Spanie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Spanie

Post autor: ewkunia » 28 sie 2010, 13:34

Ja miałam takie 'jazdy spaniowe' od lutego do kwietnia/maja. Dosłownie pasjami spalam;p Ciąąągle. W dzień, w nocy,rano, po południu ...;) Póżniej, jak na złość budziłam się np. o 7, śpiąc od 23 (ale to lipiec już::)) Myślę, że to kwestia nerwow akurat, bo miałam spięcia w pracy. Teraz znów mam problemy ze wstawaniem rano,a chodzę spać regularnie ok 22 30 - 23. Wstaję o 6. W pracy mam wrażenie, że położe głowę na blacie. A dziś spałam 10h,a wiem, ze już za chwilę się zdrzemnę..:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: KrzysiekŻyrek » 28 sie 2010, 13:39

Ja ostatnio też non stop senny chodzę od kilku miesięcy masakra jakaś za niedługo szkoła w szkole będę chyba spał hehe :lol:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spanie

Post autor: Słonko » 28 sie 2010, 17:03

U mnie senność i długie spanie to oznaka zaostrzenia niestety. To jeden z pierwszych objawów, trwa nieraz kilka tygodni. Mikra, mam nadzieję, że czujesz się dobrze mimo tego spania...

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: CatAnn » 28 sie 2010, 18:12

Mnie też męczy senność. Kładę się koło 22, bo tak mi każą, zasypiam gdzieś godzinkę później. A wstaję nie wcześniej niż o dziesiątej, zwykle koło jedenastej. I w dzień też bywam senna.
W trakcie obozu spałam nieco mniej i jak patrzyłam na swoje sińce pod oczami, to normalnie aż się można było przestraszyć ^^
Jak myślę o szkole i o tym, że trzeba będzie wstawać koło wpół do szóstej... nie wyobrażam sobie tego :/ Chyba będę musiała się kłaść o dwudziestej albo jeszcze wcześniej xD
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: KrzysiekŻyrek » 28 sie 2010, 19:55

ja dostałe encorton w kinice więc dużo nie miałem do roboty filmy i granie na kąpie do 5 rano hehe
:lol:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Spanie

Post autor: Raysha » 28 sie 2010, 20:55

Niszka pisze:Może jak nie ma stałych godzin pobudki i zasypiania to organizm jest rozregulowany?
Jak sypiałam regularnie w szitalu to potrafiłam też paść popołudniu. Dziwna sprawa z tym spaniem.
ewkunia pisze:a miałam takie 'jazdy spaniowe' od lutego do kwietnia/maja. Dosłownie pasjami spalam;p
Coraz więcej śpiochów :D
Słonko pisze:U mnie senność i długie spanie to oznaka zaostrzenia niestety. To jeden z pierwszych objawów, trwa nieraz kilka tygodni. Mikra, mam nadzieję, że czujesz się dobrze mimo tego spania...
Właściwie nigdy nie miałam kilkuletniej remisji. Właściwie praktycznie cały czas mam zaostrzenie. Teraz nie mam objawów fizycznych, ale obrazowo-kolonoskopowo jest ewidetne zaostrzenie. Może chore jelita biorą energie z jedzenia i to tak męczy... ? Głupia teoria :P
CatAnn pisze:Jak myślę o szkole i o tym, że trzeba będzie wstawać koło wpół do szóstej... nie wyobrażam sobie tego :/ Chyba będę musiała się kłaść o dwudziestej albo jeszcze wcześniej xD
Ewentualnie pozostaje dosypiać popołudniu :mrgreen:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Spanie

Post autor: ewkunia » 28 sie 2010, 21:04

Mnie jeszcze denerwuje, że najbardziej senna jestem, jak mam sesje ;p Co chcę uczyc się do egzaminu, to 'padam';p Efekt obronny organizmu?:D Zastanawiałam sie, czy to nie ma związku z ciśnieniem po prostu.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Spanie

Post autor: Raysha » 28 sie 2010, 21:09

ewkunia pisze:Mnie jeszcze denerwuje, że najbardziej senna jestem, jak mam sesje ;p Co chcę uczyc się do egzaminu, to 'padam';p Efekt obronny organizmu?:D Zastanawiałam sie, czy to nie ma związku z ciśnieniem po prostu.
Ja mam to samo przy nauce O_o

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Spanie

Post autor: obyty.z.cu » 28 sie 2010, 21:20

:oops: jak ja zazdroszcze tym "śpiochom" :wink:
dla mnie zawsze spanie to wielki problem,
najlepiej jakby nocy niebylo,spanie to "zmuszanie sie" do spania :oops:
Jedno jest zas pewne,jesli zdrzemne sie w dzien (2 czy 3 razy w roku) tzn. ze jestem naprawde zmeczony.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spanie

Post autor: ita71 » 28 sie 2010, 23:49

Mikrusia pisze:Właściwie nigdy nie miałam kilkuletniej remisji. Właściwie praktycznie cały czas mam zaostrzenie. Teraz nie mam objawów fizycznych, ale obrazowo-kolonoskopowo jest ewidetne zaostrzenie.
To tak jak u syna.

Jak był na biologicznym nie było problemu ze snem, od maja nie dostaje
remika i ciężko mu rano wstać,a popołudniu jest już zmęczony....wieczorem senność
przechodzi.Gdy brał Imuran (przez prawie5 lat) też ciągle chodził nieprzytomny,więc
moim zdaniem leki też mają wpływ na samopoczucie i senność.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 17 cze 2012, 18:43

Leki mają wpływ, stres ma wpływ, bóle też mają wpływ, mało co nie ma wpływu kiedy ma się problem ze snem. Indywidualna wrażliwość, jedni przesypiają ból a inni nie zmrużą oka.
Ostatnio mam z tym problem większy niż zwykle a złożyło się na to kilka czynników.
AZS, astma alergiczna

sasia
Początkujący ✽✽
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:32
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: sasia » 18 cze 2012, 18:36

Ja też jak mogę to przed południem rzadko wstaję.. najlepiej mi się śpi nad ranem. Ale wiąże się też to z tym, że już minęły lata kiedy przespałam całą noc, moje flaczki zawsze mnie chociaż raz obudzą.
Z tym, że ze mną to różnie jest, bo czasem w ogóle spać nie mogę (zwłaszcza w stresie) i wtedy to tylko Zolpic mnie ratuje ..;))
Never a failure, always a lesson.

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 25 cze 2012, 16:02

Zasadniczo dobrze mi się śpi tylko kiedy mam wolną od wszelkich kłopotów głowę, urlop, wyjazd, wakacje. Wtedy chyba nadrabiam za cały rok. :wink:

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Klecza Dolna

Re: Spanie

Post autor: Alfea » 25 cze 2012, 17:20

Może to będzie OT, ale w moim przypadku z łóżka zerwać mnie mogą tylko złe sny - dziś mi się śniło, że nie zdałam egzaminu (sny się śnią na odwrót, kilka godzin później rzucono wyniki i jednak zdałam ;) ).

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Spanie

Post autor: goniusia » 25 cze 2012, 21:03

Generalnie dla mnie każda noc to koszmar.Nie mogę spać a jeszcze teraz cały transport ciężarowy puścili przez moją miejscowość i w nocy to masakra.Dodam,ze mieszkam przy glównej drodze :mad:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”