Wyniki gastroskopii

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Wyniki gastroskopii

Post autor: Anna3 » 13 wrz 2017, 14:01

Witam Was bardzo serdecznie,

Zwracam się z prośbą o interpretację wyników gastroskopii. Może ktoś mnie naprowadzi na właściwy trop:

Przełyk bz. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust od góry i w inwersji bz. Żołądek podatny na rozdymanie, zawiera żółć. Sklepienie i trzon żołądka bz. Antrum pasmowato zaczerwienione, z wybroczynami. pobrano wycinki do badania Histopatologicznego (2) i na test ureazowy (antrum, trzon). Odźwiernik zaczerwieniony, rozwarty podczas badania. Opuszka część zaopuszkowa dwunastnicy bz.. Z dwunastnicy pobrano wycinki do badania hist.-pat. (1).
Test ureazowy: ujemny.

Czekam na wynik histopatu z gastro.

wcześniej w kolonoskopii wyszło w histopacie: nieokreślone zapalenie jelit (esicy i odbytnicy).

Czy badania żołądka i dwunastnicy mogą wskazywać na chorobę Crohna? (w dalszym ciągu nie mam jednoznacznej diagnozy, ale gastroenterolog podejrzewał po kolonoskopii Crohna. Czy po gastroskopii będzie już można potwierdzić diagnozę?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Anna

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wyniki gastroskopii

Post autor: Tubisia » 13 wrz 2017, 14:30

Diagnoza Crohna to ciężka sprawa, bo lubi się chować nawet i w histopatologii. O Crohnie możemy mówić na pewno jeśli występują tez takie objawy jak ból prawego podbrzusza (w okolicach wyrostka/jajnika), biegunki i/lub zaparcia, afty, i inne paskudztwa. Poczekaj na wyniki histopatu z gastro na spokojnie, no i przede wszystkim udaj się do dobrego gastrologa.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wyniki gastroskopii

Post autor: Anette28 » 13 wrz 2017, 14:42

To prawda że Crohn lubi sobie ukrywać moim pierwszym objawem był jadłowstręd. Poczekaj na wyniki kolonoskopii jak pisze Tubisia.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki gastroskopii

Post autor: Anna3 » 13 wrz 2017, 15:57

Do objawów ze strony jelit zalicza się u mnie częste biegunki, prawostronne bóle brzucha w dole biodrowym, ale też pod prawym żebrem na wysokości pępka i mocne ukłucia w pępku (trwa to około 4 lata, jak nie dłużej), od kilku miesięcy mam też nudności. goryczkowy posmak w ustach, bóle brzucha niemal po każdym posiłku. Od dawna nie jem niczego smażonego, zero surowych warzyw i owoców, ograniczam wszelki błonnik , gazowane, mocne herbaty i kawy. Biorę probiotyki (Enterol i Dicoflor na zmianę z Lakcid'em). Od gastroenterologa mam przepisany Asamax 2x2 (500 mg). Asamax jakby zmniejszył częstotliwość biegunek, ale bóle brzucha są cały czas takie same, w zasadzie pod tym względem nic się nie zmienia.
Z chorób towarzyszący to: drobne złogi w obu nerkach. reaktywne zapalenie stawów, dziwne wysypki skórne i... piekielny świąd całej skóry, zwłaszcza po nagrzaniu (odrobina słońca, ciepły prysznic). pojawiają się swędzące bąble, które zmieniają się w plamy, przypominające rumień/liszaj. Afty jamy ustnej też występują. Choroby jelit i żołądka są u mnie dość rodzinną sprawą (i ojciec i matka).

Pozdrawiam.

P.S. Czekam na wyniki histopato. z gastroskopii, bo z kolonoskopii to już dawno mam, chociaż wynik niejednoznaczny wyszedł (nieokreślone zapalenie jelit).

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wyniki gastroskopii

Post autor: Tubisia » 13 wrz 2017, 17:55

Z opisu Twoich objawów wygląda na Crohna, ale zawsze jest szansa, że to nie on albo że się ukrywa i na histpacie z gastro wcale nie musi wyjść, niestety. W sumie w CD lepsza jest Pentasa, bo rozkłada się już w jelicie cienkim, możesz spróbować poprosić o nią gastrologa, ale to jak zareagujesz to inna sprawa. Poza tym dobra byłaby konsultacja u innego gastrologa.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki gastroskopii

Post autor: Anna3 » 14 wrz 2017, 09:37

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich czytających tego posta.

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Wyniki ANA!

Post autor: Anna3 » 09 wrz 2020, 15:08

Witam Was po latach!
Od 2017 roku brałam Asamax i wszystkie objawy że strony jelit ustąpiły. Niestety doszło mi dość sporo nowych chorób, objawow. Pogorszyły mi się bóle stawów, doszła poranna sztywność stawów kręgosłupa, bóle w srodku nocy, które uniemożliwiały mi dalsze spanie. Nasiliły się tez wysypki skórne, objawy związane z alergia na słońce. Znów wrocily problemy neurologiczne, doszło także wysokie ciśnienie. Coś mi to coraz bardziej wygląda a na przewlekłe zapalenie tkanki łącznej. Nigdy już nie rozpoznano co to byli z tymi jelitami, prócz jednorazowych wyników z kolonoskopii i z histopatoh. Nieokreślone zapalenie jelit to mógł być tylko objaw innej choroby układowej. Moje zmiany skórne coraz więcej przypominają te w toczniu, dlatego postanowiłam porobić dodatkowe badania ANA profil od 1 do 3. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wyniki ANA 1 wyszly dodatnie, typ świecenia homogenny. ANA 2 potwierdziło typ. Świecenia homogenny w mianie 1:1000! ANA 3 wykryto przeciwciało z grupy ENA SS-A natywne 60.
Cos mi się zdaje, że w moimnorganizmie toczy się toczeń układowy, lub coś podobnego....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”