym piecze jelito. Koszmar i nie wiem, co dalej robić.


Pozdrawiam
Aga
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój wynik gastroskopii cd.

Post autor: agnieszkad » 16 cze 2019, 15:04

rozpoznanie mikroskopowe

z wycinków z żołądka z cz. przedodźwiernikowej
przewlekłe nieaktywne zapalenie błony śluzowej żołądka z cechami rozrostu dołeczkowego
zapalenie+
aktywność-
zanik-
metaplazja-
dysplazja-
nie stwierdzono bakterii spiralnych HP

Czy żołądek wymaga to leczenia? Wizytę mam dopiero 25.

Pozdrawiam

Po zastosowaniu cordycepsu apetyt wrócił, kwasy nieznaczne, nie boli żołądek. Od pępka w dół niestety objawy koszmarne.

Pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”