Temperatura powietrza a leki

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Temperatura powietrza a leki

Post autor: Nibiru » 21 sty 2014, 20:32

Mam takie pytanko odnośnie leków a temperatury.

Przykładowo kupuje antybiotyk X w aptece Y wysyłkowo. Temperatura na ulotce przechowywać do 25 stopni celcjusza. Wszystko jasne, ale jak wiadomo na dworze teraz jest temperatura ujemna. Czy minusowa temperatura nie uszkadza leków ??


doprecyzowałam tytuł
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 19:24 przez Nibiru, łącznie zmieniany 1 raz.

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Temperatura powietrza a leki

Post autor: loczek » 21 sty 2014, 20:57

jeśli chodzi o tabletki, to na opakowaniu chyba powinien być przedział z temperaturą przechowywania?
Pewnie każda tabletka zawiera w sobie jakiś % wody, więc zamrożenie i rozmrożenie powinno im szkodzić, ale jak jest naprawdę, to nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Temperatura powietrza a leki

Post autor: Nibiru » 21 sty 2014, 21:05

loczek pisze:jeśli chodzi o tabletki, to na opakowaniu chyba powinien być przedział z temperaturą przechowywania?
Przykładowo Metronidazol czy Fluconazole na opakowaniu pisze przechowywać w temperaturze poniżej 30 stopni celcjusza. Nic nie wspominają o ujemnej. Więc pozostaje to zagadką.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Temperatura powietrza a leki

Post autor: ulka1986 » 21 sty 2014, 22:11

Nibiru, na opakowaniu znajduje się też bardzo często telefon albo adres e mail pod którym można uzyskać więcej informacji o leku, może warto by tam napisać i rozwiązać zagadkę. Szczerze to nigdy się nad tym nie zastanawiałam a teraz i mnie to zaintrygowało :zastanawia:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Temperatura powietrza a leki

Post autor: Nibiru » 22 sty 2014, 19:05

ulka1986 pisze:zastanawiałam a teraz i mnie to zaintrygowało
Ciekawe, nawet jak apteka X ściąga towar z apteki Y lub hurtowni Z w mieście obok, przyjeżdża zazwyczaj zwykłe auto towarowe, tył nie jest ogrzewany więc i temperatura ujemna jak na dworze -15. Nie mówiąc już o zakupach wysyłkowych.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Temperatura powietrza a leki

Post autor: ulka1986 » 22 sty 2014, 19:10

Sprawdziłeś czy na opakowaniu jest jakiś numer albo adres century powiadomien
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”