Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 26 sty 2017, 17:31

Witajcie! :)

szukać... jeśli jeszcze jest czas. W przyszłym tygodniu podpiszę nową umowę o pracę w nowej branży, więc wątpię, że będzie teraz czas na załatwianie nowych lekarzy w najbliższej przyszłości.
Jak na razie załatwiłam sobie wcześniejszy termin do nowego gastrologa na czerwiec i przy okazji do reumatologa. Do ginekologa zajdę, jak już wszystko pozałatwiam i jak ustalą mi grafik w pracy.

Od trzech dni znów na stoperanie funkcjonuję:/ bo inaczej nie dałoby się nic pozałatwiać, poza domem...

Masakra z tym dziadostwem... pewnie to będą wieki diagnozować...

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE! TRZYMAJCIE SIĘ ;)

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 07 lut 2017, 10:40

Witam wszystkich Forumowiczów,

Byłam na konsultacjach u ginekologa, w sprawie tego nieokreślonego zapalenia jelit.
Niestety potwierdził moje przypuszczenia, że to jednak nie jest spowodowane sprawami ginekologicznymi i że jedynie tabletki antykoncepcyjne mogły wywołać, lub pogorszyć samopoczucie w chorobach zapalnych jelit. Na razie zalecił odstawienie hormonów.
Owe dolegliwości jelitowe, wraz z objawami towarzyszącymi miałam już na długo przed tym, zanim zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. Miałam wtedy nadzieję, że może to hormony złagodzą moje dolegliwości, jeśli w tym przypadku byłaby to endometrioza. Niestety... jest, jak jest... Póki co odstawiłam hormony mam nadzieję, że moje dolegliwości chociaż trochę zelżą.

Pozdrawiam serdecznie
Anna

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Jacekx » 07 lut 2017, 11:44

sorry a jak z pracą bo trzymam kciuki by Ci się udało
Sam mam zagrożone bezrobociem i bezrobotne dzieci :smutny:
Nauczycieli - takie Doktory Murki zredukowane jak u Dołegi Mostowicza
Pozdrawiam serdecznie też ...

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 07 lut 2017, 13:05

Witaj Jacku :

Praca w trakcie załatwiania :) Znalazłam firmę ochroniarską w mieście, która zatrudnia osoby niepełnosprawne. Będę pracowała jako ochroniarz na 12 godzin w tym nocki (ale zawsze po każdych 12 godzinach jest dzień wolnego - z czasem się przyzwyczaję do nowego rytmu).
Jutro idę zanieść resztę dokumentów i później już chyba podpisanie nowej umowy o pracę - mam nadzieję :) Myślę, że jak nie tam, to gdzieś indziej na pewno się załapię, zwłaszcza, że mam teraz nową jednostkę chorobową 06-E (epilepsja). Jest to traktowane jako schorzenie specjalne, a zakłady pracy chronionej dostają dodatkową kasę, za nie.
Ostatnio miałam dwie inne propozycje, które odrzuciłam (nie pasowały mi długie dojazdy). Cieszę się, że cały czas mam jakieś propozycje pracy - jak nigdy!
Epilepsja to mój najmniejszy problem zdrowotny, bo z tym mam spokój jak na razie.

Trzymam kciuki za Ciebie. Ogólnie - bardzo ciężko jest na rynku pracy. Człowiek nigdy nie wie, kiedy zostanie zwolniony i czy wykonywana praca jeszcze bardziej nie odbije się na zdrowiu.

Teraz borykamy się w rodzinie z ostrą grypą, która wszystkich rozłożyła niemal na łopatki... u mnie się dopiero zaczyna... akurat teraz przed podjęciem pracy :/ Trzeba mieć jednak pecha.

Pozdrawiam serdecznie.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Jacekx » 07 lut 2017, 13:54

u mnie w rodzinie też grypa 7 dzień...zięć padł a ja z moją :girl2: żoną ...Wnusię Misię i jej mamę mamy na kwarantannie u siebie...
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 10:30 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 07 lut 2017, 15:31

Życzę zdrówka dla Ciebie, żony, wnusi i synowej :) Oby Was nic nie dopadło! Pozostałym osobom życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło ;)

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Jacekx » 07 lut 2017, 19:36

Anna3 pisze:Życzę zdrówka dla Ciebie, żony, wnusi i synowej :) Oby Was nic nie dopadło! Pozostałym osobom życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło ;)
Też życzę zdrowia Tobie i Twoim bliskim ale ja mam córkę i zięcia :wink:

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 07 lut 2017, 20:36

:doh: Przepraszam za pomyłkę. Mam nadzieję, że to już się więcej nie powtórzy! :oops:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Jacekx » 07 lut 2017, 22:34

:spoko: nic się nie stało przykrego a pomyłki wszystkim się zdarzają...


najważniejsze byś się nie dała grypie ( jak i ja na razie) bo wredna jest :mad:

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 05 cze 2017, 16:50

Witam bardzo serdecznie :)

Byłam dziś w końcu u gastroenterologa z tymi wynikami badań i otrzymałam skierowanie jeszcze na gastroskopię z wycinkami w kierunku celiakii i usg, oraz morfologię itp.

Dostałam także receptę na Asamax 500 2 x 2 :neutral:

Troszkę się obawiam ich brania, ale mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Na razie jeszcze nie wiadomo czy to Cu czy Crohn, ale jest podejrzenie bardziej w stronę Crohna niestety.

Obecnie mam niewielkie tylko zaostrzenie choroby z pieczeniem i świądem odbytu (no i oczywiście krwawieniem - bo to jest niemal zawsze).

Pozdrawiam
Anna

Anna3
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2017, 10:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyniki badań z kolonoskopii i biopsji jelita

Post autor: Anna3 » 09 wrz 2020, 15:51

Witam po wieloletniej nieobecności.
Asamax postawił mnie na nogi, z jelitami i żołądkiem mam od ponad 2 lat spokój. Niestety przyplątała mi się inna choroba autoimmunologiczna. Niestety coraz bardziej podejrzewam tocznia układowego że względu na charakterystyczne wysypki skórne i uczulenie na słońce. W odadtku mam zmiany zapalne w CUN i sercu, objawy Rajunda, bóle stawów, kręgosłupa. Jak sobie przypomnę, to wszystko zaczęło się od bólu stawów kolanowych, po latach zaczęły się inne problemy, w tym padaczka, zapalenie miesnia sercowego, potem zapalenie jelit. Wcześniej żaden lekarz nie podpowiedział, że moje pogarszające się zdrowie może wskazywać na chorobę tkanki łącznej. Człowiek dopiero z czasem sam zaczyna kojarzyć wszystkie objawy rozsiane w czasie... Niestety nie zorientowałam się za szybko, a teraz mam podejrzenie tocznia układowego i badania, które mogłyby na to wskazywać. Oczywiście można mieć i Chrona i tocznia, ale niekiedy jest tak, że choroba podstawowa jest zupełnie inna, niż na 1 rzut oka widać. Pewnie i tak nie ominie mnie sterydoterapia.
Wysokie miano ANA łoże wskazywać na chorobę tkanki łącznej. Przyznam szczerze, że bagatelkzowalam przez lata problemy ze stawami, bo wydawało mi się, że jestem za młoda na reumatuzm...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”