Duspatalin Retard

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duspatalin Retard

Post autor: Baby » 31 paź 2012, 19:55

Co mi pomogło: kombinacja dieta bezglutenowa bezpszenna, lekkostrawna, bezmleczna + Entocort + Debridat. Jak stosowałam wszystko osobno (albo dieta, albo leki na IBS albo sterydy) poprawy nie było. Od czasu do czasu dołączam Duspatalin retard na dłużej. Operacja także pomogła pozbyć się ogromnego bólu i przewlekłych zaparć oraz mniej wymiotuje. Zdarzają się gorsze dni owszem - przykładowo dziś mam małą masakrę ale wytrzymam :) Wierzę, że przyjdzie taki moment i będę mogła na jakiś czas zupełnie zapomnieć o chorobie. Życzę Ci tego samego.

Nie zawsze mamy do czynienia z celiakią może być nietolerancja pokarmowa albo alergia. W okresach zaostrzeń w NZJ dieta bezglutenowa pomaga wielu chorym, gdyż odciąża jelita. Jeśli mogę coś doradzić, spróbuj wyeliminować smażone potrawy na jakiś czas i przestrzegaj ściśle diety równolegle z przyjmowaniem leków. Oby pomogło :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Duspatalin Retard

Post autor: Mimi2 » 31 paź 2012, 20:28

Skąd ja to znam, że 1 z 3 elementów układanki nie chce sam działać...Mnie pomogło połączenie asamax+dieta+controloc, a leki na ibs nic nie wniosły nowego.
Obecnie po duspatalinie mam taaaaaaaaakie gazy, że mało się nie unoszę nad łóżkiem:P Dziwny jest, ale dam mu szansę...
Baby,Ty chociaż doczekałaś się diagnozy...ja wciąż czekam i najtrudniejsze jest to, że nawet w poradni specjalistycznej nie chcą dawać skierowań na badania bardziej specjalistyczne...w sumie to samo mógłby mi rodzinny wypisać:( i wciąż tkwię niemal w tym samym momencie. Alergii pokarmowych to ja nie mam-byłam badana w tym kierunku, nietolerancję może... uczciwie mam dosyć opcji dieta...od kwietnia ciągle mam zakaz jedzenia tego, to tamtego...brrr
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

strange19
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 22 sie 2012, 11:20
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Duspatalin Retard

Post autor: strange19 » 15 lis 2012, 08:07

Ja brałem Duspatalin retard i działał na mnie świetnie. Wypróżnienia codziennie, miękki stolec. Polecam
Marcin

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duspatalin Retard

Post autor: Baby » 15 lis 2012, 16:15

No i u mnie się popsuło, na dobre. Myślę o duspatalinie może by pobrać przez jakiś czas znowu.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Duspatalin Retard

Post autor: Mimi2 » 05 gru 2012, 18:33

Z 15dniowego testu duspatalinu wynika, że jestem na niego uczulona. Wysypka(o której pisałam wcześniej) ból brzucha, biegunki, wypróżnienia samym śluzem i tona gazów były skutkiem tego leku.Po odstawieniu jak ręką odjął.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”