Witam jestem nowy wzjg

Miejsce dla Tych, którzy chcą się lepiej poznać

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: Anette28 » 03 lut 2020, 01:47

Trzeba walczyć i z chorobą słuchać swojego ciała i nie lekceważyć objawòw
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

multis
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2020, 04:07
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Kontakt:

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: multis » 03 lut 2020, 23:57

To brzmi jak wyrok ale z czasem sie przyzwyczaisz i bedziesz zyc jak kazdy, czyli normalnie.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: Noelia » 04 lut 2020, 00:20

Leo-trans pisze:
02 lut 2020, 16:57
Witam szukam wszystkiego na temat wzjg.jestem świeżo po diagnozie.jak żyć i to?
Hej :)
W tym dziale link znajdziesz Poradniki i Kwartalniki J-elity.
Zapraszam też na stronę Jelito w Ogniu, na której znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące chorych pytania.
A w razie wątpliwości pytaj śmiało na Forum.

Pozdrawiam :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: Orzelek » 04 lut 2020, 22:12

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: obyty.z.cu » 06 lut 2020, 15:20

poczytaj Wytyczne ECCO-EFCCA dla pacjentów chorujących na
wrzodziejące zapalenie jelita grubego https://j-elita.org.pl/wp-content/uploa ... Polish.pdf
W naszej chorobie to najważniejsza jest ;) edukacja by wiedzieć co i jak, dobry lekarz gastroenterolog, ale taki specjalista od naszych chorób na codzień,najlepiej z szpitala z oddziału gastro (na wszelki wypadek gdy trzeba szybko dostać sie do szpitala), SPOKOJNA PSYCHIKA bo stres i nerwy podkręcają zaostrzenia.
No i temat odżywiania, nie w sensie jakiejś super diety polecanej , ALE WG AKTUALNEGO STANU JELIT, INACZEJ W REMISJI, INACZEJ W ZAOSTRZENIU, INACZEJ Z BIEGUNKAMI A INACZEJ W ZAPARCIACH.
Tu temat BŁONNIKa , jest rozpuszczalny i nierozpuszczalny, o tym trzeba wiedzieć kiedy i jaki.

No i mała przestroga, pamiętaj że najgorsze jest netowe diagnozowanie, a już podpowiedzi uzdrowicieli to..jeśli gdzieś przeczytasz że ktoś się wyleczył z CU inaczej niż operacyjnie, to od razu uciekaj z tej strony, bo takich nie ma ;)

No tak, mam nadzieję, że masz Opinię Specjalisty z diagnozą, bo na tej podstawie sa leki refundowane, a recepty wypisuje lekarz rodzinny, już wg potrzeb wynikających z aktualnego stanu jelit .Wtedy wizyta u gastro raz na pół roku wystarcza .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: atabe » 09 lut 2020, 16:51

Da się normalnie żyć , tylko daj sobie czas,a powoli wszystko ogarniesz . Bez paniki

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: Dorota1973 » 09 lut 2020, 19:14

Leo-trans pisze:
07 lut 2020, 14:27
Witam dziękuję za informację.Spada to na człowieka nie wiadomo skąd.Tak czytam że teraz raczej spokój i wiedza.Narazie jestem przerażony co zjeść co zaszkodzi itp.czytam aż głowa boli.mam nadzieję że da się jakoś w miarę normalnie dalej żyć.pozdrawiam wszystkich
Cześć.
jestem mamą 16 letniego Wojtka u którego w grudniu 2017 rozpoznano crona. Spadło jak grom.
Miałam pretensje do siebie że coś przegapiłam. Że zaniedbałam. Że jestem złą matką. Wylałam morze łez. Synowi tez było ciężko. A szpital psychologa nie proponował. Zresztą wtedy mi to uciekło. Nawet nie pytałam. Powoli jednak czas zrobił swoje. Etap pretensji do świata przeszedł. Trzeba się było zebrać żeby funkcjonować.
Bardzo dobrze Cię rozumiem. Po Wojtku widzę jednak ze da się żyć normalnie. Jest pogodnym nastolatkiem. Teraz. Wcześniej możesz się domyślić. Jest jednak i był od początku na tyle mądry i odpowiedzialny że nie odmawiał leków.
Musisz nabrać dystansu. Słuchać co podpowiada organizm. To najlepszy doradca. I pilnować leków i badań. Dbaj o siebie. Powoli się to ułoży i w głowie i na codzień. Odzywaj się .
pozdrawiam. Trzymam kciuki

