akupunktura

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lenka
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2006, 20:06
Choroba: osoba zainteresowana
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

akupunktura

Post autor: Lenka » 01 lis 2006, 21:03

Ludzka desperacja sklania czlowieka do zastosowania wszelkich metod ktore moga sprawic ze pacjent poczuje sie odrobine lepiej.Silne bole brzucha niski poziom krwi depresja oslabienie brak apetytu i wiele innych dolegliwosci - tak mozna opisac w skrocie Macka samopoczucie.Lekarz ktory sam zmaga sie z colitem podal nam namiary do swojego znajomego neurochirurgia ktory studiowal medycyne w Chinach i zajmuje sie akupunktura.Mackowi bardzo pomogl.Najwazniejsze to trafic na odpowiednia osobe od stawiania igielek.:mrgreen: Trafilismy na fantastycznego specjaliste ktory sie na tym zna.Otwarcie mowi ze nie pzyznaje sie do polskiej akupunktury.Sztuka nie jest umieszczenie igiel tylko znalezienie odpowiednich miejsc na ciele i wbicie tych szpileczek.Prawidlowo wykonana akupunktura powinna troszke bolec i kluc.Mieszkamy w Lodzi.Jezeli ktos bedzie chcial namiary do tego lekarza to prosze pisac.Jak widac Mackowi akupunktura bardzo pomogla i dalej bedziemy ja kontynuowac.
Lenka

Mutti
Początkujący ✽✽
Posty: 257
Rejestracja: 25 paź 2005, 18:33
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: akupunktura

Post autor: Mutti » 01 lis 2006, 22:00

Dobrze, fachowo wykonane zabiegi akupunktury rzeczywiście pomagaja w walce z bólem.
Dwa lata temu, gdy dopadło mnie ostre zapalenie przyczepu mięśnia wyrostka sutkowatego czaszki ( to takie miejsce za uchem, poniżej kości, w miejscu gdzie zaczyna się szyja) myslałam, ze zwariuję. Nie spałam 5 nocy- czasem udawało mi sie zdrzemnąć w "pozycji faraona" - na siedząco , z pelnym wyprostowaniem szyji i głowy.
Neurolog polecił mi wtedy akupunkturę ( jako zabieg dodatkowy) - była refundowana przez NFZ. Rzeczywiscie pomogło ( 15 zabiegów). Oczywiście brałam też środki przeciwzapalne i przeciwbólowe ( Tramal) ale po kazdym zabiegu czułam sie coraz lepiej.
Nie wiem jak jest w przypadku CD, choc przyznam, ze myslałam juz o zastosowaniu tej metody u mego dorosłego dziecka.

Lenka
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2006, 20:06
Choroba: osoba zainteresowana
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: akupunktura

Post autor: Lenka » 01 lis 2006, 22:05

Uwazam ze zawsze warto sprobowac.Z medycyny nalezy czerpac.Oczywiscie ze nie wszystkim moze pomoc akupunktura.Zycze duzo zdrowka.
Lenka

Awatar użytkownika
MadMax
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2006, 01:38
Choroba: CU
Lokalizacja: Gdynia

Re: akupunktura

Post autor: MadMax » 05 lis 2006, 05:47

Bardzo polecam zabiegi akupunkturowe. Osobiście brałem zabiegi kilka razy.
Przy wyborze lekarza proszę się kierować opiniami innych ludzi. Jeśli lekarz jest dobry, to na pewno ma co najmniej kilku, jeśli nie kilkudziesięciu a nawet kilkuset zadowolonych pacjentów. Dla ludzi, którzy mieszkają w okolicach Gdyni - polecam panią doktor
medycyny naturalnej z Grabówka. Bardzo dobry lekarz i świetny człowiek. Mam do niej
duże zaufanie. Jest bardzo sympatyczną i kontaktową osobą - traktuje innych ludzi
jak swych przyjaciół. Jeśli ktoś chce dostać namiary i telefon, to proszę o prywatną wiadomość.

Jeśli ktoś ma jakieś problemy i chciałby zobaczyć z jakich chorób można się wyleczyć proszę przeczytać wszystko dokładnie do samego końca. Na większość pytań znajdziecie tutaj odpowiedź.

Generalna zasada akupunktury polega na likwidowaniu zatorów w przepływie energii przez ciało. Igły wbija się w punkty, które znajdują się na 12 meridianach, którymi płynie energia w ciele. Gdy jakiś meridian jest zablokowany, co jest przyczyną wielu schorzeń, wbija się igly w odpowiednie miejsca, aby nadmiar energii na przebiegu meridianu został zlikwidowany (energia wędruje wtedy poprzez ujście które stanowi igła). Gdy igła jest wbita
prawidłowo w punkt, który wymaga usunięcia nadmiaru energii od razu czuje się tzw. ciągnięcie od tego punktu tak, jak przy stawianiu baniek, gdy masz np. zapalenie oskrzeli.
Oczywiście nie jest to tak bolesne, jak przy bańkach. Nie ma się czego obawiać bólu, gdyż igły są bardzo cienkie, w przeciwieństwie do igieł stosowanych w konwencjonalnym leczeniu.

