jakie leki przeciwbiegunkowe?

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: jakie leki przeciwbiegunkowe?

Post autor: taloca » 02 sie 2012, 07:47

deth pisze:Te leki, stosuje się raczej doraźnie, jednorazowo
trudno się z tym nie zgodzić. Kiedyś już coś o skutkach wspominaliśmy viewtopic.php?t=3459&highlight=laremid.
obyty.z.cu pisze:dołączam się do opinii,te "spowalniacze" mogą doprowadzić do całkiem niezłych problemów,stanowczo odradzam na swoim przykładzie
ja też odradzam już wolę jak tylko mogę cały dzień spędzić w wc niż to brać (tak panicznie się boję po mojej przygodzie). A moja przygoda to w skrócie gorączka, dreszcze wymioty, potworne zaparcie i szpital.Teraz jeśli coś biorę to jest to smecta. Oczywiście są też osoby które biorą i nic im nie jest bo na to nie ma zasady. Jednak dłuższego stosowania nie polecam.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie leki przeciwbiegunkowe?

Post autor: Mamcia » 02 sie 2012, 14:34

Imodium też to samo. Leki z tej grupy powinny być stosowane wyjątkowo. Mają bardzo wiele działań niepożądanych i nawet u osób bez pNZJ nie powinien być stosowany długo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

geno
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2012, 22:57
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg / Kraków
Kontakt:

Re: jakie leki przeciwbiegunkowe?

Post autor: geno » 02 sie 2012, 20:59

To prawda, że laki przeciw biegunce powinnaś stosować doraźnie, jeśli naprawdę nie ma innego wyjścia. Jeśli wyjeżdżasz to dobrze wyjazd zaplanować tak żeby mieć dostęp do toalety. Jadąc samochodem, nie ma większego problemu bo są przecież stacje benzynowe. Gorzej na przykład w autobusie w którym toalety nie ma albo jest nieczynna. Jak jesteś w obcym mieście to dobrze jest wcześniej zrobić małe rozeznanie gdzie się znajdują toalety, żeby w razie potrzeby do niej pójść.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”