Definitywne odstawienie leków.

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: Alishia » 24 cze 2008, 08:37

Ja uważam,że w porównaniu do większości z tego forum mam "dobrze".Bo na co dzień nie borykam się z chorobą.Wręcz nawet o niej zapominam.I tego innym życzę!

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: Joanna23 » 23 lip 2008, 11:52

co do odstawienia leków to ja jestem przeziw temu. W styczniu odstawiłam na parę dni i źle się tak czułam.
Od lutego tego roku biorę ASAMAx tabletki dwa razy na dzień i taka dawka jest najlepsza.
Jak narazie mam remisję.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: genus » 23 lip 2008, 12:16

Joanna23 pisze:odstawiłam na parę dni i źle się tak czułam
Ja też mogę przestrzec przed odstawianiem leków na własną rękę. Sama tak zrobiłam, tzn zmniejszyłam dawkę, a nim się zorientowałam, nastąpiło pogorszenie, z którego wyjście zajęło trochę czasu. No i cierpienia były niepotrzebne!

basias
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 14 lis 2008, 15:01
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: basias » 31 mar 2009, 11:33

Z jednej strony się cieszę a z drugiej boję, jestem w 5 miesiącu ciąży, jeśli tak dalej będzie dobrze szło to w czerwcu gastrolog odstawi mi Imuran i będę bez leków. Bardzo się cieszę bo będę mogła karmić i nie bać sie o wpływ leczenia na dziecko, z drugiej boję się nawrotu. Po odstawieniu leków przeciwzapalnych mój stan się nie pogorszył więc może będę miała szczęście. Odstawienie w ostatnim trymestrze ciąży podobno już będzie bezpieczne dla dziecka, bo Imuran będzie jeszcze trochę działał po odstawieniu. Ryzykuję więc tylko swoje zdrowie a nie dziecka. Mam nadzieję że przy CD rzeczywiście można zyć przynajmniej przez parę miesięcy bez leczenia. Żebym tylko mogła jak najdłużej karmić.
Basia
aktualnie choroba w remisji, bez leków

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 22 sty 2009, 06:35
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: paubom » 01 kwie 2009, 09:08

Tak jak większość zauważyła to bardzo indywidualna sprawa z tym odstawianiem leków. Ja mam przykład, że się tak wyrażę w domu, że bez leków można się obyć, jeżeli stan zdrowia na to pozwala. U mojej mamy zdiagnozowano CU chyba z 20 lat temu. Była leczona, może nawet wyleczona. Może nalezała do tych wybrańców losu, którym się skończyło po jednym rzucie. W każdym razie od tego czasu nie bierze nic na jelita i kłopotów nie ma, poza dolegliwościami, które pojawiają się okresowo z powodów nerwów. Moim zdanem co prawda powinna zrobić sobie kolonkę profilaktycznie w tym wieku, no ale ja ostatnio jestem bardzo przewrażliowina, więc się za bardzo nie wychylam z radami...
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: obyty.z.cu » 01 kwie 2009, 20:53

Cogitus Nocens pisze:Jest z tej sytuacji jakieś wyjście (oprócz operacji albo zejścia)?

Qrde, naiwne zapytanie,przecież wiem
to z pierwszego postu tego tematu !
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
to odpowiedz z drugiego postu..
paubom pisze: U mojej mamy zdiagnozowano CU chyba z 20 lat temu. Była leczona, może nawet wyleczona. Może nalezała do tych wybrańców losu, którym się skończyło po jednym rzucie.
a ja myslalem, ze niema tak dlugich remisji :oops:
Zycze mamie tylko zdrowia !

Moze jednak zaczac wierzyc, ze i zajaczek w tym roku przyjdzie?

Z drugiej strony...kto wie...przeciez krasnoludki sa na swiecie !!

