Spanie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karotka
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2005, 12:05
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: karotka » 29 lis 2005, 23:34

Miewam tak ale z zupełnie innego powodu. W trakcie sesji potrafie prawie nie spać dwie noce albo po bardzo mało godzin a i tak ze stresu nie chce mi się spać. Po egzaminie jak jż wróce do domu to jestem zwykle tak naładowana energia że juz zupełnie nie moge zasnąć i dopiero jak sie po kilku godzinach albo dniu wyciszę to zaczynam odczuwać wielką potrzebę spania i wtedy to śpię po 16, 18 godzin. To jest chyba reakcja na stres. Być może w Twoim przypadku też jesteś trochę zestersowany i może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Myślę że takie sytucje nie są chorobą jeśli oczywiście nie przechodzą w stan chroniczny. Pozdrowienia dla wszystkich śpiochów.

bambi
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2005, 12:34
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: bambi » 07 gru 2005, 08:37

U mnie to raczej sen "permanentny"
Wracam z pracy okolo 17-18 - i klade sie na "chwileczke" na kanapie i tak sobie spie do 20, krotka przerwa na jedzenie i znowu do 24, potem teleportacja w stanie polprzytomnym do lozka i juz do rana
Dodam ze absolutnie nic nie jest w stanie mnie obudzic - goscie...2 kotlujace sie i szczekajace psy, rodzina (a moja jest dosc glosna)...nic
Przespalam tak caly sierpien i pol wrzesnia...u mnie to normalne przy zaostrzeniu...jestem w stanie spac kazda ilosc godzin...kazda! :oops: i caly czas czuje sie zmeczona
Powodzenia!...a moze Ty nie Owca a niedzwiedz jestes i to tylko sen zimowy :wink:
Jest CU-downie....
gg 3302143

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Spanie

Post autor: inkaska » 08 gru 2005, 09:03

chyba baran:), tylko sie nie obrazaj..... :lol: 8)
cos byc musi do cholery za zakretem;)

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: doem76 » 08 gru 2005, 14:14

Witam, tu byk :-) , byczyca :lol:
A propos spania, to też zdarza mi się, gdy mam zaostrzenie wpadać w nieustające drzemki. Zasypiam o 18-19, budzę się około 23, myję (lub robię dzień dziecka), zasypiam ponownie i śpię do 6-7 rano. Mąż żartował, że ja w sen zimowy zapadam, tyle że dopada mnie spanie o różnych porach roku, więc niedźwiedzie lepsze - bo raz, a konkretnie. :)
CU: Lepiej być nie może :-)

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2005, 07:52
Choroba: CD
Lokalizacja: Śląsk Racibórz
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: 8monia1 » 08 gru 2005, 16:23

A ja to nie wiem co ze mna jest, bo raz mam tak, ze nie potrafie dlugo zasnac (kiedys jak pracowalam a nocki 12godzinne to nie spalam oklolo 50 godzin i dalej mi sie spac nie chcialo....) a innym razem zasypiam momentalnie i nie idzie mnie obudzic. Teraz gdy zmienilam prace (prawie zawsze te same godziny pracy) jestem caly czas zmeczona... Moglabym spac caly dzien... No coz...
Pozdrowionka
:) Monika :)
CD
GG 8358179
Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Spanie

Post autor: Raysha » 26 sie 2010, 22:01

Odgrzewam temat.
Od kilku lat mam coś dziwnego. W sumie teraz zaczeło mnie to zastanawiać.
Potrzebuje strasznie duzo snu, nie wiem czy to wynika z Crohna? Osłabienia?
Generalnie ja sie czuje silniejsza niz np. 4miesiace temu, żywienie pozajelitowe mam codziennie, wiec jakis niedoborów nie powinno byc.
Wracając do meritum, sypiam min. po 10h, zdarza sie nawet ze 11h. Jak próbowałam spać 8h to jestem niezbyt wyspana i potrafię dosypiać popołudniu 2h... Szczerze to przydałoby mi sie mało snu, bo chciałabym tyle rzeczy robic, a mam wrazenie ze dzien za krótki, przez to moje spanie :mrgreen:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: Natalka » 26 sie 2010, 22:12

Nie wiem, jak to tam jest u Ciebie, Mikrusiu, z niedoborami i osłabieniem, ale jeśli to nie to, to może po prostu musisz się powoli przestawiać na krótszy czas spania i trochę więcej czasu to zajmie, zanim się organizm przyzwyczai do mniejszej dawki snu po tak długim czasie długiego spania i wracania do zdrowia.
ale mi zdanie wyszło :razz:
a z tym żałowaniem czasu na sen to mam tak samo, od jakiegoś czasu śpię po 5-6 godzin na dobę, w weekend trochę dłużej, no i jakoś całkiem nieźle udaje mi się funkcjonować jak na razie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Spanie

Post autor: Raysha » 26 sie 2010, 22:45

Niszka, a myslałam, że jestem odosobniona
Natalka pisze:Nie wiem, jak to tam jest u Ciebie, Mikrusiu, z niedoborami i osłabieniem, ale jeśli to nie to, to może po prostu musisz się powoli przestawiać na krótszy czas spania i trochę więcej czasu to zajmie, zanim się organizm przyzwyczai do mniejszej dawki snu po tak długim czasie długiego spania i wracania do zdrowia.
ale mi zdanie wyszło :razz:
Właśnie tak próbowałam, ale na dłuższą mete to nie daje rezultatów, bo to jest tak.
W pierwszy dzien spie krócej i powstrzymuje sie od spania, na drugi dzien o wiele ciężej mi wstać i marudzę rano, a po południu mi sie juz oczy kleją, nie dam rady nic zrobic, nie myśle juz totalnie tylko "spaaaaać" i nie dam rady no.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spanie

