hydroxizinum Lek o działaniu uspokajającym, przeciwlękowym, nasennym i przeciwhistaminowym.

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

hydroxizinum Lek o działaniu uspokajającym, przeciwlękowym, nasennym i przeciwhistaminowym.

Post autor: kasinp » 21 sty 2013, 20:47

Hej, może jest ktos kto moglby mi odpowiedziec na takie pytanie. Dziewczynka 43 kg , dostała na uspokojenie na noc hydroxizine w syropie 20ml , a powinna 12,9ml , czy cos moze byc nie tak , czy to duze przedawkowanie czy nie? Prosze o odpowiedz w miare szybko

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: kasinp » 21 sty 2013, 21:02

wiem czytalam ulotke , ale nie wiem czy mozna przeciwdzialac zanim sie zacznie cos dziac na razie jest ok , ma 8 lat

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: Lemoni » 21 sty 2013, 21:18

Nie jestem lekarzem ale wg mnie nic się nie stanie. To delikatny lek. Też go stosowałam przy podobnej wadze :wink: .
Zdarzyło mi się też wziąć za dużo (więcej, niż 2 razy więcej niż zalecana dawka) i nic mi się nie działo, jedynie zmęczenie, takie "zmulenie".

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: hydroxizinum

Post autor: subzero » 21 sty 2013, 21:46

kasinp popatrz na syrop na opakowanie i powiedz ile hydroksyzyny zawiera 1 ml syropu, to wyliczę Ci dobową i jednorazową dawkę

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: kasinp » 21 sty 2013, 21:56

5ml/10mg

wychodzi ze nie przekraczac 50ml na dobe

waga 43kg
0,6 na kg masy ciala

edit:

lek dostala o 19.45 przed chwila 22.35 wstala siku , napila sie wody i poszla dalej spac , wiec chyba wszystko ok

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: Mamcia » 21 sty 2013, 22:41

Czyli 20 ml oznacza 40 mg. ja po 10 śpię do rana jak suseł. Miliitry nie ważne -ważna dawka. Nie jest to dawka groźna, ale czy potrzebna???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: hydroxizinum

Post autor: subzero » 21 sty 2013, 22:48

Więc tak, zajrzałam do Farmakopei, która podaje, że Hydroksyzyna nie ma określonych maksymalnych dawek dobowych i maksymalnych dawek jednorazowych, ma tylko dawki zwykle stosowane jednorazowe i dawki zwykle stosowane dobowe, więc lekarz przepisując to sam ustala dawkowanie.
Moim zdaniem nie ma błędu, ale niech ktoś jeszcze się wypowie (chyba jest tu jeszcze jedna dziewczyna na farmacji).
Sama też od czasu do czasu biorę hydroksyzynę, ale w tabletkach, to jest taki lek, ze rozwija się na niego tolerancja i jesli bierze się go dłuższy czas ciągle to dawki dotychczas przyjmowane moga przestać dawać efekt jaki dawały wcześniej.
Obserwuj małą, jesli wyda Ci się albo jej, że działanie jest za mocne, tak jak tutaj pisali inni, to poradź się lekarza aby zmniejszył jej dawkowanie.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: kasinp » 21 sty 2013, 22:51

Młoda ma zapalenie ucha z bólu wpadala w histerie plakala nie mogla zasnac , dostala lek przeciwbolowy , i te nieszczesna hydroksyzyne zeby sie troche uspokoila

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: Mamcia » 21 sty 2013, 22:58

Dla mnie trochę dużo. trzeba uważać, żeby się nie przewróciła. Miałam takie doświadczenie - zaliczyłam posadzkę w szpitalne łazience.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: maggie0278 » 22 sty 2013, 23:34

Gdy Klaudia była mała zamiast dać jej łyżeczkę od herbaty to dałam łyżkę stołową Dipherganu.... i efekt tego był taki, że zasnęła na dywanie jak na chwilkę wyszłam do kuchni.
Wystraszyłam się wtedy bardzo, ona miała ok.2,5 roku ale wszystko się dobrze skończyło, wyspało się dziewczę i wszystko było o.k. No i ten męczący kaszel minął.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: hydroxizinum

Post autor: kasinp » 23 sty 2013, 08:44

No , u nas efekt był taki ze chyba wcale na nią ten lek nie zadziałal , wstawala w nocy normalnie bo bardziej bolało ją ucho i nie spala dobrze , może gdyby w ogole nie dostala leku to zamiast spac troche nie spalaby wcale


Dzięki wszystkim za pomoc.. :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”