Łacina - tłumaczenia z języka łacińskiego, np. wycinki hist-pat, wyniki badań, nazwy chorób itp.

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Łacina - tłumaczenia z języka łacińskiego, np. wycinki hist-pat, wyniki badań, nazwy chorób itp.

Post autor: Noelia » 29 maja 2018, 11:20

Zakładam wątek z tłumaczeniami z łaciny.
Na początek zebrałam łacińskie frazy z różnych tematów, np. wycinki hist-pat, w tym wyniki mojego męża.
Jeśli znajdę kolejne, to będę wklejać do tego postu.

Miałam w LO przedmiot "łacina i kultura antyczna", posiadam w domu gruby i dokładny słownik, znam odmianę przez przypadki, wszystkie końcówki itd.
Także jeśli miałby ktoś problem z tłumaczeniem, to można pisać w tym wątku, a ja postaram się to idealnie przetłumaczyć.
I oczywiście zapraszam inne osoby znające łacinę :roll:

Mucosa coli normalis - błona śluzowa okrężnicy prawidłowa

Mucosa intestini ilei normalis - błona śluzowa jelita krętego prawidłowa

Mucosa antralis normalis - błona śluzowa wpustu żołądka prawidłowa

Mucosa duodeni normalis - błona śluzowa dwunastnicy prawidłowa

ileum teminale - końcowy odcinek jelita krętego

ileitis terminalis - stan zapalny w końcówce jelita krętego

ileitis chronica activa minoris gradus - Przewlekły aktywny stan zapalny jelita krętego małego stopnia

proctitis chronica non specifica - przewlekłe zapalenie odbytnicy niespecyficzne (nieokreślone)

colitis ulcerosa activa et erosiva magni gradus - zapalenie jelita grubego wrzodziejące aktywne nadżerkowe dużego stopnia

partim erosiva - częściowo nadżerkowy
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”