Remisja a zerwanie leczenia

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wera914
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cieszyn

Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: wera914 » 18 wrz 2012, 19:53

Witam, na CU choruję od 2009 r. - jak to w CU są fazy remisji i zaostrzeń- dolegliwości mam nie tylko związane z jelitami ale także zdiagnozowano u mnie reaktywne zapalenie stawów biodrowych. Biorę od tamtego czasu sulfasalazin EN 3 razy po 2 tabletki.
Dzisiaj pojechałam do mojego lekarza (gastrolog) - po zaświadczenie ze jestem pod stałą opieką specjalisty i że lekarz rodzinny może mi wypisywać leki. Zdziwiła mnie jednak odpowiedz mojego lekarza- gdyż stwierdził że on nie widzi potrzeby dalszego leczenia gdyż jestem zdrowa (remisja od 9 miesięcy)
Z tego co mi wiadomo to CU jest chorobą przewlekłą - i zawsze trzeba jakieś leki brać.
Nie wiem co mam myśleć na temat wypowiedzi mojego lekarza dlatego proszę Was o pomoc i doradzenie, gdyż obawiam sie odstawienia leków.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: misiek1 » 18 wrz 2012, 20:16

Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie :)
Pojechałaś po zaświadczenie żeby leki mógł wypisywać rodzinny, gastrolog strzelił focha i już :)
Czy masz brać leki czy nie nikt na forum CI nie odpowie, ale na pewno polecam poradzić innego gastrologa, poszukaj na forum jest wielu polecanych lekarzy.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

wera914
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: wera914 » 18 wrz 2012, 20:25

hm ale z tego co mi wiadomo to nie powinno przerywać się lekarza. Tak mnie dzisiaj zaskoczył że zgłupiałam. Tak tak wiem że warto poradzić się innego lekarza-jutro spróbuję się umówić w Bielsku na wizytę.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: misiek1 » 18 wrz 2012, 20:33

Super, od tego zacznij ;)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

wera914
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: wera914 » 18 wrz 2012, 20:40

Do tego lekarza prywatnie chodziłam w zasadzie od początku choroby i zawsze wydawało mi się że zna sie na rzeczy. Dziękuje Wam za szybką odpowiedź bo naprawdę nie wiedzialam co o tym myśleć.

Mam jeszcze jedno pytanie- jeżeli chce konsultacje u innego gastro to bedzie mi potrzebne skierowanie do poradni od lekarza rodzinnego ?

Awatar użytkownika
ex-bros
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 02 sie 2012, 02:02
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Obywatel Świata

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: ex-bros » 18 wrz 2012, 21:47

misiek1 pisze:Pojechałaś po zaświadczenie żeby leki mógł wypisywać rodzinny, gastrolog strzelił focha i już :)
wera914 pisze:Do tego lekarza prywatnie chodziłam ...
... i wszystko jasne :ranting:
Przepraszam za brak ogonków

"Wszyscy mi mowia, ... przestan pic i rzuc palenie. ... straszy, ze jak nie przestane, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestane to szybko zejde. Wszyscy dookola nic tylko strasza, a czlowiek jak ma silna wole, to i tak zapali i sie napije." J.H.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: Natalka » 18 wrz 2012, 22:08

wera914 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie- jeżeli chce konsultacje u innego gastro to bedzie mi potrzebne skierowanie do poradni od lekarza rodzinnego ?
jeśli na NFZ to tak.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Remisja a zerwanie leczenia

Post autor: kasia38 » 19 wrz 2012, 11:56

wera914 pisze:Do tego lekarza prywatnie chodziłam w zasadzie od początku choroby i zawsze wydawało mi się że zna sie na rzeczy. Dziękuje Wam za szybką odpowiedź bo naprawdę nie wiedzialam co o tym myśleć.

Mam jeszcze jedno pytanie- jeżeli chce konsultacje u innego gastro to bedzie mi potrzebne skierowanie do poradni od lekarza rodzinnego ?
jak znowu pójdziesz prywatnie to na pewno nie powie, ze jesteś zdrowa:)
umówi pewnie kolejną wizytę czym prędzej;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”