Najczęściej bierze się serie do 10 zabiegów, ale nie jest to regułą, gdyż można się wyleczyć np. już po 5 zabiegach. To ile zabiegów trzeba wziąć, ocenia lekarz medycyny naturalnej.
Dokładnie wie, czy energia jest wyrównana. Zresztą pacjent też to czuje. Zwykle znaczna ulga i częściowe ustąpienie objawów przychodzi już po 1, 2 zabiegu. Każde kłucie trwa 20 minut. To optymalny czas - dłuższe ingerowanie jednorazowe w przepływ energii mogłoby zaszkodzić. Zwykle serię zabiegów wykonuje się co 1 lub 2 dni, lecz bywają też dłuższe odstępy w serii między poszczególnymoi zabiegami. Po zabiegu nie można ćwiczyć przez 2 godziny

Teraz bardzo ważna część, czyli kto nie może korzystać z zabiegów:

Przeciwwskazania bezwzględne (pod żadnym pozorem nie można wykonać zabiegu):

- w ostrych stanach gorączkowych niewiadomego pochodzenia - zabiegi akupunktury mogą spowodować obniżenie temperatury i zmianę przebiegu choroby, dlatego jeżeli pochodzenie temperatury jest nieznane, wstrzymujemy się z zabiegami
- hemofilia - zaburzenia krzepnięcia krwi
- uogólnione choroby skórne - choroby skóry, przy których przebicie zmienionej chorobowo skóry prowadziłoby do komplikacji
- niektóre choroby psychiczne - chodzi głównie o takie, w których pacjent nie ma kontroli nad własnym ciałem, bo trzeba zaznaczyć, że po postawieniu igieł trzeba nieruchomo leżeć
- silne pobudzenie emocjonalne - powoduje nieadekwatną odpowiedź na nakłuwanie, mogącą prowadzić do wstrząsu i zapaści.
- choroby zakaźne
- stan po spożyciu alkoholu - w czasie leczenia nie wolno spożywać alkoholu
- wiek niemowlęcy lub starczy
- ciężki stan lub wyczerpanie fizyczne i psychiczne pacjenta - należy pamiętać, że akupunktura nie dostarcza energii, tylko zabiera z miejsc gdzie są nadmiary
- dekompensacja układu krążenia lub oddechowego - niewyrównane nadciśnienie tętnicze
- czynna gruźlica lub sarkoidoza
- tzw. "ostry brzuch"
- układ stymulujący serca = "rozrusznik serca" (Jest to przeciwwskazanie bezwzględne)
- choroby nowotworowe - ze względu na możliwość wywołania przerzutów lub przyspieszenia jego wzrostu (poprzez polepszenie ukrwienia) są przeciwwskazaniem do stosowania.

Przeciwwskazanie względne (zależne od decyzji lekarza):
- stan upojenia alkoholowego - upojenie alkoholowe daje również duże zaburzenia energetyczne. Zabiegi umiejętnie stosowane mogą w tym przypadku przyspieszyć odtrucie. Wskazaniem do ich stosowanie jest stan delirium, gdzie zdecydowanie szybciej można pacjenta wyprowadzić.
- menstruacja - zwłaszcza pierwszy i ostatni dzień jej trwania może wywołać silne bóle głowy, niepokój i bezsenność, ogólne złe samopoczucie - należy rozważyć korzyści płynące z zabiegu. Akupunktura jest często wykonywana właśnie w celu zniesienia dolegliwości bólowych tego okresu.
- ciąża - zwłaszcza w początkowym okresie - lekarz musi koniecznie wiedzieć, że pacjentka jest w ciąży lub usiłuje w ciążę zajść - szczególnie jej początek stanowi przeciwwskazanie ze względu na możliwość poronienia. W późniejszym okresie, rozsądnie stosowana, może przynosić wiele korzyści. Stosuje się ją np. do wzmocnienia akcji porodowej czy też prowadzenia znieczulenia tą metodą.
- niektóre choroby serca - lekarz podejmuje decyzję czy można zastosować tę metodę leczenia na podstawie swojego doświadczenia, wiedzy, rodzaju choroby, stanu pacjenta
- wiek (Jest przeciwwskazaniem względnym. nakłuwa się małe dzieci jeśli dobrze tolerują zabiegi oraz osoby starsze jeśli ich stan ogólny i choroby na to pozwalają)

Czy można zakazić się jakąkolwiek chorobą poprzez nakłuwania?

Igły mogą być wielokrotnego użytku lub jednorazowe. Jeśli chodzi o jednorazowe - nie budzi to wątpliwości. Igły wielokrotnego użytku sterylizuje się po każdym zabiegu. Każdy pacjent ma własne igły. Nie można więc zakazić się od samego siebie.

