Czarnuszka siewna

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czar_syl
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2013, 19:15
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Tarnów

Czarnuszka siewna

Post autor: czar_syl » 22 maja 2013, 22:22

Witajcie, mieszkam za granicą i ostatnio dzwoniła do mnie babcia z Polski, z entuzjazmem oznajmiła "mamy lek na Twoją chorobe", hmmmm no tak kolejny ktory i tak nic nie pomoze, choroba nie wyleczalna jakos trzeba zyc mysle sobie... ale ona mowi dalej, "na wszystko pomaga, leczy wszystkie choroby, noo oprocz smierci" no co to w koncu jest? pytam... ona na to "olej z czarnuszki". nie probowoalam jeszcze, przyznam, ale z tego co babcia mi mowila na prawde dziala, na roznorodne problemy jej kaszel ktory meczyl ja przez 7 lat zmniejszyl sie, dziadek ktory mial problemy z przepuklina z waga cukrzyca z jelitaki zgubil na wadze i sie lepiej czuje, tylko pijac to 2 razy dziennie po 2 lyzki stolowe... Jacys znajomi polecili i wszyscy teraz to pija u mnie w rodzinie. Mozna stosowac na cialo bo redukuje zmarszczki, nawilza, leczy rany ze szybciej sie goja, ale tez ciocia posmarowala sobie niemile mowiac odbyt bo miala jakis problem juz nie pamietam jak to sie nazywa no i jej zeszlo... mama jedzie za tydzien do polski ma kupic i przywiesc i zobaczymy... moze cudnowny lek, a moze zwykla obietnica, warto sprobowac tak czy tak :) dam wam znac oczywiscie jak sie spisywal "lek". Poki co dla chetnych ktorzy chca sprobowac przede mna, piszcie komentarze no i oczywiscie ci ktorzy mieli okazje sprobowac tak samo prosze o opinie ;)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 01:27 przez czar_syl, łącznie zmieniany 1 raz.
od 8/06/2012

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Piciu » 23 maja 2013, 10:18

czar_syl pisze:"olej z czarnuszki".
- Czarnuszka siewna zwana również Czarnym kminkiem, czarnym kminem- nazwa łacińska Nigella sativa L;nazwa angielska Black Caraway - dużo dobrego czytałem o tej przyprawie, - a raczej nasionach stosowanych zwłaszcza w świecie arabskim oraz Indiach. Wchodzi w skład wielu mieszanek przyprawowych, szczególnie hinduskich (np. curry, masala).
W średniowiecznej Polsce , ale również nasze prababcie często używały tej przyprawy do wypieków chleba. Obecnie ponownie wraca do łask .
Można ją kupić w sklepach zielarskich jak również ze zdrową żywnością.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Natuśka » 23 maja 2013, 13:29

Heh, czekałam na Picia :mrgreen:
Piciu pisze:często używały tej przyprawy do wypieków chleba.
To może być ciekawe ...
czar_syl pisze:"olej z czarnuszki"
Upewniłam się i u mnie stosowała to ciotka i przywoziła to też mojej babci.
Ja jak zawsze sceptycznie nastawiona do tego typu "cudownych" ziółek, bo w tym temacie to CUDowni jesteśmy my :p
Owszem, można sobie popijać, ale na pewno nie odstawiać leki i ślepo wierzyć w skuteczność "parzonego siana" :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Piciu » 23 maja 2013, 14:04

Natuśka pisze: czekałam na Picia
no to się doczekałaś :wink:
Natuśka pisze:Owszem, można sobie popijać, ale na pewno nie odstawiać leki
nikt nie wspomniał o odstawianiu leków ,tym bardziej na własną rękę :wink: Chyba że Natuśka zaproponuje :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Natuśka » 23 maja 2013, 14:10

Piciu pisze:nikt nie wspomniał o odstawianiu leków ,tym bardziej na własną rękę
Ja to napisałam tak... profilaktycznie :neutral:
Piciu pisze:Chyba że Natuśka zaproponuje :razz:
Nie mam zamiaru :p

Pijta na zdrowie :D
Chociaż... Wiecie... Ja ogólnie jestem potworny sceptyk jeśli chodzi o ziółka, ale kiedyś coś piłam, rodzinka mnie zaopatrywała i co prawda jelita się nie naprawiły, ale rany się lepiej goiły...
Ale to nie była czarnuszka..
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Piciu » 23 maja 2013, 14:25

Natuśka pisze:Ja ogólnie jestem potworny sceptyk jeśli chodzi o ziółka, ale kiedyś coś piłam, rodzinka mnie zaopatrywała i co prawda jelita się nie naprawiły,
prawda jest taka ,że na danego człowieka działa zazwyczaj co innego , czasami jest to kombinacja różnych ziół, w różnych dawkach , wszystko zależy również od tego, w jakim stanie znajdują się jelita.
Jeżeli jest to aktywna postać choroby- zaostrzenie, to zazwyczaj wszystko może jelita podrażniać i nic nie pomagać. W takim przypadku, dawkowanie jest delikatne i zioła muszą mięć charakter "ściągający" "zasuszający" "ochraniająco-powlekający" to jednak długi i szeroki temat. Oczywiście nigdy nie odstawiamy leków, które przepisał nam lekarz, niestety bez nich na aktualnym stanie wiedzy medycznej ani rusz...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Mamcia » 23 maja 2013, 18:39

