Crohn-Leśniowski a stosowanie leku Axotret na trądzik

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koolc
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:18
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Crohn-Leśniowski a stosowanie leku Axotret na trądzik

Post autor: koolc » 02 wrz 2014, 22:15

Witam,
dermatolog przepisał mi lek Axotret, który stosuje od 7 dni. Podczas wizyty powiedziałem mu że choruje na Crohna i stosuje leki - Pentasa.

Tutaj jest ulotka w PDF Axotret:

http://axxon-pharma.pl/ulotki/Axotret_20mg.pdf

gdzie napisane jest:

"W bardzo rzadkich przypadkach stosowanie leku Axotret wiązało się z wystąpieniem zapalnych chorób jelit. Jeśli u Pacjenta wystąpi ciężka biegunka krwotoczna (np. krew w stolcu), należy natychmiast odstawić leczenie i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym".

Mam w tej chwili remisję i nic mi nie jest, oprócz krwi od czasu do czasu (pewnie przez hemorotidy) ale jak to przeczytałem, to trochę zdrętwiałem.

Czy ktoś stosował kiedyś Axotret?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Crohn-Leśniowski a stosowanie leku Axotret

Post autor: Mamcia » 03 wrz 2014, 13:08

Czy naprawdę masz tak cieżką postać trądziku, aby musieć stosować ten lek. Czy leczenie miejscowe nie przyniosło efektów? Izotretynoina jest także w postacie żelu sama lub z erytromycyną.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

koolc
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:18
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crohn-Leśniowski a stosowanie leku Axotret

Post autor: koolc » 22 wrz 2014, 11:05

Rozmawiałem ze swoim gastrologiem i ponownie z dermatologiem. Nie widzą przeciwwskazań. Muszę częściej kontrolować krew.

Na razie, po 3 tygodniach stosowania Axotretu, nie mam dodatkowych objawów związanych z jelitami i układem pokarmowym.
Mamcia pisze:Czy naprawdę masz tak cieżką postać trądziku, aby musieć stosować ten lek. Czy leczenie miejscowe nie przyniosło efektów? Izotretynoina jest także w postacie żelu sama lub z erytromycyną.
No cóż, nie mam aż takiej ciężkiej postaci trądziku. Gastrolog kazał po 3 tygodniach stosowania leku zrobić badanie krwi. Idę w tym tygodniu je zrobić i z nimi na wizytę. Zależnie od wyników, podejmie pewnie decyzję o kontynuowaniu lub zmianie leczenie. Dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: 22-09-2014 ]
Po 4 tygodniach stosowania, odstawiłem ten lek. Przez dwa dni, byłem w toalecie po 4 razy i za każdym razem krew.

A już miałem wyleczone jelito.

[ Dodano: 22-09-2014 ]
Po 4 tygodniach stosowania, odstawiłem ten lek. Przez dwa dni, byłem w toalecie po 4 razy i za każdym razem krew.

A już miałem wyleczone jelito.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”