Cześć

Miejsce dla Tych, którzy chcą się lepiej poznać

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joasia1982
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2024, 12:20
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Cześć

Post autor: Joasia1982 » 20 lut 2024, 11:44

Jestem Asia. Od dwóch tygodni mam biegunkę. Na początku były duże wzdęcia ze sluzem później coraz więcej śluzu z ogromnymi gazami. Po około 2 dniach pojawiła się krew na papierze. Bol brzucha był na samym początku teraz jest tylko biegunka czasem z domieszką krwi. Na początku objawów robiłam badanie kalprotekttny w kale wyszło 261. Biegiem do gastrologa. Wypisał asamax 2x3, cipronex 2x1, metronidazol 2x1. Do tego 2x1 czopku na noc crohnax, na dzień distrwptaza, po asamaxie trochę przeszlo tzn biegunka jest ale już bez mocnych wzdec. Co idę siku to robię kupę 💩😡. Mam dość. Na jutro mam umowina kolonoskopie. Wyprosiłam w klinice szybki termin. Boję się. W piątek po 3 dniach brania asamaxu jeszcze bez czopkow I bez antybiotyków zrobiłam znów kalprotektyne. Dziś przyszedł wynik 3300!!!!! Szybko za telefon i do gastrologa zadzwoniłam. Lekarz powiedział że no trzeba zrobić kolonoskopie. No wiem że trzeba... dlatego robię. Kolonoskopie robiłam już dwa razy ze względu na wieczne problemy z jelitami tzn. przelewanie w brzuchu, naprzemienne biegunki z zapaciami. Nic nie wychodziło nigdy niepokojącego. Boję się że pójdę do szpitala... a mam trójkę dzieci... czy ktoś z Was miał tak wysoka kalprotektyne? Jeżeli tak to jakie były procedury. Z objawów jeszcze mam bolący odbyt, bol z lewej strony brzucha tzn w dolnej części z lewej strony. Tak się denerwuje że tragedia.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Cześć

Post autor: romek » 20 lut 2024, 13:12

Przede wszystkim spokój :roll: Wszystko będzie dobrze, a stres ma duże znaczenie przy chorobach jelitowych.
Ja też miałem kiedyś kalpro chyba 2700, ale pamiętam takich forumowiczów co mieli grubo ponad 4000. Spokojnie czekaj na kolonkę, która wszystko pokaże.
Znajdź dobrego gastroenterologa - specjalistę od NZJ. I koniecznie bierz probiotyki - tylko te dobre. Ja od wieków biorę Vivomixx - ma dużo dobrych bakterii.

Joasia1982
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2024, 12:20
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Re: Cześć

Post autor: Joasia1982 » 20 lut 2024, 14:26

Witam. CIE. Dziękuję za odpowiedź i pocieszenie. Jestem strzepikem nerwów. Chyba w końcu trafiłam na dobrego gastroenterologa pani Mahadea z Poznania. Vivomix biorę. A mam pytanie? Co dalej że mną będzie? Czy muszę już się nastawiać na szpital, na sterydy itd.Czytam tu na forum i już mi głową od tego pęka... że szpital, że sterydy , że włosy wypadną, paznokcie zejdą! Nie mam już na to siły. Boję się że jak dziś jest trochę lepiej to jutro już będzie gorzej....

Joasia1982
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2024, 12:20
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Re: Cześć

Post autor: Joasia1982 » 20 lut 2024, 14:39

Nie mogę funkcjonować normalnie. Myślę tylko o tych jelitach. Już siebie widzę jak siedzę cale życie na kibelku i nic nie robie tylko martwię się swoją 💩🙈.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Cześć

Post autor: mari » 20 lut 2024, 22:36

Stres wcale nie pomaga w NZJ trzeba mieć nadzieję że kolonoskopia wyjaśni przyczynę dolegliwości jeżeli nie masz dużej anemii to nie nastawiaj się od razu na szpital,są leki wiele osób z chorobami jelit mają zlecone sterydy nie słyszałam żeby po nich schodziły paznokcie są sterydy które działają na samo jelito-tylko 10 % działa na cały organizm dopiero jak nie zadziałają to lekarz najczęściej zleca steryd ogólny brałam go w sumie przez 2 miesiące ,po 2 tygodniach było lepiej i lekarz zalecił zmniejszanie dawki włosy mi nie wypadały jedynie na początku leczenia glukoza szalała dostałam lek na obniżenie poziomu cukru .Każdy organizm jest inny ,czytanie o chorobach jelit jak nie masz diagnozy nie jest najlepszym pomysłem bo wtedy każdą chorobę można dopasować do swoich dolegliwości .Piszesz ze trafiłaś na dobrego gastrologa to pierwszy dobry krok teraz czekaj na kolonoskopię i wynik hist ,będzie dobrze.

Joasia1982
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2024, 12:20
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Re: Cześć

Post autor: Joasia1982 » 21 lut 2024, 07:58

Dziekuje za odpowiedź. Pani gastrolog powiedziała że moje objawy wskazuje niestety na wzjg. Kolonoskopia to tylko formalnosc. Ja mam takiego pecha w życiu, że mogła od razu powiedzieć że to To. Lecę na kolonoskopie 😱 miłego dnia

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Cześć

Post autor: mari » 21 lut 2024, 20:35

W sumie to mój początek CU był prawie identyczny jak Twoje objawy ,tyle że w początkach choroby nie badałam kalprotektyny to nie mam porównania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznajmy się”