maści na mocny bol stawow

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

maści na mocny bol stawow

Post autor: Mocca » 26 gru 2013, 17:03

Hej,
Wiem ze watkow odnosnie bolu stawow jest mnostwo, ale nigdzie nie doszukalam sie odpowiedzi na pytanie ktore mnie nurtuje.
Wczoraj nad ranem zlapal mnie bardo mocny bol stawow, ale to naprawde mocny. Zaczelo sie od prawego kolana, a skonczylo na obu nogach, od bioder po kostki. Nie moglam juz wytrzymac z twgo bolu, az mna trzeslo. Po 3 godzinach sie usoikoilo, ale to byla chyba zasluga ketanolu, jednak watpie ze moge go lykac od tak.
Od tamtego czasu stawy bola mnie duzo bardziej niz normalnie.
Moje pytanie brzmi - czy jakies masci na stawy pomoga zwalczyc ten bol? Sterydy biore- aktualnie 10mg encortonu i 9 mg entocortu, a dalej boli :-(
Jestem w poradni reumatologicznej i stosowalam na bole stawow metypred, ktory mi nie pomogl :-/

Doprecyzowałem tytuł
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, 01:06 przez Mocca, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: maści na mocny bol stawow

Post autor: obyty.z.cu » 26 gru 2013, 18:20

Mocca pisze:czy jakies masci na stawy pomoga zwalczyc ten bol?
zapisuja różne choćby voltaren czy naproksen ,i wiele innych.
Wg mnie i mojego lekarza to nic nie daje,ale to tez może byc tylko moje odczucie subiektywne.
Więcej dają zabiegi.
No albo leki dużej siły np. opioidy , Tramal w kroplach czy zastrzyki przeciwbólowe,ja mam dodatkowo plastry.
Te dodatki serwuje mi Poradnia Leczenia Bólu,wolę gdy leczy te bóle specjalista.Zastrzyk w kręgosłup to zdjęcie bólu kręgosłupa,jelit czy nóg praktycznie od ręki,do tego rehabilitacja.
Ketonal jak dla mnie był nieodpowiednim lekiem ze wzgl. na jelita.Lepiej toleruje Tramal.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: maści na mocny bol stawow

Post autor: sofijka » 26 gru 2013, 19:36

obyty.z.cu pisze:zapisuja różne choćby voltaren czy naproksen ,i wiele innych.
Wg mnie i mojego lekarza to nic nie daje,ale to tez może byc tylko moje odczucie subiektywne.
Więcej dają zabiegi.
Moje zdanie jest dokładnie takie samo jak obytego.z.cu, to znaczy maści, żele są absolutnie bezużyteczne jeśli chodzi o ból stawów, nic nie pomagają. Więc mam identyczną subiektywną opinię, co do maści, mi jeszcze nigdy nie przyniosły żadnej ulgi w bólu stawów. Ale być może ktoś inny zna jakieś skuteczne?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”