Post autor: ita71 » 26 sie 2010, 22:57

Mikrusia pisze:W pierwszy dzien spie krócej i powstrzymuje sie od spania, na drugi dzien o wiele ciężej mi wstać i marudzę rano, a po południu mi sie juz oczy kleją, nie dam rady nic zrobic, nie myśle juz totalnie tylko "spaaaaać" i nie dam rady no.
Syn ma tak samo,śpi bardzo długo,a po południu już jest zmęczony...może to przez
świadomość,że wakacje dobiegają końca i chce wyspać się na zapas :wink:

Może wpływ leków tak działa,albo pogoda....ostatnio nastraja tylko do spania :smile:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: Alutka86 » 27 sie 2010, 09:40

Mikrusiu a może powinnaś spróbować spać codziennie (albo co 2-3 dni) np. o te 10-15 minutek krócej. Na raz dwie godziny godziny sobie obciąć to bardzo dużo dla organizmu.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: Natalka » 28 sie 2010, 00:26

Alutka86 pisze:spróbować spać codziennie (albo co 2-3 dni) np. o te 10-15 minutek krócej.
no właśnie o to mi chodziło jak pisałam o skracaniu czasu spania.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Spanie

Post autor: leila » 28 sie 2010, 06:40

ja ostanio pózno zasypiam pierwsza ,druga i potem jestem niewyspana :smutny:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Posty: 1016
Rejestracja: 28 lip 2010, 18:35
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Spanie

Post autor: Carl » 28 sie 2010, 09:28

A ja mam zupełnie odwrotnie... po wyjściu ze szpitala (to już ponad miesiąc) czuję się jakbym nie potrzebował w ogóle snu. Chodzę spać ok 1-2 w nocy, choć w sumie mi się nie chce, ale kiedyś trzeba :-) Budzę się ok. 4-5 i już mi się spać nie chce. Staram się wtedy zmusić i pospać przynajmniej do 7-8 i wtedy wstaje zupełnie wyspany.

Co ciekawe wcześniej byłem śpiochem i 8 h snu mi zupełnie nie wystarczało :-)
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Spanie

Post autor: Raysha » 28 sie 2010, 10:05

ita71 pisze:Syn ma tak samo,śpi bardzo długo,a po południu już jest zmęczony...może to przez
świadomość,że wakacje dobiegają końca i chce wyspać się na zapas :wink:

Może wpływ leków tak działa,albo pogoda....ostatnio nastraja tylko do spania :smile:
Tyle, że ja mam tak cały rok. Z leków nie biorę nic takiego: Pentasę i Imuran. Jak brałam sterydy to potrafiłam spać po 6-8h i byłam pełna energii. Szczerze mi to odpowiadało przy sterydach. Właśnie najgorzej jest jesienią i zimą jeśli chodzi o spanie. Tyle, że to takie pory roku, więc siłą rzeczy.
Alutka86 pisze:Mikrusiu a może powinnaś spróbować spać codziennie (albo co 2-3 dni) np. o te 10-15 minutek krócej. Na raz dwie godziny godziny sobie obciąć to bardzo dużo dla organizmu.
Ciekawa koncepcja, muszę spróbować.
Niszka pisze:Jak muszę wstać wcześnie, np. o 6. czy 7., to dam radę i udaje mi się jakoś dobudzić, ale cały dzień ziewam i o 21 zamykają mi się już oczy ;) A jak mam dzień wolny i nie nastawię sobie budzika na 10. to potrafię się obudzić o 13.
Skąd to znam...
Niszka pisze:a podczas roku szkolnego codziennie wstajesz o tej samej godzinie?
Nie, bo mam indywidualne nauczanie i zdarza się nawet że mam lekcje dopiero o 13, a w niektóry dzień o 9 czy o 8.

_ _

Ja tu nie mam na myśli spania ze względu na leki, gdzie jak wiadomo siłą rzeczy nic się nie zrobi, trzeba je brać. Mnie czasem posępna pogoda daje powera i potrafię normalnie funkcjonować, zwłaszcza jak mam sporo pracy. A czasem to od rana od momentu budzenia się już ziewam, potem się w miarę rozbudzam a popołudniu mi się kleją oczy i muszę iść spać min. na 2h. Z leków to jak wspomniałam to biorę Pentasę, Imuran. Od razu mówię, że Imuran biorę od kwietnia/maja i wątpię by to było od Imuranu, bo już wcześniej miałam takie numery jak byłam tylko na Pentasie. Szczerze mi odpowiadało jak byłam na sterydach i to był jedyny plus, który zresztą trwał krótko, bo raptem 3tyg. i miałam mega powera, ale to wiem że od leków. Kawa na mnie nie działa, bo ja nie wypiję czystej kawy rozpuszczalnej czy sypanej z cukrem, bo mnie jelita bolą, kawę toleruję jedynie z mlekiem a i tak mi sie chce spać.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Posty: 1016
Rejestracja: 28 lip 2010, 18:35
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Spanie

Post autor: Carl » 28 sie 2010, 13:28

Zenobius pisze:Carl dostales sterydy? ;-)
Dostałem...encorton. Mam rozumieć, że to kolejny efekt uboczny... ehh te sterydy.... dość, że cały czas jestem głodny to jeszcze spać nie mogę... żyć nie umierać :razz:

heh w sumie ten wolny czas od spania mogę poświecić na jedzenie :brawo:

Pzdr. p
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”