Była faza na lniany, wiesiołkowy. Teraz na czarnuszkę. Nasionka uwielbiam - wzięłam na koniec języka - rozkosz. Można dostać pieczywo posypane czarnuszką.
Olej jest na pewno zdrowy, bo zawiera nienasycone kwasy tłuszczone w tym omega-3.
Ma też właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.
Czy działa na jelita to nie wiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

czar_syl
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2013, 19:15
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Tarnów

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: czar_syl » 23 maja 2013, 23:37

Jak mówiłam, warto spróbować zobaczyć czy działa, jak nie na crohna ani na inne problemy z jelitami to tak czy tak warto skoro jest zdrowy... ale nie wspomniałam o odstawieniu leków ani nie miałam tego na myśli. Niestety przy naszej chorobie musimy brać leki cały czas i nic na to nie poradzimy, ale to nie znaczy że nie możemy się wspomagać innymi metodami, jak dobrze wiemy lekarze nadal rozkładają ręce bo nie wiedzą skąd pochodzi i jak wyleczyć tą chorobe, niestety jesteśmy póki co bez większej pomocy, ponieważ bierzemy leki ale czy one tak na prawde działają? w sumie sama nie wiem, nie zażywałam żadnych leków przez ponad 6 mięsiecy i czułam się jak bez choroby, zero symptomów po prostu remisja przyszła sama z siebie, (przestałam brać lekarstwa ponieważ źle na mnie działały i czekałam na ponowne spotkanie i możliwość dostania innych lekarstw) po 6 miesięcach lekarze powiedzieli że jednak powinnam brać lekarstwa żeby ograniczyć możliwość ponownych zaostrzeń, zaczełam brać, biore już jakies 3 miesiące znowu inne tabletki (pentasa) i 2 tygodnie temu objawy wróciły biegunka, bóle brzucha i "wykrawawianie się" do kanałów :wink: więc czy tak na prawde te leki tak dużo pomagają? nie wiem.

a PICIU dobrze mówi :wink:
od 8/06/2012

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:27
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: LOSMARCELOS » 15 lis 2013, 21:51

Ja piję ten olej z czarnuszki siewnej i czasem stosuję na... cerę :) Trochę pomaga... Tzn. hmmm ogólnie na pewno cera jest taka jakby lepsza po nim :)
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: obyty.z.cu » 15 lis 2013, 22:31

Natuśka pisze:Piciu napisał/a:
często używały tej przyprawy do wypieków chleba.

To może być ciekawe ...
jadłem w Krakowie chleb z czarnuszką,wypiek kuzyna żony,naprawdę mi smakował.
Olej z czarnuszki jest naprawdę ok.,nawet smaczny.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

figa
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 30 paź 2013, 09:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: figa » 20 lis 2013, 15:56

W Krakowie można kupić bułki z czarnuszką ,ja mam herbatę z czarnuszką ,a co do oleju dostałam ulotkę ,w ktorej napisano , że leczy stany zapalne przewodu pokarmowego i polecany jest w chorobach autoimmunologicznych . Osobiście doustnie się boję przyjmować ,ale wcieram we włosy i skórę głowy i "kłaki" są, o niebo w lepszym stanie, a była tragedia :wink:

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Nibiru » 20 lis 2013, 17:41

czar_syl pisze:"na wszystko pomaga, leczy wszystkie choroby, noo oprocz smierci"
Dwa posty i już reklama oleju z czarnuszki. Nawet wiem z jakiego sklepu. Niezły marketing.

Cytat ze sklepu:
"Jest to niebywale wartościowy olejek o wszechstronnym zastosowaniu - prawdziwe panaceum dla zdrowia.

Nie bez powodu krąży i potwierdza sie przekonanie wsród pokoleń ludzi, iż olej z czarnuszki leczy wszystko oprócz śmierci."

Podobne działanie ma Olej z Rokitnika, dobry też jest z Ogórecznika czy Wiesiołka.
Ale jak widać osoba zarejestrowała się tylko po to żeby zareklamować czarnuszkę, ma tylko dwa posty a w nich czysta reklama....

figa
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 30 paź 2013, 09:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: figa » 22 lis 2013, 15:48

Wiesz może ,to kwestia mody ,teraz nastał czas na czarnuszkę, jutro pewnie na coś innego .Pomiając te kwestie uważam ,że czarnuszka jest szalenie wartościowa i ciekawa jestem czy ktoś stosował olej z czarnuszki do wewnątrz i czy był zadowolony ? Zewnętrznie działa fajnie .

czar_syl
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2013, 19:15
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Tarnów

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: czar_syl » 01 cze 2014, 00:18

Nibiru pisze:
czar_syl pisze:"na wszystko pomaga, leczy wszystkie choroby, noo oprocz smierci"
Ale jak widać osoba zarejestrowała się tylko po to żeby zareklamować czarnuszkę, ma tylko dwa posty a w nich czysta reklama....
Chciałabym napisać, że to wcale nie reklama, gdyby była, to napisałabym raczej jak super na mnie zadziałało, objawy choroby zniknęły, cud miód i orzeszki...a tak wcale nie było...!
Chciałam się podzielić informacją, jaką dostałam od babci i tyle... :neutral:
od 8/06/2012

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: cudowny lek? czy tylko tania reklama? - Czarnuszka siewna

Post autor: Nibiru » 01 cze 2014, 00:28

czar_syl pisze:Chciałabym napisać, że to wcale nie reklama, gdyby była, to napisałabym raczej jak super na mnie zadziałało, objawy choroby zniknęły, cud miód i orzeszki...a tak wcale nie było...!
To pomógł na coś czy nie ostatecznie po roku od pierwszego postu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”