dwóch lekarzy, dwie metody

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 12 gru 2012, 12:27
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dwóch lekarzy, dwie metody

Post autor: Monika81 » 03 lut 2013, 20:18

Postanowiłam Was zapytać, bo może coś poradzicie. Leczę się na CD, póki co brałam Pentase i Emanere. Skończyły mi się leki więc zadzwoniłam do mojego lekarza, pani Profesor z Poznania i pytam co dalej. Powiedziała że robimy przerwe z Pentasą i mam przyjść na wizyte pod koniec lutego (wizyta prywatna). W międzyczasie, tzn w piątek doczekałam się wizyty w przychodni przyszpitalnej u gastrologa. Przepisał mi Pentase w granulkach, odstawił Emanere i tyle. Teraz nie wiem co mam robić. Kogo słuchać. Mój przypadek CD jest póki co lekki. Pani Profesor, u której rozpoczęłam leczenie ma doświadczenie i można jej zaufac. Jednak nie stać mnie na wizyty prywatne, bo to jest 250 zł. Myślę ze "zostane" u tego lekarza z przychodni.
Ale mimo to nie wiem czy brać leki czy nie. Na jeszcze jedną wizyte do pani Profesor pójde, ale dopiero pod koniec lutego. A co do tego czasu? Brać Pentase czy nie...?
Co byście zrobili??
Monika81

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dwóch lekarzy, dwie metody

Post autor: Natuśka » 03 lut 2013, 20:29

Monika81, tutaj też ważne są Twoje aktualne wyniki badań, dolegliwości i jak długo przyjmowałaś Pentasę.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013, 20:30 przez Natuśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dwóch lekarzy, dwie metody

Post autor: Mamcia » 03 lut 2013, 20:30

Nie jestem w stanie po raz n-ty pisać tego samego. Brak jest dowodów, że mesalazyna przyjmowana przewlekle przedłuża remisję w CD. Czyli jeśli lek zadziałał i jesteś w remisji nie ma powodów aby brać go nadal.
Jeśli przestaniesz brać i zauważysz, że ci się pogarsza to zacznij.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 12 gru 2012, 12:27
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: dwóch lekarzy, dwie metody

Post autor: Monika81 » 03 lut 2013, 20:33

No właśnie nic mi nie jest. Nie czuje sie gorzej jak przestałam brać. Pobolewa mnie czasami w prawym boku. Ale to nie jest wielki ból. Żadnych innych dolegliwości. Jedyne co miałam ostatnio, nie wiem czy to ma związek z CD, byłam u gastrologa, miałam gastroskopie i okazało sie ze mam w żołądku kilka polipów. Wycieto mi je i tyle. Czekam teraz na wyniki hist-pad.

[ Dodano: 03-02-2013 ]
A Pentase przyjmowałam od października.

[ Dodano: 03-02-2013 ]
Natuśka, a Ty u kogo się leczysz, tak z ciekawości pytam. W Poznaniu może?
Monika81

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”