Dobrze, ze idzie Wielkanoc...ona wszystko zmienia !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 22 sty 2009, 06:35
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: paubom » 02 kwie 2009, 06:12

martita pisze:a co do odstawienia leków,to myślę,że raczej nie powinno sie ich odstawiac całkowicie,ale to wybór indywidualny!
Co do odstawienia tych leków, to wątpie, żeby taką decyzję sama podjęła. Myślę, że raczej była to sugestia lekarza. Nie wiem, jakie wówczas były metody leczenia i diagnozowania choroby. Jednak trochę czasu upłynęło od tamych dni i poczyniono mnóstwo badań w tym zakresie. W każdym razie mama ma się dobrze jeśli o te sprawy chodzi...
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: Alishia » 02 kwie 2009, 09:28

od kiedy mam remisję-jakieś 6-7 lat to leków nie biorę.Powinnam codziennie 3x2 brać Jucolon.Ale nie biorę wcale,bo po nim często mam biegunki.Ogólnie od lat nie zażywam żadnych leków.Sporadycznie-czasem..przy stresie lub okresie!

walenta79
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2008, 16:03
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Brighton/Czorsztyn

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: walenta79 » 10 kwie 2009, 12:50

Mi po ostatnim badaniu sigmoidoskopicznym i stwierdzeniu ze wszystko wyglada OK lekarz zalecil zmnieszenie dawki lekow (Imuran) z 100mg na 50mg... i czekaniu co sie bedzie dzialo...

Wiec od wczoraj, czyli dokladnie po tygodniu od zmniejszenia dawki, juz sie dzieje.... biegunka... :oops: a bylo tak dobrze (jedno wyproznienie na dobe)...

Wiec postanowilem wrocic na moje 2 tableteczki i miec sie dobrze...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2010, 09:05
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: justyna358 » 08 lut 2011, 19:51

paubom pisze:U mojej mamy zdiagnozowano CU chyba z 20 lat temu. Była leczona, może nawet wyleczona. Może nalezała do tych wybrańców losu, którym się skończyło po jednym rzucie.
Jakto istnieje cu z jednym jedynym zaostrzeniem??
Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia :D

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: Natuśka » 08 lut 2011, 21:13

justyna358 pisze:Jak to istnieje cu z jednym jedynym zaostrzeniem??
Jak dla mnie organizm człowieka to niezbadana machina biologiczna, więc w sumie wszystkiego można się spodziewać :roll: Po moich "przedziwnych i cudownych" doświadczeniach nic mnie już chyba nie zdziwi... :zastanawia:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: Joanna23 » 09 lut 2011, 08:49

Moja mama spotkała znajomą po 20 latach i mama mówiła o mojej chorobie jelit i Ona powiedziała, że też to ma a raczej miała jedne zaostrzenie i koniec.
Żadnych tabletek nie bierze i do lekarza też nie chodzi. Jej dzieci nie mają tej choroby.

Ja prawdę mówiąc bała bym się całkowicie odstawić tabletki. Mam tylko zmniejszoną ilość ze względy ciąży.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: maggie0278 » 09 lut 2011, 23:34

Joanna23 pisze:Moja mama spotkała znajomą po 20 latach i mama mówiła chorobie jelit i Ona powiedziała, że też to ma a raczej miała jedne zaostrzenie i koniec.
Żadnych tabletek nie bierze i do lekarza też nie chodzi.
wiek chorego, u którego zdiagnowano np. CU ma bardzo duże znaczenie.
Zdarza się, że jesli diagnozuje się CU u dorosłego to jest to jeden jedyny rzut choroby w jgo życiu.
Znam taki przypadek, poznałam w Niechorzu i było nawet o tym wspomniane na wykładch w Nichorzu właśnie.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: Joanna23 » 10 lut 2011, 17:43

Ta osoba była wtedy młoda po urodzeniu dziecka wyszła choroba jelit.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

andrzej 73
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2011, 10:48
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: olsztyn

Re: Definitywne odstawienie leków.

Post autor: andrzej 73 » 17 lip 2011, 20:44

Mi sie nawróciło po braniu antybiotyku,mialem spokój,brałem tabletki a tu masz zapalenie zęba i bez antybiotyku sie nie obeszło.Już odstawiłem antybiotyk a Boli tylko brzuch,zadnych innych objawów,nawet jakiś sensacji kiblowych nie mam,dodam że wczesniej też nie miałem.Mój lekarz prowadzący powiedział mi że aby stwierdzić remisję potrzebna jest kolono,troche dziwne,bo przecież każdy na co dzień wie jak sie czuje i sam widzi jak reaguje jego organizm.Tak na marginesie jak wychodziłem ze szpitala to lekarz prowadzący powiedział mi tyle co kot napłakał.Wszystkiego dowiedziałem się z netu.KOszmar.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”