laserowa korekcja wzroku a cu

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eskam
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:50
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: eskam » 28 sty 2010, 16:33

Witajcie,
Nie znalazlam lepszego miejsca na ten watek wiec zaczynam go tutaj...

Chcialam Was zapytac, czy ktos z Was przechodzil zabieg laserowej korekcji wzroku chorujac na CU lub CD. Na stronie kliniki zajmujacej sie takimi zabiegami przeczytalam, ze bezwzglednym przeciwskazaniem sa choroby autoimmunologiczne - stad moje pytanie.

Bede wdzieczna za wszelkie komentarze.
eskam

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Raysha » 28 sty 2010, 16:35

eskam pisze:laserowej korekcji wzroku
A na jaką wadę, że tak zapytam z ciekawości?

eskam
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:50
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: eskam » 28 sty 2010, 17:25

Od ponad 10 lat mam ustabilizowana wade - 5,25D i -5,75D. Dotad nosilam soczewki kontaktowe, ale od kilku lat mam non stop nieprzespane noce (mam dwoch rozbojnikow w wieku 2 i 4 lata) i moje oczy po prostu przestaly tolerowac soczewki. Okulary sa oczywiscie do zaakceptowania, ale duzo wygodniej jednak zyje sie bez nich na nosie:)
eskam

Mag_Jez
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:06
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Mag_Jez » 13 paź 2012, 23:00

Hej eskam
Robiłaś tą laserową korekcję wzroku. Jestem zainteresowana tym zabiegiem ale przeczytałam, że przeciwwskazaniem są właśnie choroby immunologiczne. Poza tym czytam na forach, że mogą po zabiegu mogą wystąpić poważne komplikacje ...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Baby » 14 paź 2012, 13:11

Ja także jestem zainteresowana tym tematem? Czy ktoś z CuDaków przechodził taki zabieg?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Alis » 29 paź 2012, 11:02

No to ja też interesowałam się korekcją laserową, niestety ja nie mogę :smutny: gdyż u mnie powikłaniem pozajelitowym jest erozja nabłonka rogówki. Nie wiem jak to jest w przypadku cudaków, którzy nie mają problemów z oczami, ale tak sobie myśle, że przecież choroba może też za jakiś czas zaatakowac oczy, tego nie da sie przewidzieć.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Mimi2 » 29 paź 2012, 12:36

Weźcie pod uwagę fakt, czy nie macie w rodzinie jaskry. Jeżeli tak, to warto sprawdzić czy Wam się coś nie dzieje w oczach w tym kierunku, bo jeżeli zdecydujecie się na laserową korekcję wzroku, to zamyka się droga do niektórych form leczenia jaskry. Okulary czy potencjalna ślepota...oto jest pytanie. To tak na marginesie, bo w wielu ośrodkach liczy się kasa a nie przyszłość pacjenta.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Alis » 29 paź 2012, 16:56

U mnie babcia miała jaskre albo zaćme, straciła wzrok na jedno oko
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: greg008 » 31 paź 2012, 06:55

ja kilka lat temu mialem zabieg(lasik we wrocławiu wada 3,5) przy moim CU/CD lekarze co roku zmieniaja diagnoze ale jak robilem zabieg miałem CU objawy od jakis 2 lat choc wtedy jeszcze nie mialem diagnozy nie bralem zadnych leków i nie wiedzialem ze mam CU, w kazdym badz razie badania odnosnie oczu przeszedłem perfekcyjnie i tydzien pozniej letszy o 5 tys zł pozbyłem sie okularów i soczewek, ogólnie bardzo polecam,choc nie jes do konca tak idealnie odnosnie gojenia sie i korekcji jak to opisuja na stronach, ale podsumowujac plusy przewazaja minusy , a poza tym komfort jest niesamowity nie byc uzaleznionymod okularów/soczewek. Gdybym wiedział wtedy i poinformowal ze mam CU/Cd podejrzewam ze dysklasyfikacja była by natychmiastowa :) podejrzewam ze głownie przez leki imunopresyjne które biore bo po zabiegu oko jest narazone na infekcje i pewnie przy tych lekach byłoby ryzyko jakiejs infekcji, a firmy które robia zabiegi jak tylko widza ciut ryzyka to nie robia tego ,przynajmniej takie odnioslem wrazenie rozmawiajac z osobami które nie zakwalifikowaly sie i po badaniu wstepnym. Umowa która podpisywalem miałem wrazenie ze 99% treści to wypunktowanie tego za co oni nie biora odpowiedzialności :) .

eskam
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:50
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: eskam » 18 gru 2012, 22:25

Ja dlugo drazylam temat, rozmawialam z lekarka chirurgiem i otrzymalam odpowiedz, ze jak sama wezme odpowiedzialnosc za ewentualne powiklania to mnie zaprasza na zabieg. Postanowilam nie komplikowac sobie bardziej zycia...
eskam

Lucilla
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 22 lis 2012, 11:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Lucilla » 21 mar 2013, 12:30

Cześć,
ja miałam laserową korektę wzroku (-7,5, -6,5 plus astygmatyzm) kilka lat temu, wtedy jeszcze nie byłam chora. Ostatnio na wizycie kontrolnej moja okulistka stwierdziła, że dobrze, że zdecydowałam się na to wtedy, bo teraz byłoby to niemożliwe. Powiedziała, że w przypadku chorób autoimmunologicznych nigdy nie wiadomo, jak oko zareaguje i ryzyko jest bardzo duże. CU jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Tyle wiem od mojej okulistki.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Mala_Mi » 21 mar 2013, 16:26

Hej :!:
ja co prawda na wzrok nie narzekam, ale myslalam o depilacji laserowej i laserowej korekcji blizn - czy to tez jest zakazane przy CU?
Dodam, ze juz tak jakbym nie miala CU bo nie mam jelita grubego :lol:
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: laserowa korekcja wzroku a cu

Post autor: Rozmeline » 25 mar 2024, 17:56

Nie ma tutaj absolutnie żadnych przeciwwskazań - aczkolwiek dobrze jest skonsultować sprawę z lekarzem. Dodam, ze nie każda wada wzroku jest wskazaniem do korekcji. Sa niestety wady, których nie da się zmienić, niemniej nie ma się co załamywać bo większośc można zmniejszyć :)

Mogę dać tutaj namiar na klinikę z Krakowa:
https://voigtklinikaoka.pl/

Zajmują się korekcją nawet tych trudniejszych wad wzroku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”