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: Dorota1973 » 11 lut 2020, 08:23

Leo-trans pisze:
10 lut 2020, 21:46
Witam. Widzę że dobrze zrobilem rejestrując się tu na forum, powoli dowiaduje się więcej niż w szpitalu i od lekarzy.Od lekarza jak nie pociągniesz za język tak nic się nie dowiesz. Najczęściej tylko "tak,nie''.Co do P.Doroty nie można winić nikogo a tym bardziej siebie.
Powoli zaczynam się _przyzwyczajać_ o ile w ogóle można .Jeszcze potrzeba trochę czasu.pozdrawiam
To taki etap po diagnozie. Szukania co się zrobiło nie tak. Jeden z etapów w życiu po diagnozie.
Nie pogodzisz się z tym ale oswoisz z tą wiedzą. To też ważny kolejny etap adaptacyjny.
To forum daje dużo informacji takich z życia wziętych.
Bądź pozytywnie nastawiony. My już też jesteśmy.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2020, 23:59

można sobie zaplanowac - ale co z tego wyjdzie to się okaże ;) Choroby sa wredne, więc stac się może wszystko i nic.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: romek » 15 lut 2020, 11:43

Spróbuj Enterol (2*1 kaps). U mnie w ciągu 2 tygodni "rozprawił" się z biegunką. To nie jest lek przeciwbiegunkowy, tylko probiotyk - dobroczynne drożdże. Jest bez recepty.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: romek » 25 lut 2020, 12:04

Białko jest konieczne przy naszych jelitach. Mnie gastro poleciła kaszki Nestle Sinlac - jako źródło bardzo dobrego białka. Poza tym jem dużo nabiału. Zwłaszcza sera białego. Ale nie taki twaróg paczkowany w plastikowe pudełka z datą ważności kilka tygodni, tylko taki świeżutki - kilka dni przydatności do spożycia (ja akurat polubiłem Strzałków). No i sery żółte - choć tu akurat jest dużo soli :smutny:

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: romek » 27 lut 2020, 12:12

Leo-trans pisze:
21 lut 2020, 15:06
Witam ponownie
Biorę osłonkę gastro przy asamaxsie i Cortiment. może ktoś podpowie czy jest to dobra osłona czy może ktoś poleci inną.
A co to jest osłonka gastro??? Zdecydowanie powinieneś brać jakieś probiotyki. Przy NZJ najlepszy jest Vivomixx. Tyle, że cholernie drogi :smutny: w Warszawie kosztuje w aptekach 70-90 zł za 10 saszetek. Ale członkowie J-elity mogą kupować bezpośrednio u dystrybutora za 60 zł. Polecam Ci wstąpienie do J-elity. Składka jest tylko 30 zł rocznie, a oprócz tej zniżki dostajesz biuletyn z ciekawymi artykułami i informacjami.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: romek » 04 mar 2020, 11:28

Mnie lekarz zabronił wszelkiej surowizny. Jadłem tylko mało dojrzałe banany. Żadnych innych surowych warzyw i owoców. A i gotowane to też niewiele - jadłem tylko marchewkę.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: obyty.z.cu » 04 mar 2020, 23:22

zupy mięsno warzywne, żadnych surowych, ziemniaki są bardzo ok, najlepiej takie "duszone" z masłem...w zasadzie wszystkie gotowane sa ok, ale unikac tych ze wzdęciem, i takich z dużo zwłókniałych, np. seler naciowy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Witam jestem nowy wzjg

Post autor: atabe » 11 mar 2020, 17:10

Robił mi gastroskopię w prywatnym gabinecie . Prawidłowej diagnozy nie postawił , ale był na tyle uczciwy, że gdy leczenie nie przyniosło poprawy odesłał ze skierowaniem do szpitala

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznajmy się”