Co akupunktura leczy (generalnie):

1. Schorzenia, w których akupunktura jest podstawową metodą leczenia (zanik nerwu wzrokowego, neuralgie: nerwu trójdzielnego, podpotylicznego i inne)

2. Schorzenia, w których akupunktura funkcjonuje na równi z leczeniem konwencjonalnym (najczęściej farmakoterapią). Tych schorzeń jest nawięcej i dlatego tak ważne jest, by zabieg akupunktury wykonywał doświadczony lekarz znający również konwencjonalne sposoby leczenia. W tych jednostkach chorobowych stosowanie wyłącznie akupunktury jest błędem

3. Schorzenia, w których akupunktura jest metodą pomocniczą, dodatkiem do głównego leczenia.

4. Może wzmocnić bądź poprawić działanie poszczególne narządów (np. jelit)

Poniżej znajduje się szczególowa lista wskazań do leczenia. Lista ta obejmuje wiele schorzeń. W Polsce akupunktura wykorzystywana jest głównie do leczenia zespołów bólowych różnego pochodzenia.

Drogi oddechowe:

- stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych
- nawracające infekcje wirusowe
- zapalenia gardła
- astma oskrzelowa
- zapalenie zatok bocznych nosa
- zapalenie nosa
- zapalenie migdałków podniebiennych
- choroba Meniere'a
- przeziębienie
- zapalenie oskrzeli

Choroby oczu:

- krótkowzroczność
- zapalenie spojówek
- zaćma bez powikłań
- jaskra
- zanik nerwy wzrokowego

Choroby jamy ustnej:

- zapalenie dziąseł
- parodontoza
- ostre i przewlekłe zapalenie gardła
- bóle poekstrakcyjne zębów

Choroby układu krążenia:

- choroba wieńcowa
- choroba nadciśnieniowa

Choroby żołądka i jelit:

- skurcze przełyku i wpustu
- ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka
- nadkwaśny nieżyt żołądka
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- biegunka bakteryjna
- zaparcia i biegunki
- niedrożność porażenna jelit
- stan po wirusowym zapaleniu wątroby

Choroby neurologiczne i ortopedyczne:

- porażenie po wystąpieniu udaru mózgu;
- nerwobóle
- porażenie dziecięce;
- bóle i zawroty głowy, migrena
- neuralgia nerwu trójdzielnego
- porażenie obwodowe nerwu twarzowego
(do trzech miesięcy od początku trwania choroby)
- niedowłady po udarach mózgu
- neuropatie obwodowe
- neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego
- moczenie nocne
- neuralgia międzyżebrowa
- kręcz karku
- łokieć tenisisty
- zespół bolesnego barku
- rwa kulszowa
- reumatoidalne zapalenie stawów
- kurcz pisarski
- zapalenia stawów
- dyskopatia

Położnictwo i ginekologia:

- nieregularne krwawienia miesięczne
- bolesne miesiączki, zespól napięcia przedmiesiączkowgo
- endometrioza - leczenie wspomagające
- objawy zespołu klimakterycznego, osteoporoza,
- przewlekłe stany zapalne narządu rodnego (PID)
- zespól klimakteryczny
- przedłużający się poród
- wymioty ciężarnych
- brak pokarmu po porodzie
- obniżenie narządu rodnego
- wspomagająco w porodzie przedwczesnym

Urologia:

- przerost gruczołu krokowego (początkowa faza)
- nietrzymanie moczu (początkowa faza)
- przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek
- kamica nerkowa

Zaburzenia czynnościowe:

- depresja, kiepskie samopoczucie (oprócz tego radziłbym zgłosić się do psychologa po poradę i psychiatry po leki, jeśli stan jest długotrwały i niezależny od uwarunkowań zewnętrznych tzn. realnych kłopotów finansowych, osobistych lub społecznych
- otyłość
- głuchota
- układu sercowo-naczyniowego (choroba nadciśnieniowa I i II stopnia, skurcz naczyniowy)
- nerwice wegetatywne z zaburzeniami czynnościowymi
- nerwice histeryczne
- napadowe bóle głowy pochodzenia naczyniowego

Nałogi:

- alkoholizm
- narkomania
- nałogowe palenie papierosów;


Medycyna sportowa:

- urazy sportowe (naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów, dystorsje)
- trema przedstartowa


To z grubsza wszystko. Zachęcam do zabiegów zainteresowanych. Często jest to jedyna metoda, gdy medycyna konwencjonalna zawodzi. Należy o branych lekach i przebiegu choroby informować lekarza medycyny naturalnej przed zabiegami. Nie należy też przerywać leczenia konwencjonalnego bez konsultacji z lekarzem. Nawet tym, co nie wierzą
zachęcam spróbowanie. To zresztą nie kwestia wiary, tylko skuteczności leczenia.
Igły wyleczyły mnie kilku schorzeń, z którymi medycyna konwencjonalna nie dawała rady.

Marek

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:27
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybnalski
Kontakt:

Re: akupunktura

Post autor: aga210 » 08 paź 2012, 17:43

Może ktoś polecić dobrego specjalistę od akupunktury z Łodzi lub okolic??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”